Skocz do zawartości
Forum

Nawiązac kontakt czy odpuścić?


Ks26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Wiem że mam przyrodniego brata ze strony ojca, natomiast nigdy go nie widziałam na oczy. Nawet nie wiem czy wie o istnieniu mnie i siostry. Obie mamy 26 lat on natomiast 22lata.
Sytuacja jest zagmatwana - moi rodzice rozstali się zanim się urodziłyśmy. Ojciec mojego ojca wmówił mu że nie jesteśmy jego dziecmi, w związku z czym zostawił moją mamę. Dziadek nigdy nie widział nas na oczy, babcia raz w szpitalu tuż po narodzinach. My z kolei ojca widzialysmy ostatni raz jak mialysmy 3-4 lata.
Ojciec umarł około 8 lat temu (żona męża poinformowała nasza mame miesiac po pogrzebie że nie będziemy dostawac alimentów).
Babcia zmarła podobno w zeszlym roku.
I tu pytanie czy próbowac nawiazac kontakt z bratem. Trochę się boję gdyż:
* jesli o nas nie wie moze to byc dla niego ogromny szok;
* jesli o nas wie i zostaly mu na nasz temat przedstawione kłamstwa jak sie wtedy zachowac...
Trochę mój post chaotyczny ale bede wdzięczna za odpowiedz co robic, jak postapic...

Odnośnik do komentarza

Jaka to przykra historia, ze rodzina sie rozpadla, nie mogliscie byc razem, nawet nie zna Pani swojego brata, a on nawet nie wie o Pani i siostry istnieniu! Przeciez jestescie rodzina, lacza was więzy krwi. Wcale sie nie dziwie, ze Pani mysli o swoim bracie,to zupelnie naturalne. Bardzo dobrze Pania rozumiem i jak najbardziej uwazam, ze to wspaniale z Pani strony, ze chce Pani go poznac, wyjsc do niego, wyciagnac reke. Na jego miejscu bylabym wzruszona. Ja jestem tym poruszona...
Rozumiem tez Pani obawy, dla Pani to ryzyko, bo nie wiadomo jak brat sie zachowa. Ale prosze mi wierzyc, ze warto sie odslonic i zaryzykowac. Nawet jesli brat tego nie zrozumie i nie podzieli Pani ciekawosci i zyczliwosci, w niczym to Pani nie ujmuje. Pani ma prawo zachowac sie tak, jak Pani podpowiada serce i chęci.
Powodzenia! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...