Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
tairi

Sposoby na infekcje pęcherza

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałam w innym wątku o tym, że staram się dbać o zdrowie rodziny, ale niestety nad wszystkim jesteśmy w stanie zapanować. I tak właśnie jest w przypadku mojego pęcherza. Rzadko mam ten problem, ale jak mnie już złapie to dość długo trzyma. Co prawda piję tradycyjnie sok z żurawiny, robię nasiadówki z rumianku choć wiem że nie pomagają zwalczać tylko łagodzą ból i biorę Urextra. Czuję się o niebo lepiej niż w pierwszym dniu.

Zastanawiam się jakie Wy macie sposoby na infekcje pęcherza?
Bo wiem, że nie na każdego działa to samo :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na mnie działa urosept i picie dużej ilości wody z sokiem z cytryny. Ale lepiej zrobić posiew i sprawdzić co to za bakterie, bo czasami bez antybiotyku te infekcje zaczynają wracać.

Tomek ur. lipiec 2011 / Ola ur. wrzesień 2013

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja staram się uderzać w organizm od środka. Nasiadówki to nie dla mnie.. bo potem piecze mnie niesamowicie.. :/ Woda owszem, ale gazowana :P więc nie wiem czy dobrze działa na pęcherz.. Ja słyszałam o jeszcze jednym sposobie.. Może niezbyt poprawnym, ale picie piwa bo zawiera drożdże piwne .. które mają pozytywne działanie na pęcherz tak jak Urextra bo w składzie jest beta-glukan. A co do badań moczu.. to po infekcji staram się je robić, jak wyniki są nie do końca zadowalające to idę to lekarza.. :/ Choć nie lubię :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość anna_:)

mojej siostrze pomaga picie dużej ilości wody.
ja siadam na nocnik i grzeje pupę :D do tego piwo bo jest moczopędne no i woda oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jesli ta dolegliwość nawraca, trzeba zrobić posiew i dbać o odpowiednie ubranie: coś za biodra, nie nosić stringów, nie chłodzic nerek i jesli ta dolegliwość pojawia się po stosunku, to mogą być bakterie od partnera...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zanim pójdę do lekarza to zaczynam brać probiotyki:provag, coś z żurawiną i wit c.:prouro, urinal itp, teraz od niedawna mozna kupić lek z furaginą:urofuraginum. Do tego na przyszłość: po stosunku rób siku-to pomaga uniknąć problemów z takimi infekcjami. Do tego trzeba dużo pić i wygrzewać się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość klaudynna

Wszystkie podane są sposoby są całkiem dobre, niestety u mnie nie wszystkie działają i muszę wspomagać się farmaceutykami. Oczywiście, na rynku jest ich prawdziwe zatrzęsienie i czasem nie sposób się zdecydować. Zazwyczaj wtedy szukam leku na efarmaceuta.pl to całkiem fajna baza z opiniami uzytkowników, a nawet można skonsultować sie z farmaceutą za pomocą formularza kontaktowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam wypróbować olejek z drzewa herbacianego. Ma silne właściwości antybakteryjne i nie uczula. To szczególnie ważne podczas ciąży.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość sabinka122

Trzeba pamiętać też o higienie. Ja stosuję żel do higieny intymnej z serii mamas.com.pl ponieważ niestety jakiekolwiek infekcje to nic przyjemnego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ostatnio jak nic mi nie pomagało już na ból pęcherza to dla bezpieczeństwa byłam zmuszona skonsultować to z lekarzem. Poprzez aplikację lekarzObok zamówiłam wizytę domową i ciągu 40 minut lekarz był juz u mnie w domu. Przeprowadził ze mną pełny wywiad, przepisał mi Cipronex i dał skierowanie na badanie moczu,. jak jest silny ból to nie ma co zwlekac z wizytą lekarską

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość blublue

Urofuroginum max, bardzo szybko mi pomaga. Kiedyś miałam z tym dużo większy problem, czasem po prostu wystarczy założyć dodatkowy sweter i nie usiąść na zimnej ławce :) Dwa litry wody to też podstawa, warto spróbować bo niesamowite ile to dodaje energii w ciągu dnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...