Skocz do zawartości
Forum

Wzrost 6,5-letnich dzieci


Rekomendowane odpowiedzi

Ania myślę że nie masz się czym martwić, może jakiś chwilowy "zastój" a potem skoczy w górę. Faktycznie nie ma po kim być wysoka, u nas O genetycznie ma zapisany wzrost :Śmiech: (ja 177cm a mój mąż 190). Trzymaj rękę na pulsie, kontroluj czy rośnie ale nie zamartwiaj się. Może po prostu jest i będzie drobna?
Pozdrawiam

Serena, Oskar (13.04.2005) i Maciek (07.11.2007)

Odnośnik do komentarza
Gość iszmaona

Ania1980

Pani dr powtarza ze nie ma za kim byc wysoka (ja mam 168 a maz 170)

mąż nie wysoki, ale Ty jako kobieta przeciez niska nie jesteś.

Do 5 czy 6 klasy podstawówki byłam najniższa w grupie i to sporo. Po wakacjach skoczyłam tak, że się dziwili.

Wasza córka mogła przeciez wdac sie w któregoś z dziadków.

Odnośnik do komentarza

Moja 6 latka ma 114cm. Jest drobna, szczegolnie na tle rowniesnikow ktorzy w wiekoszosc są ponad normę w centylach (przede wszystkim przez jedzenie ktore spozywaja). Nie ma co porównywac dziecka do innych. Musisz sama kontrolowac wzrost córki, mierzyc regularnie, zawsze o tej samej porze dnia. Kontrolowac centyle. Nie licz na lekarzy, bo oni nawet jak dziecko jest ponizej 3 centyla, nie reagują. A powinni. Jesli wzrost dziecka utrzymuje sie ponizej 3 centyla dłuzej (kilka- kilkanascie miesiecy) koniecznie idz po skierowanie do endokrynologa. Trzeba bedzie zrobic serie, badan: hormony, wiek kostny w pierwszej kolejnosci. Nie słuchaj tekstow typu: nie ma po kim byc wysoki/a bo to bzdura. Szkoda komentowac. Dzieci zwykle sa wyzsze od swoich rodzicow. Trzeba patrzec na centymetry i centyle a nie sluchac głupich komenarzy lekrzy. Oni nie palą sie do skierowania wiec trzeba ich w razie czego przycisnąc i działac. Czas jest tu bardzo wazny.
Wiem co mowie bo sama przechodziłam tą droge.

Odnośnik do komentarza

Mam 2 chlopakow, urodzili sie jako 6cio tygodniowe wczesniaki, jeden mial 1677g a drugi 2200g. Byli strasznie mali, teraz maja 6,5 lat i wzrosy 120cm a drugi 122cm. Ciagle sie bojeze sa mali jak mam wzrestu 175cm zona miala 172cm. Zona odeszla d domu pana, a ja sie martwie czy i jak ich wychowam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...