Skocz do zawartości
Forum

Ile to można się starać?


Rekomendowane odpowiedzi

50% par starających się o dziecko zachodzi w ciąże (przy regularnym współżyciu) do roku a 50% po roku. Mój lekarz twierdzi, że tak po ok. 15 m-cach bezowocnych starań można zacząć myśleć o badaniach stwierdzajacych jaka jest przyczyna braku dzidzi. A czy się jest bezpłodnym to uchuchuchu daleka droga i dużo czasu musi upłynąć zeby to stwierdzić (no chyba że badania od razu dadzą konkretny wynik), ale to i tak lekarze przecież podejmują rózne próby "naprawienia" organizmu kobiety i sprawienia cudu.

Odnośnik do komentarza

Nic się nie przejmuj. My nie zabezpieczamy się od 3 lat, a bardzo staramy się od 2 lat i tydzień temu zrobiłam test-wyszedł pozytywnie, wczoraj byłam u lekarza, jestem w 6-7 tc. Musisz przestac obsesyjnie myślec o dziecku, odstresowac się, jeżeli jesteś chuda to musisz przytyc. Moja waga w ciągu ostaniego półrocza skoczyła o jakieś 4 kilo i sądzę że to miało duży wpływ na to że teraz jestem najszczęśliwsza na świecie!!!!!!!!!! Nie załamuj się i głowa do góry! Oczywiście warto się zbadac i spawdzic czy wszystko jest ok. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

cytrusmint
witam wszystkich. mam problem staramy sie z narzyczonym o dzidzie i ciagle nam nie wychodzi a staramy sie juz 8 miesiac za 6 dni mam dostac @ mam nadzieje ze nie dostane powiedzcie mi dziewczyny po jakim czasie mozna przypuszczac ze jest sie nie plodnym? zarzywam kwas foliowy moze sa tez inne leki ktore pomagaja zajsc w ciaze wie ktos cos na ten temat?

spokojnie- u mnie za dobre 2 tygodnie stuknie roczek :(

Ale wiem co jest przyczyna tych niepowodzeń i w tej chwili czekam tylko na wizytę, która czeka mnie w przyszłym tygodniu

A jezeli chodzi o badania to bez pomocy lekarza sama sie za nie wziełam i wcale nie żałuję - bo teraz wiem ze moje nieregularne cykle sa uważane w jakimś stopniu za niepłodność- ale przy pomocy farmakologicznej równiez mogę zostać mama, tylko wymaga to czasu i wyregulowania hormonków :)

pozdrawiam i życzę powodzenia :7_4_33:

14.03.12 Maja Katarzyna ( 3650g i 55 cm) 12:25 CC
http://s9.suwaczek.com/201203145365.png
28.10.2009 Szymon Piotr ( 3700g i 56cm) 21:05 CC :36_3_19:
http://s3.suwaczek.com/200910284662.png

http://img687.imageshack.us/img687/7/img5500ip.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

:2love:heja!!:2love:
my z męzem staraliśmy się o dzidzie ponad rok!
i udało sie !:woow:
mamy naszego upragnionego wyczekiwanego kacperka!
teraz wiem jaka była przyczyna że jakoś dzidzia nie chciałą do nas!!!!!
słyszałąm o tym ale zabardzo nie wieżyłam!
ale teraz wiem , ze to było coś tam w głowie w psychice za bardzo chcieliśmy mieć dzidzie!
a jak bardzo chcesz to nic z tego nie bedzie!
w momencie gdy przestaliśmy mysleć o naszej dzidzi okazało sie że w przeciągu 3 tygodni nosiłąm pod serduszkiem:36_4_10: malutkie dzieciątko!

więc głowa do gury napewno za niedługo obwieścisz nam nowinke, ze nosisz pod serduszkiem malutka istotkę!
trzymam kciuki oby tak było!!!!!!!!!
:love together:

Odnośnik do komentarza

Cutrus - takie plamienie moze być plamieniem implantacyjnym (czyli że zarodek zagnieżdża się w macicy) ale też może mieć inne przyczyny ...

mam nadzieje ze szybko się uda wam doczekać upragnionych II.

