Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
ronia

Przetwory na zimę robicie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ula mój m pomógł rolnikowi przy zepsutym aucie a ze jechał z owocami na giełdę i nie dojechał to kazał mu brać te owoce ile chce i przywiózł 2 skrzynki jabłek śliwek i gruszek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

NATKA08
właśnie przerobiłam 10 kg pomidorów na przecier
dostałam jeszcze skrzynkę śliwek ale oddałam sąsiadce bo u mnie dżemy nie schodzą, oprócz tego dostałam skrzynkę jabłek i od rana suszę z cynamonem.

Natka, w jaki sposób suszysz te jabłka z cynamonem? W piekarniku czy w suszarce elektrycznej? Dużo sypiesz tego cynamonu? Posypujesz je też cukrem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja w tym roku skupiłam się na przetworach,
sokach i syropach.
Zdecydowanie najlepiej wyszedł mi syrop z malin na zimę. Był pyszny. Polecam wszystkim, którzy mają chęci, zrobienie czegoś takiego. Świetna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja zwykle robię sporo, bo i kompoty i warzywka, ale w tym roku tylko truskawki i pomidory. Jakoś zostało nam jeszcze trochę z zeszłego roku i uznałam, że najpierw trzeba opróżnić spiżarnię :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość paleskaa

ja robię dżemy i soki. Ale np. jeżeli chodzi o paprykę, ogórki i takie rzeczy, to wszystko kupuję. Mi takie dobre nie wychodzą, więc serio chyba nie ma sensu się męczyć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W tym roku bardzo dużo soku z malin, bo u mamy obrodziły, ogórki, dżemy, przeciery pomidorowe. Wszystko oczywiście z pomocą mamy. Teraz bedziemy robić buraczki tarte na wiórki, bo takie lubimy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość izzzzza

w tym roku nie robiłam żadnyh przetworów, nie miałam na to czasu a i tak wzystkie warzywa musiałąbym kupić, wolę kuić dobre w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mania

Co tam ciekawego robicie w tym roku? Ja się już powoli przymierzam do ogórków i buraków. Chciałabym zrobić ćwikłę z chrzanem, chyba kupię ten z krakusa, bo ma mocny aromat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...