Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
karolina86

Ciąża zaraz po poronieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Ja już po wizycie.
Wszystko dobrze- wyniki badań mam świetne, wszystko w środku norm, nie ma ryzyka anemii, podobno zdrowa ze mnie mama :D

Maluszek/Maluszka ma już 29mm i bryka jak szalony w brzuchu. Doktor miała kłopot z pomiarami z tego powodu..pokazała mi jak się maleństwo kręci- ale extra widok!
Sekunda spokoju..i hop, podskok, zwinięcie się, wyprostowanie, wymachiwanie nóżkami.

Avis- wygląda na to, że jak się ruchy zaczną to będzie się działo :D

Teraz czekam do usg genetycznego za 2 tyg..ale humor mam doskonały, co raczej nie dziwi.
W sumie to dziś od samego rana byłam zaskakująco spokojna i radosna..
Musi być dobrze...

Udało mi się nie zgubić fotki :D
Coś mi sie wydaje, że na razie ani ja ani Mąż nie będziemy się upierać, że dziecko wypisz-wymaluj do któregoś z nas podobne..hahaha
Coś tam jednak widać..

Podejrzewam, że w dużym stopniu to kwestia aparatu..pewno nieco lepsze zdjęcie będzie z genetycznego..
Teraz kolejny stresik za 2 tyg w Invikcie, ale też częściowy, bo wciąż powtarzamy sobie, że w rodzinie wszyscy zdrowi, więć u nas też na pewno wszystko prawidłowo.
Zresztą.. moje motto życiowe ostatnio "co ma byc to będzie"- mój stres nic nie zmieni, wszystko już zostało zdecydowane, więc wysyłam dobre fluidy i uśmiechy do brzucha:D

Pozdrawiam Was i dzięki za kibicowanie!

Lola... teraz Twoja kolej na śliczne jajniki..i nieśmiało sobie wymarzę jakiś rosnący pecherzyk Graffa... :*

monthly_2017_05/ciaza-zaraz-po-poronieniu_57623.jpg

https://www.suwaczki.com/tickers/3jvzuay3z87t4tjb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrycja to cieszę się ze testujesz z nami.

Kala to masz podobne odczucia co ja tylko ja wiem że owu była zaraz po poronieniu i teraz też wydaje mi się ze była ale jakoś negatywne mam przeczucia, a chcialabym aby byly one tylko przeczuciami.

Nietoperek przykro mi że się nie udało. Napewno niedługo się uda.

Życzę nam wszystkim dziewczyny powodzenia, radości tego pozytywnego myślenia które gdzieś się zapodziało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuza tak się ciszę, że wszystko dobrze :))) A widok brykającego maluszka jest wspaniały :)

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiem Wam ze u mnie to samo. Oprócz bólu jak przed @ nic się niestety nie dzieję i myślę ze też nie ma na co czekać.

Zuza a nie mówiłam ze będzie ok! Bardzo się cieszę!

18.01.2017 Aniołek 7tc

03.03.2018 Ignacy był z Nami 7 dni [*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuza piękne zdjęcie .. aż mi sie łezka w oku zakręciła :)
Piekna pogoda, poniedziałek, dobre wiadomości i niech tak pozostanie.. Ty czuj sie jak najdłużej jak najlepiej tzn żeby nie było mdłosci czy jakis nie przyjemnych dolegliwości :)

Wiola no przykro ale kiedyś musi się udać..
Tak jak chyba pisałam już wcześniej, nasze organizmy naprawdę się po poronieniach zmieniają.. cykle,owulacje,odczucia przed czy w trakcie @ - ja nigdy nie miałam nabrzmiałych piersi przy okresie tak jak teraz .. jakby mnie jeszcze bolały to bym chyba pomyslała, że to jednak ciąża :D :D

Ja trzymam kciuki za cała trojkę a raczej czwórkę Kala Patrycja Wiola i Jone która coś milczy ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuza pięknie!! Bardzo się cieszę, ciągle przypomina mi się jak ja byłam na Twoim etapie (choć to tylko miesiąc różnicy).
Im większy maluch, tym ładniejsze fotki :)
Ale to szybko minęlo :) nasza dzidzia ma pewnie jakieś 9 cm już, też nie mogę się doczekać ruchów :)

Dominik ♡
https://www.suwaczki.com/tickers/17u96iyedqn96449.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuza no pięknie :) bardzo dobra wiadomość teraz już będzie dobrze :)
a jakieś leki masz brać ??
szczerze życzę Ci mdłości i wymiotow bo znając ciebie jak się będziesz dobrze czuła to zaczniesz kopac w ogrodeczku hehe

https://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg4kxkfe82.png]Tekst linka[/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wirgi..tak, widok wspaniały.
Dla mnie tym większe emocje, bo pierwszy raz mam takie widoki na żywo z brzucha :D

