Skocz do zawartości
Forum

Kichanie w ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, myślę że nie powinnyśmy sie martwić. Ja kicham jak jestem głodna i kiedy zaczynam jeść. Zazwyczaj rano. Kichniecia są głębokie, aż brzuch skacze. I nic od tego mi się nie dzieje, także luzik, kichajcie na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza

Ja też kicham i mam wtedy spory skurcz, a to dopieto 5tc. Trochę się boje bo moja dzidzia jest z in vitro, więc nie mam hormonów utrzymujących ciąże bo nie mam ciałka zółtego, wszystko muszę dostarczać z zewnątrz w tabletkach, zastrzykach i czopkach. Mam zakaz gorących kąpieli, zakaz czułości z mężem i zakaz wszystkiego, aż funkcje ciałka żółtego przejmie łożysko, czyli 3 miesiące. Kichanie nawet mnie stresuje, bo ciąża z i vitro jest inna, jest mocno zagrożona, jak ja wytrzymam jeszcze 2 miesiące w tym stresie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Strasznie kicham i mam zatkany nos, spać nie mogę, do tej pory pomagały mi tylko i wyłącznie krople xylometazolin 0, 1 ale wiem ze nie mogę ich używać po Xylometazolin 0,1 jeszcze bardziej kicham. Co robić?   Moze ktoś radził sobie jakos z  czymś takim? Ja juz nie wytrzymałam i wzięłam odrobię tych 0,1 bo mi sie w zle oddycha przez ten katar 

Odnośnik do komentarza

Kup dobrą wodę morską w aptece i tym psikaj nos. Leki typu Xylometazolin i inne "odtykacze" czy leki na "katar" są tak naprawdę szkodliwe dla nosa, katar trwa wtedy dłużej niż zwykle, niszczy się śluzówka nosa i przez to potem coraz trudniej mu wyłapywać wirusy i bakterie. No i też leki te często uzależniają, bo osoba, który ich używa nie wyobraża sobie, że można się bez tego obejść.
Kichanie to zdrowy i bardzo dobry objaw, bo oznacza, że organizm chce się pozbyć wirusów.
Zdrówka życzę!

Odnośnik do komentarza

Ja dużo kochałam na samym początku ciazy i mam chłopca:) teraz już mi przeszło jestem 14tc ale nos często zatkany używam nozoil bo to tylko olej sezamowy w składzie, innych leków nie polecam w ciazy. Na zdrowie dziewczyny:)

Odnośnik do komentarza

W ciąży zwiększa się ukrwienie naczynek w nosie - hormony. I ma to związek z wyostrzeniem węchu itp. 

Częściej katar czy suchość...  mnie nawet   nos... bolał 😉 no i też kichanie. 

Osobiście wolę uważać, i np. jak jestem sama to kichnąć głośno, wtedy nic nie zaboli. A że kiedyś śpiewałam to jeszcze kontrola przepony - tak, żeby kichnąć górną częścią tułowia 😜 polecam. 

Co do przesądów - moje kichnięcia  są sporadyczne i w dodatku na dziewczynkę ;-))).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...