Skocz do zawartości
Forum

Powrót do pracy...


Gość sabina81

Rekomendowane odpowiedzi

Sabina to bardzo cięzki temat i jeszcze cieższy wybór
mysle, ze my nie pomożemy Tobie podjąc decyzji
mozemy powiedziec jak było z nami
każde dziecko jest inne
każdy złobek jest inna i kazda syt zyciowa jest inna
ja zostałam w domu - mogłam pracowac w domu i wynając opiekunkę na 4 godz
nie oddałabym dziecka do złobka

ale znam rodziców ktorzy oddali dziecko do zlobka i nie zaluja
sa rownie szczesliwi jak dziecko

dowiedz się jak najwięcej o waszym żłobku
pomysl, czy mozesz wrócic na 3/4 etatu chociaz
czy praca która wykonujesz mozesz robić w domu itd, itd
no i czy jeśli stracisz prace czy podołacie finansowo

kurcze to staraszne ile rozterek ma kobieta po urodzeniu dziecka z tematem praca......

trzymam mocno kciuki!!!!za wszelkie dobre decyzje

Odnośnik do komentarza

MALGOSIA ma rację My nie będziemy podejmowac za Ciebie decyzji ani Cię namawiac,to musi byc Twoja (Wasza decyzja)

Moja Zuzia miał 4 miesiące jak poszła do żłobka obecnie ma prawie 11 miesięcy jak i Ona tak i My jesteśmy zadowoleni i szczęśliwi (nie choruje )w żłobku jest od 5 do 6 h czasami zostaje w domu zależy jak pracujemy

Na pewno podejmiecie słuszną decyzję trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Mam mozliwosc powrotu w systemie mieszanym,pol etatu i ewentualnie kilka godz dziennie.Nie prosze o podjecie za mnie decyzji ale zawsze to latwiej jak mozna sie kogos doradzic.A moj synek raczej pojdzie do zlobka a jak nie bedzie chcial zostawac wtedy bede musiala zrezygnowac z pracy.Dziekuje dziewczyny za pomoc.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Powrót do pracy to najtrudniejsza jak dla mnie do tej pory decyzja...Kiedy moja Córcia miała 3 miesiące, myślałam, że gdy będzie miała pół roku, będzie już dużą dziewczynką, zatrudnię nianię i wrócę do pracy. Niestety okazało się, że wciąż jest malutka. Nie mogłam jej zostawić na cały dzień, pracodawca nie zgodził się na częściowy etat....straciłam pracę. Teraz ma ona już 8 miesięcy, a ja wciąż boję się usiąść do komputera i wysłać gdzieś choćby jedno CV.......przeraża mnie myśl, że byłabym z nią 3-4 godziny dziennie (powrót do domu ok. 17 a o 20 malutka już idzie spać) i ciągle myślę, że obca kobieta nie zajmie się dzieckiem tak dobrze, jak ja. Czy to chore??? Nie wiem, kiedy nadejdzie ten odpowiedni moment...a do pracy też powinnam wrócić. Żłobek w naszym przypadku odpada - brak miejsc. Też chciałabym, żeby ktoś mi pomógł, powiedział, co zrobić, ale wiem też, że to tylko moja decyzja...cholernie to trudne.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12724.png

Odnośnik do komentarza

Witam
Moj synek od wrzesnia idzie do zlobka, do tej pory ja siedzialam w domu razem z nim, po porodzie bylam na urlopie macierzynskim a pozniej przeszlam na wychowawczy, co prawda urlop wychowawczy jeszcze mam ale zdecydowalam ze Piotrus od wrzesnie bedzie chodzil do zlobka, nie wiem czy to dobrze czy zle, wszystko wyjdzie w praniu. wiec ze dziecku zawsze najlepiej jest z mama ale przychodzi czas ze trzeba odciac "pepowine" i pozwolic dziecku na odrobine swobody. Zauwazylam ze im dluzej Piotrus ze mna przebywa tym bardziej staje sie wstydliwy i tylko "mama, mama" wiec ze towarzystwo rowiesnikow wyjdzie mu na dobre a i ja bede mogla pomyslec o pracy. Oczywiscie nie wracam od razu do pracy, po tym co sie nasluchalam to wiem ze roznie bywa, moze okazac sie ze po tygodniu, czy po miesiacu dziecku sie odwidzi i nie bedzie chcialo chodzic do zlobka i co wtedy- zwalniac sie z pracy??? Nie, dlatego dopoki dziecko sie porzadnie nie zaaklimatyzuje w zlobku ja bede w domu a on bedzie chodzil na 4-5 godzin dziennie.
Slyszalam opinie ze im dziecko mniejsze tym latwiej mu sie przyzywyczaic do nowej sytuacji, ale ja jakos nie moglam podjac tego kroku i wstymalam sie do teraz, w sumie Piotrus bedzie miec juz 2 latka i 4 miesiace, mam nadzieje ze da rade (czytaj: ja dam rade) i bedzie dobrze.
Poslanie dziecka do zlobka to indywidualna decyzja kazdego rodzica, jeden wraca do pracy i zostawia dziecko z opiekunka inny z dziadkami (o ile ma taka mozliwosc) a inny oddaje do zlobka/przedszkola i nie nam to osadzac.
Zycze trafnej decyzji (mam nadzieje ze moja jest dobra)

http://piotrunio.aguagu.pl/suwaczek/suwak3/a.png

Odnośnik do komentarza

szczerze mówiąc ciężko by mi było oddać moją Zuzię do żłobka,w obce w sumie ręce, ale to jest tylko moje zdanie, natomiast mam sporo koleżanek które tak właśnie robiły i było wszystko w porządku:) ja mam o tyle komfortową sytuację że mam własną działalność gosp w domu, wystawiam faktury przez https://wfirma.pl dzięki czemu też zaoszczędzam czas, klientki przyjmuję w domu -robię hybrydy i póki co daję jakość radę, dodam tylko ze nasza Zuzia ma 8mcy:)

Odnośnik do komentarza
Gość Mama ola

Ja swoją Anie oddałam do żłobka Bebaby http://bebabyzlobek.pl/ w Krakowie i uważam że była to jedna z najlepszych decyzji jaką podjęłam. Jest uśmiechnięta, radosna i co najważniejsze rozwija się w gronie innych dzieci. Dodatkowo profesjonalna opieka uspokaja wszystkie moje obawy. Jeśli są tutaj mamy z Krakowa to serdecznie polecam! Z tego co mi również wiadomo 17 marca, są dni otwarte więc same możecie sprawdzić jak to wszytko wygląda.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...