Skocz do zawartości
Forum

Ile to można się starać?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich oczekujących :)
My z mężem staraliśmy się o dziecko przez 6 LAT (!!!). Robiliśmy badania, wszystko było w porządku, a ciąży brak... :( Wędrówki od lekarza do lekarza, nic nie pomagało.
W końcu zrezygnowaliśmy ze starań jakichkolwiek. Po takim czasie człowiek ma już dosyć wizyt u lekarzy. Nasze rozmowy zawsze kończyły się tylko moim płaczem, że nie mogę być matką.
Podjęliśmy decyzję, że poczekamy rok nic nie robiąc. Jeśli nie będzie ciąży w tym czasie, to postaramy się o adopcję.
Wymarzone dwie kreseczki pojawiły się na teście w maju 2011. Niestety nasza radość nie trwała długo-poroniłam po tygodniu.
Jakież było nasze rozżalenie i ból. Tyle czasu się staraliśmy, a jak dostaliśmy ten skarb, to na tak krótko ...
Ciężko było dojść do siebie. Staraliśmy się nie myśleć o dziecku, ale ciężko było zapomnieć stratę. Modliliśmy się o ukojenie.
Trzy miesiące później ponownie zaszłam w ciążę. Dzisiaj nasza córcia ma rok. Jest zdrowa i szczęśliwa. Ciąże przeszłam bez problemów, poród zresztą też ;)
Dzisiaj jestem ponownie w ciąży-bez starań :)

Kochane starające się, powiem tylko, że nie traćcie nadziei. Wszystko jest możliwe :)
Wszystkim Wam życzę kochanych bobasków :))

Odnośnik do komentarza
Gość mamusiaKacperka

witam, my staralismy się 6 lat.. próbowalismy chyba wszystkiego, bylismy w Bielksu-Bialej u zielarza, pilismy ohydne zioła, bylismy u gina w Krakowie, ciagłe badania, płacz i nadzieje, że może w końcu się uda..
Rok temu kupilismy mieszkanie, odblokowalismy się psychicznie, i 11.08 nasze szczęscie będzie miało miesiąc.. rośnie zdrowo a my jestesmy bardzo szczęsliwi że w końcu powiększyła nam się rodzinka.. Trzymam kciuki za wszystkie przyszłe mamy. Będzie dobrze, tylko czasem po prostu wystarczy odpuścic. i iśc na całośc.. powodzenia

Odnośnik do komentarza

Razem z moją kobietą staraliśmy się o dziecko ponad rok, gdy pogorszyła nam się sytuacja w domu to chcieliśmy odłożyć dzidziusia na później. Jak na złość po dwóch miesiącach Dorotka była już w ciąży :) - z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi pomimo tego, że chcieliśmy odłożyć to na później. Życzę powodzenia i odstresowania wszystkim parom starającym się ;)

Odnośnik do komentarza

Można czekać na ciąże i to bardzo długo. My na pierwsze dziecko czekaliśmy dwa lata a teraz staramy się o drugie. Jakiś czas temu wykryto u mnie PCO przez co trochę się wszystko pokomplikowało. Mam jednak nadzieję, że po włączeniu Inofemu hormony się uspokoją i ciąża będzie możliwa. Czy któraś z was brała już ten lek?

Odnośnik do komentarza
Gość anastasia

Od dawna pijesz Inofem? W jakich dawkach? Ja mam zamiar go włączyć po świętach i zastanawiam się nad piciem dwóch dawek dziennie bo słyszałam, że tak powinno się robić. Wiesz coś o tym? Jestem ciekawa czy rok 2015 przyniesie nam upragnione dziecko. Staramy się już 7 lat. Lekarz nawet proponował nam in vitro ale jakoś nie mogę się przemóc.

