Skocz do zawartości
Forum

Co byś chciał/a dostać od firmy po narodzinach malucha?


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, co byście chcieli dostać w prezencie dla maluszka od firmy?
myślę, że to bardzo fajna inicjatywa, ale z racji tego, że nie mam dzieci, trudno mi jest jakoś trafić w fajny prezencik. Na razie wymyśliłam, że może jakiś kocyk?

Przejrzałam troszkę forum, ale nic nie znalazłam... uznałam, że może mi ktoś pomoże.

Pozdrawiam
m.

Odnośnik do komentarza

efektowny i przydatny bedzie np tort z pieluszek - bo pieluszki sie przydadza a zwykle w torcie sa np grzechotka, gryzak, sliniak czy jakas maskotka/skarpetki, czasem maly kocyk.
do 100zl spokojnie mozna wybrac wypasiony tort (polecam allegro) - sa w ksztalcie rzeczonego tortu ale i np wozka ;)

Innym pomyslem są ciuszki, ale radze kupowac wieksze rozmiary, na zapas, bo pewnie te najmniejsze rodzice maja juz kupione, a dzieci przeciez wszybko wyrastają. Tu trzeba zwracac uwage na pore roku w jakiej potencjalnie dziecko bedzie nosic dane ubranko. moga byc to sukieneczki dla dziewczynek czy wypasny dresik/komplecik dla chlopca.

Jeszcze do glowy przychodzi mi mata edukacyjna - ale dobrze sie upewnic czy dzidzius juz tego nie dostał. Fajne sa z Fisher Price'a ale to koszty ponad 100zł. innych, mniej znanych firm mozna kupic np za 50-70zł.
A moze karuzelka do lozeczka?
Albo kosz drobiazgow-pamiątek. Np album maluszka, w ktorym rodzice moga zapisywac wspomnienia z zycia dziecka - pierwszy usmiech, ząbek, cala przespana noc itp. Do tego np ramka z mozliwoscia zrobienia odcisku gipsowego stópek i rączek - fajna pamiątka. Koszt to od 30 do nawet 130zł.
Srebrne smoczki, lyzeczki i grzechotki bym sobie darowala - bo to raczej prezenty z okazji chrztu sw.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sgu1r91dvis5v.png
http://www.freeblinkiesarena.com/Library/family/mommy/default/my_twins1.gif

Odnośnik do komentarza

Myślę, że kocyk i jakaś grzechotka to dobry pomysł. Każdemu się przyda, nawet jak ma się w domu kilka innych. Tort z pieluszek tez wygląda ciekawie i sympatycznie. W ubranka bym się nie pakowała, bo ludzie mają różne gusta i niekoniecznie im się spodoba. Jeśli to duża firma, to najlepiej jak każdy dostanie mniej więcej to samo. Jeśli mała i dzieciątko pojawia się rzadko, to można pokusić się o indywidualne dobieranie prezentów - co komu potrzeba

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

Co do prezentów to Ja bym obstawiała kocyk,grzechotki,matę edukacyjną itp.zawsze można spytać co rodzice chcieliby dostać w prezencie dla swojego maluszka :Oczko:.
Ja osobiście od swoich kolegów i koleżanek z pracy dostałam w kopercie pieniądze. Mąż u siebie dostał ciuszki.No i Moja teściowa dla swojej wnuczki dostała ręczniczek i grzechotki.
Zależy to jaka firma i jakie podejście mają pracownicy jedni są tacy że się złożą inni nie.
No i zależy jaką kwotą można dysponować.
Dla przykładu napiszę w maju bratowa urodziła synka (Ona ma swoją firmę więc tu co innego)ale brat pracuje w dużej firmie i koledzy i koleżanki z pracy złożyli się i miał do dyspozycji kwotę 400 zł (więc dużo),wybrali sobie matę edukacyjną,kocyk,zapas pieluch i kupili ubranko do chrztu.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieje ze nie zostane zlinczowana
Ja uwazam ze pieniadze na pieluchy, chusteczki zawsze sie znajda
Dla dzieka mogloby byc cos naprawde symbolicznego bo na pewno zostanie obdarowane przez wujkow ciocie, kolezanki itd
Natomiast dla siebie chcialbym kupon wazny powiedzmy przez 6 miesiecy po urodzeniu dzieka np na jakies zabiegi kosmetyczne wiem ze 100zl to nie jest duzo ale na takie zabigi juz trudniej wysuplac pieniadze

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

Mama_Monika
inka dlaczego zlinczowana, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie :)
A Twój pomysł z kuponem jest rewelacyjny!!!!

dokładnie zgadzam się,każdy ma prawo do swojego zdania i każdy pewnie wie co by się przydało :Oczko:.