Ja się teraz już też 6 miesięcy staram ... :(

Mama Dominika (16.07.2001), Oskara (02.07.2005), Nikosia (25.06.2009) i Małgosi (07.08.2013)

Odnośnik do komentarza
Gość kwiatuszek9876

jak sie nie mozesz doczekac @ to zrob nic ci nie zaszkodzi . A tak jak juz dziewczyny mowily musisz sobie odpuscic i nie myslec , ja bardzo myslalam o dziecku. Ale jeszcze nie myslelismy o nim bo mialam szkole az pewnego dnia dowiedzialam sie ze jestem bardzo sie ucieszylismy , a znowu nasi znajomi starali sie chyba z rok az przestali myslec o tym i tez teraz ona jest w stanie blogoslawionym wiec napewno psychika daje duzo

Odnośnik do komentarza
Gość myszka19842

cytrusmint
ja strasznie przytylam i ciesze sie z tego za 6 dni mam dostac @ mam nadzieje ze nie dostane trzymajcie kciuki choc martwi mnie jedno dzis dostalam brazowatego plamienia moze mi ktos powie co to znaczy?


daj znać jak będzie juz wszystko jasne!
mam nadzieje że to oznaki dzidziusia!
trzymam kciuki!
buzka

Odnośnik do komentarza

Znam ten ból...ale uwierz mi,że na pewno się uda!! Ja przy kolejnych cyklach traciłam nadzieję,doszukiwałam się problemów i kiedy przestałam myśleć i powiedziałam... "będzie co ma być" zaszłam w ciążę!! Jeśli tak bardzo chcesz...skontroluj swoje hormony czy wszystko ok,zrób monitoring cyklu,który pokaże Ci kiedy masz owulację,zbadaj nasienie męża...Ale myślę,że na to przyjdzie czas!! Głowa do góry!

Odnośnik do komentarza

cytrusmint
testu nie robilam bo wlasnie dostalam @ i znow sie nie udalo juz nadzieje trace ze wogole bede miala:(

Ja wydałam majątek na testy. Za każdym razem jak @ spóźniła mi się 1 dzień, kupowałam test, potem negatyw, ogromne rozczarowanie a za parę godzin dostawałam @. Jak sie okazało, że jestem w ciąży to test i tak wyszedł negatywnie, niestety długo się i tak nie cieszyłam ;'-( Teraz też pewnie wydam na mnie mnóstwo kasy.

Odnośnik do komentarza

Witam :)

My staramy sie 4 miesiace, po 3 jak dostalam okres poszlam na badania i bardzo dobrze poniewaz wyszlo u mnie zespol policystycznych jajnikow a u mojego chlopaka ze ma slabe nasienie i pierwsza rzecza jest to ze musi rzucic palenie. Mysle ze z jakies 3 miesiace sie uda :):) Trzeba byc dobrej mysli :):)

Ja mam takie szczescie ze moja mama pracuje tam gdzie sie leczy nieplodnosc :) Jest bardzo dobry lekarz i za prywatna wizyte az tak duzo nie bierze :)

I BARDZO WAZNE !!! Jesli wasz partner pali papierosy a chcecie miec dziecko musi rzucic palenie bo papierosy niszcza nasienie nawet o 90 % :O

Pozdrawiam i powodzenia :)

Aniołek 6 tydz

:Płacz:
http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvhdge54fl2flm.png
Odnośnik do komentarza

Nie lamcie sie dziewczynki.

My staralismy sie cos ok 15 lub16 miesiecy i tez ciagle nic. :(

Poprostu psycha, jak chcesz za mocno to tak jest. Probowalam sie oszukiwac ze wcale mi tak nie zalezy ale nie dzialalo.

Moja rada. ZNAJDZ SOBIE INNY CEL!!!!!
Nie jestesmy jeszcze malzenstwem choc juz z 9-cio letnim stazem, wiec zaczelismy planowac slub skoro dzidzi nie moglismy miec. Termin, sala zalatwione. A pare dni pozniej!!!! SURPRISE!!!
Slub trzeba przeniesc na nastepny rok a ja jestem przeszczesliwa.
Stalo sie to w najmniej oczekiwanym momencie, i tak jest zazwyczaj wiec glowy do gory i nie przejmowac sie.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6e6ydimiqwypp.png

http://www.suwaczki.com/tickers/abnzlnkp1dcxwr9b.png

http://www.mamacafe.pl/suwak/12395.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...