Skocz do zawartości
Forum

Powrót do pracy a rozszerzanie diety


annulas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja córcia skończyła właśnie 5 miesięcy, cały czas jest karmiona piersią.Dokładnia za miesiąc wracam do pracy i tu moje pytanie, kiedy zacząć wprowadzać nowe pokarmy ?Córka zostanie pod opieką niani, czy zostawić jej rozszerzanie diety ? Szczerze mówiąc wolałabym sama to robić. I czy uda mi się utrzymać laktację,gdy będę pracować ? No i czy odciągać pokarm przed wyjściem do pracy,czy starczy go na cały dzień ?
Sporo tych pytań,ale martwię się, jak mam sobie z tym poradzić :)

Pozdrawiam

http://www.suwaczek.pl/cache/1eb821e2ec.png

Odnośnik do komentarza

Witam,

W 6 miesiącu życia dziecka wprowadza się pokarmy zgodnie z modelem żywienia niemowląt.
Stponiowo, po 1 -2 łyżeczkach na dzień podaje się przeciery z jabłuszka i marchewki obserwując reakcje dziecka (bóle brzuszka, kolki, wymioty, biegunki). Zarówno jabłuszko jak i marchewka powinny pochodzić z upraw ekologicznych, można je również zastąpić gotowymi przecierami w słoiczkach. Co 2 dzień należy zwiększać ilość podawanych warzyw i owoców. Wprowadzać pokarmy moze Pani sama.

Przed wyjściem do pracy powinna Pani nakarmić dziecko oraz odciagnąć pokarm, który należy przechowywać w lodówce i podgrzać tuż przed podaniem dziecku.
Powinien on starczyć na ten czas, który bedzie Pani przebywała w pracy. Ponadto
pokarm kobiecy może zostać częściowo zastapiony mlekiem modyfikowanym odpowiednim dla wieku Pani córeczki. Aby wybrać właściwy dla Pani córeczki rodzaj mleka modyfikowanego należy w tym celu skonsultować się z pediatrą.

Aby nie dopuścić do zaniku laktacji należy w trakcie wykonywanej pracy odciagnąć raz pokarm. Ponadto jako kobiecie karmiącej przysługuje Pani 1 godzina z 8 godzinnego dnia pracy na karmienie dziecka. Tą godzinę można wykorzystać na wcześniejsze wychodzenie z pracy. Zaraz po przyjściu do domu należy nakarmić dziecko mlekiem z piersi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...