Skocz do zawartości
Forum

Czy migrena jest dziedziczna?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem tu nowa więc proszę o wyrozumiałość dla mnie i moich postów. Jestem mamą 16 letniej Zuzy. Zuza zawsze była bardzo żywym dzieckiem, wiecie takie żywe srebro, aktywna, wesoła, zawsze wszędzie jej pełno, dlatego też bardzo zaniepokoiło mnie kiedy pierwszy raz przyszła cała blada ze szkoły i powiedziała, że strasznie boli ją głowa. Leżała cały dzień bez jedzenia, w ciemnym pokoju. Niestety ale sama znam te objawy z własnego doświadczenia, jednak wolałam się upewnić.Zapisałam się do lekarza rodzinnego razem z córką i poprosiłam go o skierowanie do neurochirurga. niestety jak to w Polsce bywa najbliższy termin był za 4 miesiące. Ataki powtarzały się coraz częściej się, doszło do tego że były 2-4 razy w miesiącu. W końcu powiedziałam dość. Zabrałam córkę do prywatnego gabinetu lekarskiego. Tam po badaniach zostały potwierdzone moje obawy. To niestety jest migrena. Nie wiem co mam zrobić, bo wiem czym to pachnie. Sama od 10 lat walczę z migreną jednak na razie jest to walka przegrana, znam ten ból, który rozpiera czaszkę. Chciałabym się dowiedzieć skąd w ogóle bierze się migrena, jakie są jej przyczyny, czy może być dziedziczna. Mam jeszcze młodszą córkę i nie chciałabym żeby ona także cierpiała. Czy mogę ją jakoś ustrzec przed migreną?

http://www.suwaczki.com/tickers/mh063ieydomnj7b3.png

Odnośnik do komentarza

Wiem co czujesz ja z migreną żyję od 15 lat. Ataki zdarzają się raz na 2-3 tygodnie i trwają przeważnie 2-3 dni. Nic nie pomaga, żadne leki, gaszenie światła i leżenie w bezruchu, nic. Słyszałam, że przyczynami migreny mogą być uwarunkowania genetyczne, więc może rzeczywiście Twoja córka odziedziczyła skłonności po Tobie. Ale głowa do góry, przewidzisz wszystkiego, choćbyś nie wiem jak bardzo się starała. Mnie trochę pomaga jak wywietrzę sobie pokój i nie ma jaskrawych barw, ale z tego co wiem to każdemu co innego przynosi ulgę w bólu.

Odnośnik do komentarza

Koralinko - niestety, podloze migreny jest genetyczne...
Wspolczuje Ci, bo walcze z migrena od prawie 30 lat. Migrene ma moja mama, migreny ma moja 20-letnia corka.
Jedyne co czytalam, to to, ze sila napadow zmniejsza sie w okresie przekwitania (ech, jak na to czekam! ) .
Potwierdza to moja mama, ktora ma wciaz napady, ale raczej sa to juz tylko bole glowy niz klasyczne migreny z cala aura.

http://s2.pierwszezabki.pl/041/0414929a0.png?9507

http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv73l6r9nxfg.png

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie!

Obecnie dokładna przyczyna występowania migreny nie jest znana. Jedne z najnowszych badań wskazują jednak, iż migrena może być związana z występowaniem trzech specyficznych genów. Tak więc może to być choroba o podłożu genetycznym. Dlatego też jeżeli migrena występuje u ojca lub matki, istnieje duże prawdopodobieństwo pojawienia się jej także u dzieci. Ale nie jest to reguła! Dziecko może nie chorować przez całe życie. Pierwsze napady migreny mogą pojawić się już po 20. roku życia. Jeżeli istnieje podejrzenie występowania migreny, najlepiej skonsultować się z neurologiem, który je potwierdzi lub im zaprzeczy.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja oraz mój syn cierpieliśmy na intensywne, migrenowe bóle głowy. Okazało się, że problem nie tkwi w 'genetyce' czy przekazaniu problemu z pokolenia na pokolenie, a zupełnie gdzie indziej.
Zarówno ja, jak i mój syn mieliśmy niedrożne przegrody nosowe. U Mnie było prościej, gdyż skoczyło się na kilku drobnych interwencjach mojego laryngologa. Jednak syn, musiał poddać się zabiegowi septoplastyki. Nie jest to zabieg groźny i polega na korekcie przegrody nosowej.
Dziś oboje możemy stwierdzić, że migrenowe bóle głowy minęły. Lepiej też śpimy a syn nie cierpi też na bezdech (problem z którym borykał się od urodzenia). Ja też dzięki regulacji wagi nie chrapię, do jest dla Mnie sprawą fantastyczną, gdyż rankiem czuje się dużo bardziej wypoczęta.

Odnośnik do komentarza
Czy macie doświadczenia z botoksem i ich wpływem na migreny?
Zastanawiałam się nad zrobieniem pełnego zabiegu botoksu na migreny (ok. 30 wstrzyknięć na czole, skroniach i karku), ale koszt jest dość wysoki i obawiam się też czy te liczne punkty wstrzyknięć na czole nie wpłyną na mimikę, nie obniżą lub podwyższą brwi, nie spowodują jakiś nieprzewidzianych skutków ubocznych przy długotrwałym stosowaniu.
Słyszałam o tym, że u niektórych osób nawet sama iniekcja w lwią zmarszczkę przynosi już efekt zmniejszenia częstotliwości ataków migrenowych. Zastanawiam się czy nie spróbować tej opcji, w ramach zaznajamiania się z botuliną.
Chętnie poznam wasze uwagi i opinie oraz rekomendacje osób, do których mogłabym się udać w Krakowie.

[reklama usunięta]
 
Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Hej, migrene miała moja babcia, mama no i teraz ja. Niezbędna jest wizyta u neurologa i rezonans żeby wszystko inne wykluczyć. Dużo czasu minęło zanim poznałam swój organizm, ale teraz już wiem jak nie doprowadzić do migreny. Moje sposoby nie zaszkodzą, ale może akurat pomogą-  wiadomo każdy organizm jest inny. Przede wszystkim na migrene nie działają typowe leki przeciwbólowe tylko leki dopasowane przez lekarza typowo na ataki migreny. Jeżeli migrena jest z aurą to należy je od razu wziąć. U mnie aura to- ból pod językiem jakbym miała tam cytrynę, bóle takie rozlane i drętwienie szczęki, ucha, karku, ramion, nadwrażliwość na zapachy, światło, dźwięki, dotyk. 

Odnośnik do komentarza

Dodam też, że niektóre rzeczy jakie jemy mogą wywołać migrene. Np. Dojrzałe banany, wędzonki, sery pleśniowe, papierosy (nawet sam dym), alkohol, cytryna, mocno przetworzone produkty. Warto sprawdzać skład nawet przypraw, aby nie było wspomagaczy zaczynających się na literę E, glutaminianu. Od wiosny do jesieni chodzę w okularach przeciwsłonecznych nawet wchodząc do sklepu- słońce oraz lampy w marketach podrażniają oczy i to prowadzi do migreny. Przy każdym ataku wymiotuje więc to też może być objaw. Trzeba unikać dusznych pomieszczeń, pić dużo wody. Wiem, że dużo tego, ale zapobiegnie atakom bardzo mi pomogło 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...