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkich ;)
Ja staram się z chłopakiem o dzidZie juz ponad 2 lata ;( i niestety nic nam z tego nie wychodzi...jakiś czas temu wkoncu namówilam chłopaka na badanie nasienia... Ilość wporzadku, ph tez... Ale duży problem jest w ruchliwość i morfologii... Przez długi okres czasu już bierze leki na poprawe nasienia i nic... Ja byłam u gina i stwierdził że ze mna jest wszystko ok... Ale nadal nic ;(
Juz powoli tracę nadzieje ze wogole się uda...
I niestety nie umiem tak jak tu niektórzy piszą...Tak poprostu o tym nie myśleć ;( i zazdroszczę tym którzy tak potrafią...

Odnośnik do komentarza

Jakies 8 lat temu po naswietlaniach zwiazanych z choraba lekarz meza oswiadczyl , ze niestety maz bedzie bezplodny. Poznalam meza troche pozniej , ale od samego poczatku bylam swiadoma jego stanu. Chcielismy dziecka wiec pomimo slow lekarza staralismy sie o nie. Po kilku latach przyszlo zwatpienie. A okolo rok temu pogodzilismy sie z sytuacja. Zaczelismy rozwijac firme a moje samopoczucie z dnia na dzien sie pogarszalo. Wiadomo stres. W maju tego roku cos nas jednak podkusilo zeby zrobic test ( janos obiscie bylam przeciwna - po tylu latach ). Maz sie uparl i ku naszemu zdziwieniu wyszly dwie kreski. Nastepnego dnia bylismy juz u ginekologa. Myslelismy ze padne jak pokazala nam nasze dzieciatko na ekranie. Teraz jestem 29 tc a naszego synka spodziewamy sie w listopadzie :) Teaz wierze , ze cuda sie zdarzaja. A lekarze w swoich diagnozach na szczescie nie sa nieomylni.

http://emaluszki.pl/suwaczek8-20151007.jpg
http://suwaczki.maluchy.pl/li-72025.png

Odnośnik do komentarza

Badania genetyczne warto robić jeśli ma się jakieś predyspozycje rodzinne, w innym przypadku raczej nie ma potrzeby.
Co do mama nikolki - pytanie czy wtedy diagnozowałaś się dlaczego masz taki problem z zajściem w ciążę? Być może to jest kwestia np. budowy macicy, albo hormonów, albo owulacji? Może wystarczy suplement aby pomóc utrzymać prawidłową gospodarkę hormonalną, a może jakiś zabieg, albo hormony? Warto szukać przyczyny, bo po co znowu masz tyle czekać i się stresować?

Odnośnik do komentarza

oh, jak mnie zawsze denerwowali ludzie, którzy mowili - musisz wyluzować, nie myśleć o tym! Ale prawda jest taka … że mieli rację :) ciężko osiągnąc ten stan uspokojenia i "odpuszczenia" ale to pomaga jak nic innego. Mi pomogła psycholożka w warszawskiej invikcie ale często to nawet nie musi być specjalista :) głowa ma znaczenie

Odnośnik do komentarza

Kochane my się baaardzo długo staraliśmy z mezem, ja bardzo mialam juz parcie na dziecko, a po slubie nic i nic, okazalo sie za mialam polipy, chwile trwalo ich leczenie, ale dzieki pomocy dr jankowskiego z feminy, udalo nam sie bez stresu i z fachowa pomoca poradzic zarowno z nimi, jak i z moim zajscie w ciaze- teraz jestem w trzecim miesiacu i juz nie mozemy sie doczekac szczesliwego rozwiazania. A jak to bylo u Was? Jakies choroby? objawy, czy przypadek?

Odnośnik do komentarza

15 lat to bardzo długo, ale bardzo ciesze się, ze siostrze sie udało oraz ma już dzieci....
Polecam zajrzeć sobie generalnie na stronę:
https://gameta.pl/leczenie-nieplodnosci/

Opisane jest tutaj jak powinno wyglądać leczenie niepłodności ze strony kobiety jak równiez i ze strony mężczyzny.

Najbardziej niepłodności może zaszkodzić:
Niewłaściwa dieta i nadużywanie używek.
Stres, również wynikający z nieskuteczności starania się o ciążę.
Nadmierny wysiłek fizyczny.
Nieprawidłowa praca gruczołów i organów produkujących hormony.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...