Nietoperek- dolegliwości nie męczą jakoś szczególnie, na szczęście..
Nie wymiotowałam ani razu. jestem częśto bardzo senna i mdłości trochę dokuczają wieczorami, ale nie jakieś ogromne. Wystarczy, że coś zjem i od razu mija.
Nawet niedawno do Męża mówiłam, że jeśli szczęśliwie urodzę zdrowego dzieciaczka, to będę wspaniale wspominać ten pierwszy etap w sumie dobrego samopoczucia.
Nie mogę narzekać w tej kwestii..
Z dokuczliwych rzeczy to w sumie tylko ta senność bywała wkurzająca, bo śmiałam się, że żyję teraz jak moje psiaki- wstaję, coś jem i idę się zdrzemnąć :D

Runa- widok piękny..i wiesz sama doskonale, jakie to super przeżycie patrzeć, leżąc spokojnie na kozetce, że w środku właśnie bryka maluszek, tak strasznie wyczekiwany...
Ty masz teraz loooksus z detektorem, za chwilę ruchy będziesz czuła..
Ja na razie dziwnie się czuję-..tzn do Męża się śmieję, że powinna się jakaś lampka na czubku nosa palić z wiadomością, że wszystko dobrze :D bo dziwne jest to, że tak się takie ważne rzeczy rozgrywają, a na zewnątrz w sumie niewiele widać i nic nie czuć.
Magia!

Kiedy Ty masz wizytę?
jak detektor- codziennie sprawdzasz czy nie odczuwasz takiej potrzeby?

Agulka- hahaha, rozgryzłaś mnie :D
Czuję się dość dobrze..chociaż przyznaję, że jakoś nie szaleję ogrodowo- z rozsądku..
Nie dzwigam ci,ęzkich roslin ani worków ziemi i nie kopię dużym szpadlem- Mąż mi w tym pomaga.
Ja głównie ostatnio spałam, bo ostatnie dwa tygodnie byłam jak w letargu..
Chwilami się mobilizuję do jakiś drobnych prac małym szpadelkiem- takim ręcznym drobnym i posadziłąm kilka małych roślinek. Wczoraj na przykład pieliłam- trochę skłonów i kilka kucnięć- to mi akurat na zdrowie wyjdzie :D

W domu odkurzam, robię w sklepie zakupy.. normalnie żyję, chociaż staram się nie szaleć za bardzo i jak jednego dnia robię duże zakupy to juz nie latam z odkurzaczem itp..

Co do leków to doktor zalecała mi jedną Luteinę na dobę i jeden Acard..podkreślała, że w moim wypadku to raczej bardzo mocno na wyrost niż potrzeba chwili..tym bardziej, że zaczęłam po 6tym tygodniu te leki brać, jak poszłam na wizytę serduszkową i nie wspomagałam się niczym tuż po teście pozytywnym, tylko poszłam na żywioł..
Stwierdziła jednak, że na pewno nie zaszkodzi.. więc biorę.
Dziś powiedziała, że Acard mogłabym odstawiać a Luteinę pobrać do końća 12tyg.

Aha, biorę jeszcze kw foliowy 5mg, bo tak zalecił dr z Invity.

Nie biorę żadnych witamin dla ciężarnych- doktor na razie nie zalecała, kazała zdrowo jeść.
tak samo zareagował doktor z Invicty na moje pytania o jakies suplementy- że zdrowa dieta to podstawa..

Tak więc jem codziennie jakiś nabiał- jogurty, kefiry albo ser. Do tego warzywa i codziennie jakieś owoce.

Odnośnie jakiś suplementów dopytam jeszcze na usg genetycznym w Invikcie- ciekawa jestem, co tam mi zalecą bo będzie mnie badał inny lekarz, niż ten z pierwszej konsultacji, jeszcze przed ciążą.

W sumie to tak sobie tłumacze, że suplementy to wynalazek iluś ostatnich lat..dawniej się zdrowe dzieci rodziły i bez tego.. Mam nadzieję, że moje w miarę zdrowe jedzenie wystarcza..

