Skocz do zawartości
Forum

Depilacja


Gość kwiatuszek9876

Rekomendowane odpowiedzi

kwiatuszek9876
nie wiem czy wszystkie uzywacie depilatorow ale jak wiecie boli jak depilacje robicie i moze nacie jakies sposoby na to zeby bolalo mniej . Jesli tak to podzielcie sie tym z nami :)

Kupić dobry depilator. Ja zainwestowałam w końcu około 350 zł w nowego brauna i jestem zachwycona. Poza tym depilacja boli tylko kilka pierwszych razy, potem już mniej. Można jeszcze spróbować na mokro - ja mam tą funkcję, ale jakoś nie testowałam.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Odnośnik do komentarza

ela84
kwiatuszek9876
nie wiem czy wszystkie uzywacie depilatorow ale jak wiecie boli jak depilacje robicie i moze nacie jakies sposoby na to zeby bolalo mniej . Jesli tak to podzielcie sie tym z nami :)

Kupić dobry depilator. Ja zainwestowałam w końcu około 350 zł w nowego brauna i jestem zachwycona. Poza tym depilacja boli tylko kilka pierwszych razy, potem już mniej. Można jeszcze spróbować na mokro - ja mam tą funkcję, ale jakoś nie testowałam.

również polecam depilator- najlepsza metoda walki z włosem

Odnośnik do komentarza

edi999a

również polecam depilator- najlepsza metoda walki z włosem

Najlepszy jest wosk. Depilator nie wszystkie włoski wyrywa z cebulką, niektóre "ścina" albo "łamie" u nasady włosa. A wosk wszystko wyrywa bez ścinania i łamania.
A tak w ogóle to najlepszy do walki ze zbędnym owłosieniem jest laser, tyle że po pierwsze nie nadaje się do jasnych włosów, a po drugie to kosztowna metoda :Kiepsko::Oczko:

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek9876
nie wiem czy wszystkie uzywacie depilatorow ale jak wiecie boli jak depilacje robicie i moze nacie jakies sposoby na to zeby bolalo mniej . Jesli tak to podzielcie sie tym z nami :)

Są dwie metody, które ułatwią usuwanie włosków depilatorem elektrycznym i zmniejszą doznania bólowe towarzyszące temu zabiegowi. Pierwsza z nich to miejscowe zastosowanie kostki lodu. Lód należy przez chwilę przetrzymać w obrębie danej partii skóry, a następnie po osuszeniu skóry od razu można rozpocząć depilację. Drugi sposób to wykonanie ciepłej kąpieli przed taką depilacją. Taka kąpiel rozluźnia i w efekcie późniejszy zabieg depilacji jest mniej bolesny.

Metody te są polecane w przypadku depilatora elektrycznego. W przypadku depilacji woskiem absolutnie należy unikać tego rodzaju zabiegów. Przed woskowaniem skóra musi być zupełnie sucha i nie może być zmiękczona (kąpiel znacznie zmiękcza skórę, dlatego należy po niej odczekać około 30 minut przed wykonaniem depilacji woskiem).

Odnośnik do komentarza

Margeritka
podoba mi się ten pomysł z wanna, tylko jak tu znależć czas?

Brak czasu niestety znacznie utrudnia nam codzienną pielęgnację ;(...warto jednak pocieszyć się tym, że w przypadku depilacji woskiem bądź depilatorem elektrycznym, włoski odrastają po około 3-4 tygodniach ;) - więc chyba warto poświęcić trochę czasu, aby mieć potem spokój na kilka tygodni.

Odnośnik do komentarza

joanna.hirszler
Margeritka
podoba mi się ten pomysł z wanna, tylko jak tu znależć czas?

Brak czasu niestety znacznie utrudnia nam codzienną pielęgnację ;(...warto jednak pocieszyć się tym, że w przypadku depilacji woskiem bądź depilatorem elektrycznym, włoski odrastają po około 3-4 tygodniach ;) - więc chyba warto poświęcić trochę czasu, aby mieć potem spokój na kilka tygodni.

no to u sumie jest przekonujący argument:)

Odnośnik do komentarza

Ja polecam laser :yes:. Dla mnie oprócz argumentu na oszczędność za golarki, żele itd. (choć po prawdzie to nie wyjdzie taniej :Oczko:), to ważna była oszczędność czasu, bo np. nogi i pachy w lecie musiałam golić co 2 dni :Kiepsko:
Jak się zdecydujecie to szukajcie salonów gdzie mają pakiety, bo wtedy można sporo zaoszczędzić :). I raczej laser najlepiej zacząć jesienią, a nie przed latem ;)

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że może wyjśc taniej, bo ja mam niestety ciemne i gęste owłosienie, ale za to delikatną skórę i kosztem innych rzeczy, ale musiałam inwestowac w dobre golarki i żele, bo inaczej i tak nie było żadnej pociechy z gładkiej skóry, skoro chodziłam z uczuleniem ;) No i golic trzeba praktycznie codziennie.
Dziubala, nie pocieszaj mnie, bo ja planuję na sam początek lata... ;)

http://www.suwaczek.pl/cache/dcb49604bf.png
http://www.suwaczek.pl/cache/730946f441.png

Odnośnik do komentarza

Samhain - nie wiem ile kosztuje u Was depilacja, ale pal licho koszty, dla mnie naprawdę warto usunąć zbędne owłosienie laserem :yes:
W lecie nie polecam lasera, bo nie wolno mieć skóry opalonej, nie wolno się potem opalać, odsłonięte części ciała trzeba smarować silnym faktorem albo zakrywać. No i zabieg trzeba powtarzać co określoną ilość tygodni więc wtedy opalanie odpada ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...