Skocz do zawartości
Forum

Depilacja


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

~Samhain
Ktoś wie jak to właściwie jest z depilacją laserem? Niby w ofercie różnych gabinetów jest coś takiego jak "trwała depilacja", a jak się człowiek wgłębi to okazuje się, że zabiegi trzeba powtarzac, że zależy od rodzaju włosów, że to i tamto...

Samhain, depilacja laserowa rzeczywiście jest skuteczna. Warunkiem jest to, aby włos był ciemny, a skóra jak najjaśniejsza. Wtedy nawet po 3-ech zabiegach zaobserwujemy redukcję owłosienia o 80% lub więcej. Sytuacja zupełnie inaczej wygląda w przypadku tańszego IPL'a, który nie jest laserem. W celu osiągnięcia zadowalających rezultatów niekiedy konieczne jest 10 krotne powtórzenie zabiegu.

To prawda, że zabieg trzeba od czasu do czasu powtórzyć. Mniej więcej po 6-12 miesiącach zaczyna odrastać troszkę więcej włosków. Natomiast są one zdecydowanie słabsze i mniej widoczne.

Warto również wiedzieć, że w momencie gdy pojawia się trochę włosków to z reguły wystarczy jeden zabieg "przypominający" z wykorzystaniem lasera.

Odnośnik do komentarza

Margeritka
Bettyy a jaki masz depilator?

Firmy Calor Silence to prezent mąż mi w Francji kupił
To depilacja laserowa wydaję się nie taka droga Bo wydając np. pieniądze na maszynki ,woski czy inne środki do depilacje ,ktore też czasem tanie nie są To lepiej skorzystać z takiej metody i efekt pewnie na dłuższy ,dłuższy czas ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

aagnieszkaa1
Jeszcze nigdy nie używałam depilatora- lęk przed bólem. Pozostaje przy klasycznym goleniu. Polecam maszynki Gillette Venus Breeze :)

Początkowo ból odczuwalny w trakcie takiej depilacji rzeczywiście może być nie do zniesienia. Na pocieszenie dodam, że można się do tego przyzwyczaić i z czasem zabiegi usuwania owłosienia wraz z cebulką (depilacja woskiem, pastą cukrową, bądź depilatorem elektrycznym) stają się mniej bolesne ;)

Odnośnik do komentarza

W moim przypadku golenie maszynką odpada, po dobie mam już widocznie wyrastające włoski.
Jest to po prostu męczarnia i olbrzymi dyskomfort no i te wrastające w skórę włoski.. Coś do czego się przekonałam to epilfree, stosowane po zabiegu depilacji mechanicznej. Efekty bardzo zadowalające a metoda bezpieczna.

Odnośnik do komentarza

scooby
Kupiłam sobie dwa miesiące temu depilator i byłam zdziwiona tym jak gładko to poszło - spodziewałam się bardzo dużego bólu, a było o wiele lepiej. Co prawda grubą przesadą byłoby stwierdzenie, że nic nie czułam, ale spodziewałam się czegoś o wiele gorszego.

Dolegliwości bólowe, które możemy odczuwać w czasie depilacji są związane od dwóch czynników: od naszej wrażliwości na ból oraz od grubości włosków. Im grubsze włosy tym niestety większy dyskomfort w czasie zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Gość blueflower

~Izzka
W moim przypadku golenie maszynką odpada, po dobie mam już widocznie wyrastające włoski.
Jest to po prostu męczarnia i olbrzymi dyskomfort no i te wrastające w skórę włoski.. Coś do czego się przekonałam to epilfree, stosowane po zabiegu depilacji mechanicznej. Efekty bardzo zadowalające a metoda bezpieczna.

Co to konkretnie jest? Depilacja czy jakieś zapobieganie wrastaniu włosków po depilacji, czy jeszcze coś innego? Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...