Skocz do zawartości
Forum

Wymioty noworodka


Rekomendowane odpowiedzi

pisalaś że maly ciężko oddycha jakby mial sapke...to nie sapka tylko jeśli ulewa często to pokarm dostaje sie wszędzie i zalega też w nosku przez co cięzko dziecku oddychac.....zakraplaj mu do noska sol fuizjologiczna po 1 kropelce i kladz na brzuszku..a potem odciągnij fridą....moje dzieco ma juz ponad 7 miesięcy ale taka sapke mialo do końca 4 miesiąca z powodu częstego ulewania

jesli chodzi o jedzenie i te wymioty to myslę że to kwestia sposobu jedzenia..dziecko ma silny odruch ssania, je lapczywie..lyka duzo powietrza i przez to ma kolki.
a w żołądku powstaje bańka powietrza i wszytsko co jest ponad ta banka zostaje zwymiotowane...dobrym rozwiązaniem jest podanie dziecku smoczka...karm go krócej niech zje mniej ale częściej a jak placze że chce jeszcze to podaj mu smoczek

Twoj synek ma dopiero 2 tygodnie i zanim nauczycie sie wzajemnie siebie minie troche czasu....

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Cóż, potwierdzam, iż smok nie zawsze zdaje egzamin. Mój Igorek jedynie czasami chwyta smoka, ale na pewno nie da się go tym oszukać jeśli chodzi o płacz, kwilenie i wołanie o amciu. Za to świetnym sposobem jest wsadzenie mu do buzi małego palca, tak aby opuszek dotykał podniebienia. Uspokaja się w przeciągu sekundy. Polecam sposób każdej mamusi,która ma problem z małym wyjkiem, a na smoka się nie da :)

Odnośnik do komentarza

Moja córcia długo ulewała, czesem świezym mleczkiem, ale dość często też przetrawionym serkiem. Często też ulewała nosem... Karmiałam i nadal karmię ją piersią. Przybierała na wadze w dolnej granicy, ale trzymała się normy. Pilnowałam, żeby leżała nie na płasko i odbijała jak najczęściej. Smoczka nie tollerowała w ogóle, tylko cyca, więc dawałam na zawołanie. Kolki też miała okropne, tak do 4mc. Po 6mc z ulewaniem ustabilizowało się, teraz nie ulewa, no chyba że naje się stałym i popije z obu cyców, to przy późniejszych wygłupach z tatusiem potrafi zwrócić :D

Odnośnik do komentarza

Ulewanie to nie problem, każdemu dziecku się zdarza, ale jak wymiotuje, to jest źle.
Mój maluszek ostatnio znów zwymiotował i tak było przez 3 dni, mniej więcej raz dziennie. Pomogła mu zmiana pozycji, podczas noszenia po jedzonku. W tym momencie albo kładę go sobie na kolanach, kiedy ja lezę i go unoszę do pozycji niemalże pionowej, albo jedną ręką podtrzymuję dupkę, a drugą oklepuję plecki i podtrzymuję główkę. Oczywiście pielucha zawsze w pogotowiu, jakby jednak coś mu nie przypasowało. Jak dwa razy mu się porządnie odbije, to oznacza iż można już go kłaść i nie powinno być żadnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza

Paulineczka
Czasem złapie i smoka ale to dosłownie na moment i go puszcza po czym jest pisk.

Życie bez smoka nie jest łatwe. Wiem coś o tym. Mój syn od początku średnio go lubił, ale na początku jakoś dawał się oszukać. Później odkrył kciuk. Było to bardzo wygodne, ale wizja krzywego zgryzu i koślawego paluszka powodowała, że tym bardziej pchałam mu smoka. Później (nawet nie wiem kiedy to się stało) przestał ciągać smoka i kciuk. Teraz smoczka traktuje jak zabawkę. W kryzysowych sytuacjach daję mu chrupka kukurydzianego, ale wiadomo, że trzeba mieć umiar, a poza tym moje dziecię ma ponad pół roku. Nie mam porównania, ale założę się, że życie ze smoczkiem jest o wiele łatwiejsze. A tak to mój synek uczy mnie cierpliwości i opanowania ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/d9rgh371amslcxno.png

Zastanawiasz sie czy pracuję?? Oooo tak, JESTEM MAMĄ. To sprawia, że jestem zarówno budzikiem, kuchark

Odnośnik do komentarza

justysiak
Nie mam porównania, ale założę się, że życie ze smoczkiem jest o wiele łatwiejsze. A tak to mój synek uczy mnie cierpliwości i opanowania ;)

oj nie zgodze sie z Toba. moja corka tez jest bezsmoczkowa, ale nie sadze, ze jest trudniej. w zasadzie to ciesze sie, ze samoistnie odrzucila go bedac noworodkiem. wyobraz sobie, ze dziecko spi ze smoczkiem w buzi i budzi sie w nocy, gdy tylko mu wypadnie, albo, ze tak ukochalo sobie smoka, ze nigdzie sie bez niego nie ruszy. Nie wspominajac o starszakach biegajacych z dysiami w buziach. ja tam wole zycie bez smoka i wcale za nim nie tesknie (corka tez).

Odnośnik do komentarza

Witam mam 3 miesieczna coreczke i ona miala dokladnie takie same objawy,powodem byl reflux a do tego ze twoj maly je lapczywie polyka powietrze, ktore razem z mlekiem ucieka z zoladka bo ten sie jeszcze do konca nie domyka,dodam ze mieszkam w niemczech i prawie mi dziecko operowali z tego powodu a pomoglo mleko na reflux bez paniki az taki dramat to nie jest,trzeba tylko malego po jedzeniu nosic w pozycji pionowej i podtawic cos pod materac zeby glowe mial wyzej buzka!!! :)

Odnośnik do komentarza

suli
,dodam ze mieszkam w niemczech i prawie mi dziecko operowali z tego powodu a pomoglo mleko na reflux

Operować takie małe dziecko?!? Na refluks? Nieźle! Przeciętne dziecko wychodzi z tego tak ok. 1 roku życia. Niektórym zostaje niestety na zawsze :( Mam nadzieję, że mój synek będzie tym pierwszym przypadkiem. Ja nie daję żadnego mleka na refluks, bo jeszcze karmię piersią. Są podobno zagęszczacze do mleka, ale też tego nie stosowałam. Daję tylko lek loosek. On chroni żołądek. Dla pocieszenia powiem, że w momencie, gdy wstawi się już stałe jedzenie wymioty znacznie się zmniejszają. Mój synek jeszcze sam nie siedzi, ale i to na pewno pomoże :)

http://www.suwaczki.com/tickers/d9rgh371amslcxno.png

Zastanawiasz sie czy pracuję?? Oooo tak, JESTEM MAMĄ. To sprawia, że jestem zarówno budzikiem, kuchark

Odnośnik do komentarza

Koleżanka poleciła mi do zagęszczenia mleka kaszkę z bobovity, ale nie jestem z tego sposobu zadowolona. Mały jest jeszcze bardziej głodny po takiej mieszance, niż jakbym mu podała normalnie samo mleko. Teraz ma 3 tyg i juz wypija ponad 100 ml na raz, niekiedy wciagnie150-180, ale wole to niż ciągły płacz. Nosze go w pozycji pionowej, czekam na bekniecie i jest spokój. Żadnych wymiotów i co dziwne rzadko kiedy ulewa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...