Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Ania1980

Wzrost 6,5-letnich dzieci

Rekomendowane odpowiedzi

Ania Oskar na bilansie 6 latka miał 129cm, miał wtedy bodajże 6 lat i 3 czy 4 miesiące. No ale to chłopiec, więc trochę inne centyle go "obowiązują". A masz jakieś problemy z Martynką czy ot tak się pytasz?

Serena, Oskar (13.04.2005) i Maciek (07.11.2007)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pytam o to bo martwie sie ze mala ma dopiero 112 cm
caly czas byla na 10-25 cent a teraz spadla na 3-10
robilam jej we wlasnym zakresie tsh ale jest OK

Pani dr powtarza ze nie ma za kim byc wysoka (ja mam 168 a maz 170)

http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/DIae.jpghttp://lbyf.lilypie.com/DIaep12.png

http://lb3f.lilypie.com/DaJAp1.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ania myślę że nie masz się czym martwić, może jakiś chwilowy "zastój" a potem skoczy w górę. Faktycznie nie ma po kim być wysoka, u nas O genetycznie ma zapisany wzrost :Śmiech: (ja 177cm a mój mąż 190). Trzymaj rękę na pulsie, kontroluj czy rośnie ale nie zamartwiaj się. Może po prostu jest i będzie drobna?
Pozdrawiam

Serena, Oskar (13.04.2005) i Maciek (07.11.2007)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wzrost mojego syna przez dłuzszy czas sie nie zmianial martwilam sie ze nie urosnie byl najmniejszy w klasie, a teraz tak syzbko zaczal rosnac ze4 niedlugo nie nadaze kupowac spodni!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość iszmaona

Ania1980

Pani dr powtarza ze nie ma za kim byc wysoka (ja mam 168 a maz 170)

mąż nie wysoki, ale Ty jako kobieta przeciez niska nie jesteś.

Do 5 czy 6 klasy podstawówki byłam najniższa w grupie i to sporo. Po wakacjach skoczyłam tak, że się dziwili.

Wasza córka mogła przeciez wdac sie w któregoś z dziadków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

córka ma 6,5 roku i nosi ubrania na rozmiar 122/128

syn 16 msc i ubranka na 86

za to najmłodsza córa ma 1,5 msc i nosi jeszcze ciuszki na 56 z lekkim skokiem na 62

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja 6 latka ma 114cm. Jest drobna, szczegolnie na tle rowniesnikow ktorzy w wiekoszosc są ponad normę w centylach (przede wszystkim przez jedzenie ktore spozywaja). Nie ma co porównywac dziecka do innych. Musisz sama kontrolowac wzrost córki, mierzyc regularnie, zawsze o tej samej porze dnia. Kontrolowac centyle. Nie licz na lekarzy, bo oni nawet jak dziecko jest ponizej 3 centyla, nie reagują. A powinni. Jesli wzrost dziecka utrzymuje sie ponizej 3 centyla dłuzej (kilka- kilkanascie miesiecy) koniecznie idz po skierowanie do endokrynologa. Trzeba bedzie zrobic serie, badan: hormony, wiek kostny w pierwszej kolejnosci. Nie słuchaj tekstow typu: nie ma po kim byc wysoki/a bo to bzdura. Szkoda komentowac. Dzieci zwykle sa wyzsze od swoich rodzicow. Trzeba patrzec na centymetry i centyle a nie sluchac głupich komenarzy lekrzy. Oni nie palą sie do skierowania wiec trzeba ich w razie czego przycisnąc i działac. Czas jest tu bardzo wazny.
Wiem co mowie bo sama przechodziłam tą droge.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość joanna 19

mój syn ma 6 i pół roku i 125 cm wzrostu, ale chłopcy rosną później. Zauważyłam tez że wzrost i budowę często dziedziczy się po dziadkach a nie tylko po rodzicach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomasz G

Mam 2 chlopakow, urodzili sie jako 6cio tygodniowe wczesniaki, jeden mial 1677g a drugi 2200g. Byli strasznie mali, teraz maja 6,5 lat i wzrosy 120cm a drugi 122cm. Ciagle sie bojeze sa mali jak mam wzrestu 175cm zona miala 172cm. Zona odeszla d domu pana, a ja sie martwie czy i jak ich wychowam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zoka

Oooo to moj 6,5 letni syn jest niziutki 116 cm a 5- latek 112 cm i wszyscy mnie sie pytaja czy chlopcy sa bliznietami ( 2 lata roznicy miedzy nimi ) :) Wiem, ze 116cm jest w normie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ivanna

Mój syn 6 lat i 5 m cy wzrost 120 cm na tle grupy zerówkowej jest średni. Są wyżsi od niego,ale starsi około pół roku ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...