Odnośnik do komentarza

dzięki za dotychczasowe pomysły. część z nich przedyskutuje z moją szefową i na pewno coś wybierzemy. Jakby ktoś na coś jeszcze wpadł, chętnie poczytam. Spodobał mi się pomysł kocyków, mat, rzecz do pielęgnacji malucha. Z tortem z pieluszek... hmmm są różne rozmiary, a wiem, że rodzice odbierają prezent w okolicach miesiąca po urodzeniu dziecka, choć niektórzy dopiero po pół roku... Z racji tego, iż dość dużo tego idzie, nie możemy tego indywidualizować (chyba jedna osoba musiałaby zajmowałaby się tylko kupowaniem prezentów;) no, a pomysł z jakimś karnetem na zabiegi, bardzo fajny, ale z góry odrzucam ze względu na ceny.
Pozdrawiam
M.

Odnośnik do komentarza

na święta i wczasy też mamy,

ale z okazji narodzin dziecka dostaje się 450 zł badź jak ktoś woli w postaci prezentu wcześniej jest uzgadniany zakup ostatnio np. pracowenica zarzyczyła sobiie w tej cenie łóżeczko z wyposarzeniem :) :36_2_25:

Każdy może się poddać, to najłatwiejsza rzecz do zrobienia. Ale wytrzymać, przetrwać, gdy nie wychodzi, gdy nie wiesz co dalej, gdy inni namawiaj

Odnośnik do komentarza

AgO
Monika to szkoda, ciekawe dlaczego zawiesili?

no niestety, ponoć dla oszczędności :////
najedzony głodnego nie zrozumie, jak ktoś ma 1000-1200 zł pensji to dostać 200-300 zł bon na święta to jest moim zdaniem duża pomoc, czy paczke dla dziecka,
natomiast szefostwo, czyli ci którzy ten fundusz zawiesili zarabiałają kilka - kilkanaście tysięcy, więc dla nich 200-300 zł to żadne pieniądze (autentyczne słowa :/)
więc nie ma o czym mówić :(((

to samo jest u nas z co miesięcznym premiami
ten kto zarabia tysiąc złotych dostanie 50-100zł premii
a ten co zarabia pięc tysięcy dostanie 1000 zł premii:///

:eee::ehhhhhh::eee::ehhhhhh:

ROKSANIA
http://s2.suwaczek.com/200103282080.png

LENUSIA
http://s4.suwaczek.com/200909042080.png

Odnośnik do komentarza

Mama_Monika
AgO
Monika to szkoda, ciekawe dlaczego zawiesili?

no niestety, ponoć dla oszczędności :////
najedzony głodnego nie zrozumie, jak ktoś ma 1000-1200 zł pensji to dostać 200-300 zł bon na święta to jest moim zdaniem duża pomoc, czy paczke dla dziecka,
natomiast szefostwo, czyli ci którzy ten fundusz zawiesili zarabiałają kilka - kilkanaście tysięcy, więc dla nich 200-300 zł to żadne pieniądze (autentyczne słowa :/)
więc nie ma o czym mówić :(((
U nas swego czasu na święta było dosłownie symbolicznie, bo zostały zakupione stroje dla firmowej drużyny piłkarskiej...
to samo jest u nas z co miesięcznym premiami
ten kto zarabia tysiąc złotych dostanie 50-100zł premii
a ten co zarabia pięc tysięcy dostanie 1000 zł premii:///

:eee::ehhhhhh::eee::ehhhhhh:
to by się zgadzało - procentowo
U nas swego czasu na święta było dosłownie symbolicznie, bo zostały zakupione stroje dla firmowej drużyny piłkarskiej...

:36_3_14: :11_6_204: :in_love2:

http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdru1dc3wle36f.png

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywuay3lu2rdf8c.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...