A Wy, Brzuchatki- brałyście jakieś suplementy w pierwszych tygodniach?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madziax

ZuzA gratulacje świetna wiadomość bardzo się cieszę ja tez planuje iść tak za okoli 2 -3 tyg na prenatalne a w którym dokładnie będziesz tyg i dniu a dniu badania jeśli mogę zapytać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuza ja brałam Duphaston i Acard i jak to lekarz powiedział najpewniej bez tego by się obeszło, ale nie zaszkodzi brać. Duphaston brałam po 2 tabletki do 12 tygodnia przez 2 tygodnie stopniowo zaczęłam odstawiać, Acard odstawiłam w 16 tygodniu.

Zaraz po stracie zaczęłam brać Vita-Miner Prenatal i biorę go do tej pory. Pierwszy trymestr wymiotowałam codziennie a przełknąć byłam w stanie tylko suche bułki i pieczone ziemniaki, więc w moim przypadku suplementacja myślę, że była potrzebna ;) Oprócz tego biorę magnez 100% bez dodatków, bo w pewnym momencie mięśnie zaczęły mi „skakać”.

https://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0a29lbyak8.png

01.12.2016 [*]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kochane moje prosze :-)
Jestem na encortonie, luteinie, duphastonie, od dzisiaj clexane i kwasie foliowym 15mg. A no i nie zamierzam stracic ciazy. Swoj limit chyba juz wyczerpalam . Buuuuuziaki ide sie napawac tym testem :-)

monthly_2017_05/ciaza-zaraz-po-poronieniu_57627.jpg

malenstwa kochane (18tc) -19.03.2014 :-( #(8tc) - 15.12.2014 :-( # (14tc) - 06.09.2015 ;-( #(12tc) - 31.08.2016 ;-( # (10tc) - 24.02.2017 :-(
Jak Bóg może patrzeć na tyle cierpienia???;-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beti Kochana! MOCNO TRZYMAM KCIUKI!!!
FASOL jeśli to czytasz z mamą to nigdzie się nie wybieraj. Do zobaczenia za 8 miesięcy i koniec kropka! ❤❤❤

18.01.2017 Aniołek 7tc

03.03.2018 Ignacy był z Nami 7 dni [*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Patrycja90 trzymaj mocno prosze bo potrzebne mi sa :-)
Dzisiaj bede spala z tym testem

malenstwa kochane (18tc) -19.03.2014 :-( #(8tc) - 15.12.2014 :-( # (14tc) - 06.09.2015 ;-( #(12tc) - 31.08.2016 ;-( # (10tc) - 24.02.2017 :-(
Jak Bóg może patrzeć na tyle cierpienia???;-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beti kontynuujesz dobre wiadomości i bardzo dobrze :)
a Fasol niech sie tam dzielnie trzyma mamusinego brzuszka bo tam najlepiej i najbezpieczniej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Madziax.. my chyba przez ciąże teraz idziemy co do dnia..?
Jak się czujesz i co słychać?

Moja gin zaleciła mi iść między 12 a 13tyg twierdząc, że dziecko troszkę większe i więcej będzie widać, niż od razu w 11tyg.

Doktor zalecałą zgłosić się między 5tym a 16tym czerwca.
Ja jestem umówiona 6go czerwca..i będzie to dokładnie koniec 12tyg..

Jeśli dobrze rozumiem mój suwaczek i to, jak to wszystko się liczy, to dziś jest 9t6d, czyli jutro będzie równo pełen 10tydzień, czyli ostatni dzień 10go tygodnia, a od środy zacznie lecieć 11 tydzień..?
Jeśli dobrze to rozumiem, to usg genetyczne mam w pełnym 12tyg, ostatniego dnia 12 tygodnia.

Wirgi- ja biorę Luteinę dopochwowo.
Doktor podkreślała, że to profilaktycznie i zapewne niepotrzebnie.
To samo podkreślał doktor w Invikcie- że wspomagacze są potrzebne jedynie w ciążach po in vitro, a ginekolodzy "na mieśćie" dają jak cukierki..itp..
Ja miałam w dwóch cyklach przed ciążą badany progesteron i miałam go całkiem sporo, więc zapewne ta całą profilaktyka mocno na wyrost..ale w sumie co mi szkodzi- biorę, niewielka dawna nie zaszkodzi, a może troszkę pomoże.

Wolałam zacząć brać, żeby nie mieć sobie nic do zarzucenia..

Z acardem ta sama historia- doktor moja jeszcze przed ciążą wspominała, że wg badań nie ma jednoznacznego dowodu, że acard i heparyna pomagają..ale skoro życie pokazuje, że pomagają, to się czasem tak zaleca.
Biorę więc też i Acard.. Mówisz, że tak długo Acard brałaś?
Hmmm, to może i ja jeszcze trochę pociągnę i w Invikie dopytam, jak tam oni zalecają?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beti- właśnie doczytałam...
Ależ się cieszę!!
Kochana- z taką obstawą farmakologiczną musi być dobrze.
Leż, głaszcz się po brzuchu..i uściski przesyłam!!!

