Skocz do zawartości
Forum

NADWAGA U PSA. Jaka dieta, ćwiczenia? Proszę o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pewnie nie tu ta pytanie, ale muszę spróbować.

Moja Labradorka ma ok 10kg nadwagi. Chce jej pomoc. Ale nie wiem jak:( wiem że odpowiednią dieta i sportem , spacerem mogę coś zdziałać. Może mi któraś z Was doradzi co robić, od czego zacząć? Narazie wieczorami robię z Nią ok 4,5 km spacery, ale też wiem że łącznie dziennie powinna robić od 7-8 km , a co zresztą? Pomóżcie proszę. Bo Kocham psa nad życie ale też chce jej ułatwić życie:)

dziękuję

Odnośnik do komentarza

Moja sunia tez miała nadwagę, jest specjalna karma, która pomaga zwalczyć kilogramy, a pies nie jest po niej głodny. Ja dawałam z royala coś takiego Medium Light 27 - Dla psĂłw - Produkty - Royal Canin Polska. Byłam zadowolona i pies też. Co do aktywności, ruchu , spacerów, to nie można przesadzić. Oczywiście pies powinien jak najwięcej spacerować, biegać, ale jeśli do tej pory chodziłyście na np. 2 km spacer to nie możesz z dnia na dzień zmienić tego na spacer ośmiokilometrowy. Ruch tak, ale stopniowo zwiększaj aktywność psa. No i oprócz spacerów wybieraj zabawy, które piesek lubi, niech biega za piłką, czy przynosi patyk, czy co tam lubi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...