Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tigra

Dziewczyny, myślę że nie powinnyśmy sie martwić. Ja kicham jak jestem głodna i kiedy zaczynam jeść. Zazwyczaj rano. Kichniecia są głębokie, aż brzuch skacze. I nic od tego mi się nie dzieje, także luzik, kichajcie na zdrowie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justyna_82

Część dziewczyny ja też psikalam cała ciążę aż w 38tyg tak psiknelam ze mi wody odeszły. Dziecko zdrowe wszystko ok po prostu pewnie taki zbieg okoliczności. Na zdrowie dziewczyny☺

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ona12

Ja też kicham jak szalona, a podobno mam dziewczynki więc te przesądy chyba się nie sprawdzają ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość agness2000

A u mnie cała rodzina sie martwiła ze caly czas kicham;-)od pocz.ciazy obecnie 16tydz. a tu czytam ze wy macie to samo;-).....ale szkoda ze zaden lekarz sie nie wypowiedzial dlaczego tak jest;-)......?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość o.n.a

Ja też kicham i mam wtedy spory skurcz, a to dopieto 5tc. Trochę się boje bo moja dzidzia jest z in vitro, więc nie mam hormonów utrzymujących ciąże bo nie mam ciałka zółtego, wszystko muszę dostarczać z zewnątrz w tabletkach, zastrzykach i czopkach. Mam zakaz gorących kąpieli, zakaz czułości z mężem i zakaz wszystkiego, aż funkcje ciałka żółtego przejmie łożysko, czyli 3 miesiące. Kichanie nawet mnie stresuje, bo ciąża z i vitro jest inna, jest mocno zagrożona, jak ja wytrzymam jeszcze 2 miesiące w tym stresie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gość

Witam. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Strasznie kicham i mam zatkany nos, spać nie mogę, do tej pory pomagały mi tylko i wyłącznie krople xylometazolin 0, 1 ale wiem ze nie mogę ich używać po Xylometazolin 0,1 jeszcze bardziej kicham. Co robić?   Moze ktoś radził sobie jakos z  czymś takim? Ja juz nie wytrzymałam i wzięłam odrobię tych 0,1 bo mi sie w zle oddycha przez ten katar 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kup dobrą wodę morską w aptece i tym psikaj nos. Leki typu Xylometazolin i inne "odtykacze" czy leki na "katar" są tak naprawdę szkodliwe dla nosa, katar trwa wtedy dłużej niż zwykle, niszczy się śluzówka nosa i przez to potem coraz trudniej mu wyłapywać wirusy i bakterie. No i też leki te często uzależniają, bo osoba, który ich używa nie wyobraża sobie, że można się bez tego obejść.
Kichanie to zdrowy i bardzo dobry objaw, bo oznacza, że organizm chce się pozbyć wirusów.
Zdrówka życzę!

2005 :), 2007 :), 2014 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jena

Ja dużo kochałam na samym początku ciazy i mam chłopca:) teraz już mi przeszło jestem 14tc ale nos często zatkany używam nozoil bo to tylko olej sezamowy w składzie, innych leków nie polecam w ciazy. Na zdrowie dziewczyny:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lis 20

W ciąży zwiększa się ukrwienie naczynek w nosie - hormony. I ma to związek z wyostrzeniem węchu itp. 

Częściej katar czy suchość...  mnie nawet   nos... bolał 😉 no i też kichanie. 

Osobiście wolę uważać, i np. jak jestem sama to kichnąć głośno, wtedy nic nie zaboli. A że kiedyś śpiewałam to jeszcze kontrola przepony - tak, żeby kichnąć górną częścią tułowia 😜 polecam. 

Co do przesądów - moje kichnięcia  są sporadyczne i w dodatku na dziewczynkę ;-))).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...