Ale radość :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zuza Super, cieszę się i tak trzymaj. Mój gin tez nie zalecal suplementacji w pierwszym trymestrze, a dopiero od drugiego.
Beti trzymam kciuki i gratuluję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Beti świetna wiadomość, gratulacje i NUDNEJ ciąży życzę ☺
Trzymam podwójnie kciuki hihi ☺ teraz musi być dobrze!
Zuza, ja z tym detektorem jak nawiedzona ☺ po 3-4 x dziennie, zależy jak mam czas, bo to wiesz, trzeba wygodnie się położyć, wysmarowac brzuch żelem, ale wrażenia niesamowite, zwłaszcza, że słyszę jak się rusza i czasami puka pod głowicą :) wtedy chyba czasami jakieś piórka czuję, inaczej bym nie zajarzyła, że to maluch. Co do ruchu, ostatnio zaczęłam ćwiczyć, nawet trochę z ciężarkami, więc lekkie grzebanko w grządkach nie zaszkodzi. Wczoraj u teścia w ogrodzie aż sama nabrałam ochoty na buszowanie, ma tak piękny i kolorowy już ogród, że nie wychodziłabym!

Dziewczyny, prosimy jeszcze więcej takich wiadomości☺ nic tak nie poprawia dnia!

Dominik ♡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madziax

Zuza u mnie dobrze jak zaczynam się martwić to przypominam sobie Twoje słowa ze nie mamy na to wpływu bo świadomość ze jestem w tym najbardziej zagrożonym trymestrze daje mi popalić tez jak czytam tu ze któraś straciła ciąży w 9 12 tc to zaraz się zamartwiam ale fizycznie czuje się lepiej przed chwila zapisałam się na 13 czerwca to będę w 13 tyg( to przypadek bo akurat tak było miejsce ale ...13 marca poroniłam a 13 kwietnia dowiedziałam się ze znów jestem w ciąży ) hmmm ciekawe co tam pod serduszkiem nosisz pewnie tego 5 będziesz już wiedzieć ściskam mocno

Beti ogromne gratulacje trzymaj się i myśl pozytywnie tym razem MUSI BYĆ i JEST wszystko dobrze wierze w to

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wow,wchodzę na forum,a tu takie wieści.Zuza,ślicza Kruszynka,niech rośnie jak na drożdżach:-*Beti,pisałaś że ten cykl raczej stracony,a tu proszę,taka niespodzianka! Tym razem musi się udać! Trzymam baaaardzi mocno kciuki,jejku jaki radosny poniedziałek:-) Buziaki przesyłam:-)*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny,
Zuza cieszę się bardzo, że same dobre wiadomości u Ciebie.
Beti gratulacje !!!
Nietoperek, jakie to słodkie, że tak o mnie myślisz :-) dzięki.
Wszystko ok ze mną , to znaczy nie wszystko, no ale już trudno, nastawiamy się na następny miesiąc.
Wczoraj wieczorem musiałam się jednak trochę wysmucic, a dzisiaj od rana biegalam po lekarzach jednak z moją nogą. Stopa cała sina, więc trzeba było iść na rentgen.
oczywiście pytanie czy nie jest pani w ciąży: nie, od dzisiaj nie mam wątpliwości, bo leci ze mnie jak z kranu.
I to cała historia mojego zniknięcia

https://www.suwaczki.com/tickers/o148h371w8sqcg5i.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Madziax ja mam ciągle to samo, przemija tylko na moment, gdy jest usg i widzę maluszka, a potem znów. Pomimo tego detektora, choć wiem, że parę godzin wcześniej serduszko biło, to każde następne podsłuchiwanie, to wstrzymywanie oddechu i strach, że nie znajdę pulsu. Raz było tak, że maluch się schował i ja za mało żelu dałam, no ze 3 minuty szukałam ( a dotychczas max pół minuty i miałam). Ale miałam stracha!
I te wiesci o stratach w 4-5 miesiącu, wiem, że to forum jest po to by się wesprzeć, ale wtedy znikam na jakiś czas i nie chcę tu wchodzić, tak mnie to dołuje... bo baaardzo się już przywiązałam do naszej dzidzi.

Jak tylko zaczynają się dobre wiadomości to wchodzę tu co 10 minut ☺ nie sadziłam, że relacje internetowe będą tak wpływały na moje samopoczucie :)

Dominik ♡

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...