Skocz do zawartości
Forum

Punktacja w konkursie


kaska0110

Rekomendowane odpowiedzi

marzi, no niezle to obmyslilas, i poniekad masz racje ale wlasnie, jak mowisz, konkursik idzie do przodu i nikt nie zabroni Ci dac innemu nowemu zdjeciu tez 10, jesli przypadnie Ci do gustu :) bo ten przyklad to bardziej do porownywalnych zdjec podalam niz do samego oceniania,
tez sie z szeregu wysunelam :) bo odpisalam :)

kaska, nie ma sprawy :)

Odnośnik do komentarza

no ciekawa bylam jak sie dyskusja rozstrzygnie.
ale pomysl marcina z nowymi zasadami jest dla mnie ok.
co do watpliwosci do punktu ostatniego czyli tajnosci glosowania to tez popieram pomysl zobaczenia wyników po zaglosowaniu. moze bez listy osob ktore oddaly glos a poprostu z ilością punktów (bo przeciez 1 pkt = 1 głos)
co do wyrównania szans może warto byłoby dac np kilka dni na wrzucenie zdjec a potem zamknąć liste i otworzyć głosowanie na np 5 dni. w ten sposob napewno wszyscy beda mieli rowne szanse :)

Odnośnik do komentarza

Marzi
no tak to logiczne bo jeżeli swoje zdjęcie wrzucisz np po kilku dniach od rozpoczęcia to masz mniejsze szanse i nawet jak się komuś spodoba bardziej a już zagłosował to głos jest już zblokowany najlepiej to jakby była możliwość oddania po jednym głosie na każde zdjęcie albo ktoś skorzysta albo nie

Powyższą sugestię też już zdążyliśmy uwzględnić w szkicu nowego regulaminu. Konkurs będzie miał dwie fazy - fazę nadsyłania prac i fazę głosowania. Dzięki temu wszyscy będą mieli równe szanse :-)

Odnośnik do komentarza

mrs szaya, no wlasnie, dokladnie to mialam pisac bo na takich zasadach dzialaja konkursy w ktorych ja biore udzial, jest termin zlozenia "prac" a potem dopiero glosowanie.
tylko ze z tym jest jeden maly szkolpol, tzn ze zdjecia sie zazwyczaj przesyla organizatorom (a nie jak teraz do galerii) i to oni sie zajmuja przygotowaniem strony ze zdjeciami i z glosowaniem, a to dodatkowa praca.

ale zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza

no to jak już jest ten psztryczek-elektryczek to mysle ze nie bedzie problema, conajwyzej bedzie mozna sobie poogladac fotki a i bedzie czas na znalezienie ewentualnego faworyta. bo jeden glos to naprawde mało ;) więc trzeba sie dobrze zastanowic :)

Odnośnik do komentarza

monikouette
o, i w miedzy czasie kaska odpowiedziala....
no nie bede tutaj dorzucac oliwy do ognia i cytowac i polemizowac...
kaska, mam wrazenie ze bardzo zle odebralas mojego posta, jesli tak, to przepraszam bo absolutnie nie mialam zamiaru nikogo urazic tylko raczej jakos to wszystko "wygladzic" tolerancja.... wychodzi na to, ze nici z tego... :)

Marcin juz napisal jak bedzie wygladala nowa forma konkursow, mnie sie podoba, moze sie zdarzy ze niektore zdjecia nie dostana zadnego glosu... i mysle ze wtedy tez bedzie przykro tej, ktora nic nie dostanie ( tzn glosow) wiec chyba nie do konca sie mylilam...
nie lubie lapac za slowka ale o niesprawiedliwosci napisalas w pierwszej linijce Twojego postu, dlatego sobie pozwolilam przytoczyc
co do uderzenia w stol.... mnie sie przykro zrobilo dlatego, ze wiem ile pracy i zaangazowania wymaga organizacja tego forum, nowosci, dobrego jego funkcjonowania i konkursow, no a jak organizatorzy widza ze to nie dziala tak jak powinno to pewnie im przykro... i TYLKO dlatego moj post
i jeszcze tylko jedno, co do tego co pisalas
"ja sama ocenilam mnostwo superasnych fotek np. Twoje - duzo lepszych niz moja. tych moim zdaniem najlepszych...myslisz ze milo jest komus wiedzac ze ma najgorsze??? bo dostal 1 punkt?? "

wlasnie o tym mowilam, bo tutaj niezrozumienie!! jesli dalam choc jeden punkt to przeciez dlatego ze chcialam aby to zdjecie bralo "czynny" udzial w konkursie, a nie dlatego ze mi sie nie podoba!! jakbym przeciez chciala to bym ani jednego punktu nie dala (zaznacze ze 1pkt nikomu nie dalam:) )
co tez nie znaczy ze jak na kogos nie zaglosowalam to nie koniecznie dlatego ze ma brzydkie dziecko!! moze po prostu niektore zdjecia, mimo ze buzki sa sliczne, nie wywoluja we mnie zadnej emocji, sa neutralne... co tez nie znaczy ze brzydkie.

ale juz sie nie tlumacze bo chcialam dobrze a wyszlo zle. no to na tym koncze i juz sie w dyskusje nie wdaje:)

ładnie to wytlumaczylas ja nie potrafilam w ten sposob i teraz masz babo placek.....nie dogodzisz każdemu ....ale serialnie to malo mnie to interesuje bo ja i tak zawsze wlasna drogą.............nie koniecznie (nieszczerze)uszczesliwiajac przy tym ludzi....ot tak

ale wiecej na ten temat juz niet...........

Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze dodam, że osobiście nie oceniem dzieci, ale zdjęcie. Staram się to robić sprawiedliwie i obiektywnie i wcale nie patrzę na to kto jakie punkty mi dał (choć przyznam, że jak dostałam 2 to zrobiło mi się przykro).
Taka mała sugestia do kolejnych konkursów, że może nie wybieramy 1 zdjęcie, ale np. 3 i może dawac punkty od 1 do 3. Wydaje mi się, że będzie zbyt dużo zdjęć aby wybrac tylko jedno, a prawdopodobnie może być taka sytuacje, że większość będzie miała po 2 lub 1 punkcie i co wtedy, jak np. 30 zdjęć będzie miało 2 pkt? (mam nadzieję, że w miarę jasno pisze :) ).

Nikola 13.05.2006,

27.04.2007 http://www.suwaczek.pl/cache/a58340ee40.png
http://www.suwaczek.pl/cache/da5ed1ab10.png
Odnośnik do komentarza

MamaNikoli
Ciesze się, że pomysł się podoba, bo osobiście wydaje mi się, że miałabym problem z wyborem jednego zdjęcia, a widząc jak wielkie zainteresowanie budzi pierwsza edycja domyślałm się, że i w kolejnych nie będzie mało zdjęć.
Dziękuję za cudownego admina :)

to ja też się dorzuce

uważam ze głosowanie powinno być tajne nawet ze względu na to że wiele osób doskonale sie tu zna i siłą rzeczy nabijała punktacje - więc i pomysł z 1 głosowaniem popieram :)

pewien niesmak pozostawił u mnie fakt iż niektóre osoby wchodziły na wątki gdzie sie nie udzielały i zostawiały posty na zasadzie " prosze o głos "..... nie lubie spamowania.

co do oceny - wszystko było by w pożądku gdyby nie jedno ale - ocena 1 ma awoją nazwe ( miernote potocznie zwaną ) a to jest bardzo przykre gdy ktoś wystawia taką ocene naszemu dziecku - i nie przekonuje mnie mówienie że to za całokształt zdjęcia bo żadko kiedy ludzie oceniają tło ( zdążyłam sie o tym przekonac nie raz kiedy pytane o jakiś szczegół ze zdjęcia pierwszy raz zwracały na to uwage ) . A były osoby które nielicznym dawały max. a reszcie po najniższej nocie - uważam że lepiej jak by wogóle nie głosowały.

zastanawiam sie tylko dlaczego administracja mimo ze zobaczyła swój błąd to nadal trzymała ten konkurs - dlaczego nie zawiesiła go , poprawiając błędy i nie przeprowadziła raz jeszcze. Tak było by sprawiedliwiej a teraz ... cóż - wiele osób zapewne czuje sie oszukanych i pokżywdzonych a chyba nie to chodzi.

Jak dla mnie tego typu testowe konkursy nie powinny opierac sie na nagrodach rzeczowych - to należy robić dopiero wtedy gdy wszystko już działa sprawnie. Inaczej jest wiele nieporozumień i niepotrzebnych zawodów.

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

Ardhara,

kilka szybkich wyjaśnień:

- to nie był konkurs testowy;
- nie zauważyliśmy wielu osób oszukanych - nadesłano kilkadziesiąt zdjęć, oddano kilkaset głosów - wydaje się, że większość osób po prostu dobrze się bawiła. Nie widzę powodu, dla którego mieliśmy przerywać ten konkurs. Kilka jednostkowych przypadków, gdy pojawiły się wątpliwości, wynikało głównie z nieznajomości regulaminu - warto jednak go przejrzeć.
- co do zawodu - hmm... - ja też nie lubię przegrywać, ale zgłaszając się do jakiegoś konkursu / rywalizacji, biorę to pod uwagę. Dlatego należy pamiętać, że to przede wszystkim zabawa. Kto nie wygrał w tym konkursie, będzie miał szansę jeszcze w wielu następnych.
- udział w konkursach nie jest obowiązkowy, zwłaszcza dla osób, które mają zastrzeżenia co do formuły
- wyciągnęliśmy wnioski z uwag, zmieniliśmy regulamin, zmieniliśmy system głosowania. Nowy konkurs tuż tuż - ale jeszcze nie będę zdradzał szczegółów - powiem tylko, że będą fajne nagrody, tym razem bardziej dla Mam niż dla dzieci :-).

Odnośnik do komentarza

konkurs może nie jest obowiązkowy ale winien być sprawiedliwy a dla mnie nie był.

tak samo jak konkurs z punktami - osoby które doszły później były przegrane na starcie więc dlaczego wogóle mogły brać w nim udział ?? to ma być sprawiedliwe ?? chyba niebardzo.

Ale administracja nie widzi tu problemu jak widze - szkoda...

Kinga : 06.03.2006 rok ( 3760g i 55 cm )
Grześ : 29.06.2011 rok ( 3750g i 56 cm )
Sonia : 16.10.2012 rok ( 3860g i 54 cm )
http://emotikona.pl/gify/pic/11wir.gif

Odnośnik do komentarza

agusia, no widze ze sie dalej meczysz z niesprawiedliwoscia konkursu.

mnie sie tylko taka jedna mysl nasunela, ze konkurs sie skonczyl i jakos wielu reklamacji nie widze...... wlasciwie tylko Twoja;) no to jak?? jestes wyslanniczka wszystkich niezadowolonych czy tyklko Ty az tak niesprawiedliwie to widzisz...?

a te osoby, ktore dodaly zdjecia pod koniec to chyba sie liczyly z tym ze nie uda im sie nadrobic opoznienia wiec byla to ich osobista decyzja, ale najwyrazniej wiesz ze poczuly sie pokrzywdzone skoro o tym piszesz...
juz chyba wszystko zostalo wyjasnione, ale moze mi sie tylko tak wydaje...?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...