Skocz do zawartości
Forum

Paszport


Szym(2s1c)

Rekomendowane odpowiedzi

Szym w tej chwili nie musisz mieć paszportu, by przekroczyć granicę w ramach Uni Europejskiej. Wystarczy dowód osobisty. Od 21.12 nie będzie żadnej kontroli na granicy, ale będąc poza granicami kraju trzeba posiadać jeden z dokumentów - dowód osobisty lub paszport. Tak samo jest z dziećmi, z racji, że nie ma dowodów osobistych dla dzieci trzeba wyrobić im paszport. Te procedury chyba nie ulegną zmianie.
Tu dokładne informacje na temat otrzymania paszportu dla dziecka
Paszport dla dziecka - podróże z maluchem Ť maluchy.pl
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Renia z Marysi

Odnośnik do komentarza

Szym jest dokładnie tak jak mówi Renia- my w wakacje lecieliśmy do Grecji ( unia europejska)
my z mężem nie musielimy mieć paszportów, ale dziecko musi mieć dokument tożsamości
paszport lub dowód ( wydawany na 5 lat) wybierając między dowodem a paszportem- wybraliśmy oczywiście drugą opcje.
Nie ma możliwości wpisania dziecka do paszportu a co lepsze, dziecko musi byc z Toba przy składaniu dokumentów o paszport
Pani musi potwierdzić zgodność zdjecia z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

zgadza sie dziecko musi miec paszport my musielismy jechac 350 km zeby wyrobic i byla wymagana obecnosc dziecka, jeszcze byla sytuacja ze zdjecie bylo nieodpowiednie (niezgodne z nowymi wymogami) i rodzina byla odeslana na szczescie od nas tego nie wymagano (wiadomo niemowlak)

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

Szym(2s1c)
Niedługo będziemy przekraczać granice bez paszportow.
Czy może ktoś wie, jak wyglądają przepisy wobec dzieci.
Czy mogę przekroczyć granicę bez dokumentów dla dziecka?

Witam cię......
wiesz ja też mam syna 2 letnieho i jak wyjeżdzalismy za granicę to musiałam mieć dowod osobisty dla dziecka.....czekalam na niego miesiac i on jest ważny 5 lat....

Odnośnik do komentarza

My wyrobiliśmy małej paszport jak miała 2 miesiące. Kosztował 30 zł, jest na 5 lat (można krócej, ale babka doradziła ten, bo zmiana jest tańsza niż wyrabianie nowego, przy czym to rodzice decydująm czy dziecko jest jeszcze do siebie podobne :)). Zdjęcie robił mi kolega fotograf, mała miała na sobie tuniczkę z Hello Kity i babka w urzędzie się zastanawiała, czy to zabawka (zakazane na fotach), ale wystarczyło, że wyjaśniłam i już!

http://suwaczki.maluchy.pl/li-26026.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-68097.png

Odnośnik do komentarza

maria22111
Ja w styczniu tego roku wracalam z synem do Belgii.Zaraz jak wjechalismy do Niemiec skontrolowala nas policja.Mialam tylko akt urodzenia maluszka(wtedy mial 4 miesiace)i nie bylo zadnego problemu.No ale wiadomo,ze jadac pociagiem trzeba miec inny dokument tak samo jak lecac samolotem...

:transfer: Mojego 10 letniego syna mam wpisanego do paszpotru holenderskiego, ale w przyszlym roku...albo wyrobie jemu paszport....albo dowod. Synowi wyrobilam tez polski paszport w Ambasadzie Polskiej.

Odnośnik do komentarza

kamyk
Czytam te posty i cieszę się,że tu trafiłam.W sierpniu z dziećmi jadę do Anglii,nie mają one jeszcze dokumentów.Mąż przyjeżdża końcem maja,więc zgłosimy wniosek.Nie jestem jednak jeszcze zdecydowana,czy dowody czy paszporty im wyrobićCórka ma 12 lat, a synek w sierpniu skończy 5.

:transfer: w krajach europejskich dowod wystarczy...chyba,ze wybierzecie sie na daleki wschod...to polecam paszport.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...