Skocz do zawartości
Forum

Adopcja dziecka - warunki


Rekomendowane odpowiedzi

Adopcja dziecka w aspekcie psychologiczno-społecznym jest sprawą bardzo poważną. To idealne rozwiązanie dla małżeństw, które nie są w stanie zostać rodzicami z przyczyn zdrowotnych, naturalnych lub po prostu pragną zaopiekować się dzieckiem. Decyzję o adopcji dziecka przez osobę starającą się wydaje sąd rodzinny na podstawie opinii przygotowanej przez ośrodek adopcyjny. Kandydaci na rodziców adopcyjnych muszą spełnić kilka warunków, a proces adopcyjny trwa długo.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam pytanie wraz z mężem mamy 3letniego syna. Mamy po 21 lat w wieku 24-25lat chcielibyśmy podjąć się adopcji noworodka. Dlaczego ? Ponieważ nie możemy pozwolić na takie coś jak pozbawienie dziecku tego szczęścia - posiadanie rodziny. Oburza nas to jak rodzice którym na świat przychodzi dziecko oddają je do adopcji - to nie zabawka! Ja mając 17 lat zaszłam w ciąże gdy byłam pełnoletnia - urodziłam i teraz jest dumną mamą i żoną. Jest mały problem od pewnego czasy czytam o adopcji, wymagane macie - niekaralność. My z mężem za czasów niepełnoletności, trochę narozrabialiśmy czego oczywiście żałujemy co zrobić ? Jest jakaś szansa na adopcję małego szkraba ? Bardzo nam zależy, a tylko ta rzecz blokuję nam tę szanse zmienienia dziecku życia na lepsze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...