Skocz do zawartości
Forum

Najpiękniejsze imiona!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Z powyższych wybrałabym Julitę.
Moje córki mają na imię Dorota a druga Daria. Osobiście nie podobają mi się "nie polskie" imiona. Ale jeśli się komuś podoba dać takie imię swojemu dziecku to jego wybór i w zasadzie nic mi do tego :-)
Myślę że ważne jest dać takie imię dla dziecka którego forma występuje w każdym kraju (w każdym języku) np. Elżbieta, Natalia, Ewa...

Odnośnik do komentarza

A ja napiszę tak... Pracuję w szkole w młodszych klasach podstawówki są na liście po 2-3 Amelie, Lenki, Maje, tyle samo Kacprów, Alanków...w gimnazjum zaś po kilka Magdalen, Katarzyn, Jakubów. W przedszkolu zaś trafiają się imiona typu Oktawian, Fabian, Laura, ale też Franciszek, Maria, Jan, Stanisław. Modą regionalną jest imię Faustyna, najprawdopodobniej od wezwania tutejszej parafii.
Lubię zaś, na parafialnym cmentarzu, na najstarszych nagrobkach odnajdywać analogicznie imiona praprzodków : Marianna, Franciszka, Anzelm, Bolesław, Helena, Hanna....
Zataczamy krąg i imiona z nagrobków ożywają...
Prywatnie mam Maksymiliana i Gabrielę a czekam na Franciszka lub Franciszkę... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

~gosiak
ja swojemu bobaskowi dam jak będzie dziewuszka- Samanta,a jak chłopak to Eustaszek:) heh! a poażnie to dla chłopca nie mamy jeszcze żadnego konkretnego pomysłu.Podoba mi się Konrad,Rafael,Daniel...

Eustachy ładnie, szkoda, że jako żart to traktowałaś, bo imię niczego sobie. Na kanwie mody na "dziadkowe" imiona wypada zdecydowanie dobrze.
pzdr
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...