Skocz do zawartości
Forum

NHN-Naturalna Higiena Niemowląt


Gość jadzik

Rekomendowane odpowiedzi

asiula84
jadzik
asiula84
Obstawiam, że przy zębach ma czas gorszego sikania, bo historia się powtarza przy kolejnych zębach. Tym razem były to prawe piątki...

U nas przy zębach też tak jakby gorzej z nocnikiem... U Was już piątki??? U nas trójki i jeszcze jedna dwója nie za bardzo wyszła:Szok:

Tak, Ula ma już "całą gębę" ząbków. Ulżyło mi, że już się wszystkie pojawiły, bo zwykle szły czwórkami i Ula dość ciężko to znosiła, fizycznie nieźle, ale rozdrażniona była, marudna, taka "nie do życia". Ale na szczęście to już za nami :D U Oliwki też jeszcze trochę i się skończy ząbkowanie ::):

Piątki też już ma?

Odnośnik do komentarza

IWA23
asiula84
jadzik

U nas przy zębach też tak jakby gorzej z nocnikiem... U Was już piątki??? U nas trójki i jeszcze jedna dwója nie za bardzo wyszła:Szok:

Tak, Ula ma już "całą gębę" ząbków. Ulżyło mi, że już się wszystkie pojawiły, bo zwykle szły czwórkami i Ula dość ciężko to znosiła, fizycznie nieźle, ale rozdrażniona była, marudna, taka "nie do życia". Ale na szczęście to już za nami :D U Oliwki też jeszcze trochę i się skończy ząbkowanie ::):

Piątki też już ma?

Jeszcze nie są pełnych rozmiarów, ale już się przebiły wszystkie, a u nas najgorszy jest czas, gdy zębole wyłażą.

Od kilku dni Ula znów bez pieluszki biega i portki suche, ale trzeba być uważnym, bo częściej to my wyczuwamy, że coś się dzieje niż ona sama powie. Wręcz czasem kręci się, łapie za cipcię, ale zapytana, czy chce "sisi" mówi, że nie, a jak przyniesie się nocnik to siada i siku zaraz leci :Padnięty: Na drzemki, podróże i gdy zostaje pod opieką babci zakładamy pieluchę, musimy wszyscy poczuć się pewniejsi, że zawsze/zazwyczaj wyraźnie zasygnalizuje, że potrzebuje nocnika. Niestety jak tylko pielucha ląduje na jej pupie to nie ma mowy, aby zasygnalizowała w jakikolwiek sposób, że będzie sikać, posika i mokra chodzi.

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Marg- ja po cc nie byłam i na poważnie o nhn pomyślałam dopiero po trzecim mc, ale pamiętam że w pierwszym miesiącu ledwo siedziałam, miałam tam stan zapalny i dlatego i nhn jakoś sobie wtedy nie wyobrażam... Z resztą często też używałam w pierwszym miesiącu jednorazówek, bo mi przynosili jako prezent bo nie wszyscy wiedzieli że pieluszki wielo stosuję. Także jak nie będziesz na siłach, to myślę że nic się nie stanie jak zaczniesz później ::):

Odnośnik do komentarza

jadzik
Marg- ja po cc nie byłam i na poważnie o nhn pomyślałam dopiero po trzecim mc, ale pamiętam że w pierwszym miesiącu ledwo siedziałam, miałam tam stan zapalny i dlatego i nhn jakoś sobie wtedy nie wyobrażam... Z resztą często też używałam w pierwszym miesiącu jednorazówek, bo mi przynosili jako prezent bo nie wszyscy wiedzieli że pieluszki wielo stosuję. Także jak nie będziesz na siłach, to myślę że nic się nie stanie jak zaczniesz później ::):

wiem, ze nic się nie stanie, ale jestem ciekawa, jak tam w tych pierwszych dniach można dać sobie radę, kiedyś nasze mamy miały tylko tetrę i to niewielki zapas i musiały sobie radzić..

Odnośnik do komentarza

Nasze mamy nie stosowały nhn :D Ja zaczęłam gdzieś po miesiącu, tak lajcikowo bardzo, a tak konkretniej gdzieś około 4 m-ca. Przy pierwszym dziecku jeszcze nie wie się co i jak i potrzeba trochę czasu na zorganizowanie, niezależnie czy rodziło się sn czy cc. P. Kinga pisze, że warto zacząć przed ukończeniem przez dziecko 5 m-cy - młodsze dzieciaczki lepiej sygnalizują.
Marg przede wszystkim zobaczysz sama jak się będziesz czuła i czy w głowie ci będzie nhn. Nic się nie stanie jeśli zaczniecie później, w 2 czy 3 m-cu. Najważniejsze, żebyście się dogadywały na każdej płaszczyźnie, nie tylko nocnikowej, ale przy drugim dziecku to już będziesz przynajmniej wiedzieć co i jak :)

Odnośnik do komentarza

U nas nadal super z nocniczkiem :D Ula cały dzień chodzi w majtusiach, pod opieką mojej mamy też bez pieluchy chodzi (nie chce za bardzo jej na nocnik robić, przytrzymuje i po spaniu sika w pieluchę, ale po nogach nie leci ;P ), nawet na podróż czasem odważam się nie założyć jej pieluszki, jak wiem, że niedawno siusiała ::): Ale na drzemki jeszcze pieluszkę zakładamy, bo często zanim ktoś do niej przyjdzie to już posikana.
Także jestem dumna z mojej Księżniczki :36_7_8:

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

asiula84
U nas nadal super z nocniczkiem :D Ula cały dzień chodzi w majtusiach, pod opieką mojej mamy też bez pieluchy chodzi (nie chce za bardzo jej na nocnik robić, przytrzymuje i po spaniu sika w pieluchę, ale po nogach nie leci ;P ), nawet na podróż czasem odważam się nie założyć jej pieluszki, jak wiem, że niedawno siusiała ::): Ale na drzemki jeszcze pieluszkę zakładamy, bo często zanim ktoś do niej przyjdzie to już posikana.
Także jestem dumna z mojej Księżniczki :36_7_8:

to brawa dla Uli!!! moja Ola łaskawie na kupę siądzie, ale na siku, nie, jak widzi nocnik, to mu robi papa

Odnośnik do komentarza

Marg u nas to samo - dziewczyny rówieśnice to widzę, że często mają podobnie :D
Kilka dni temu Zu ubrała sobie majtki (tak, tak, sama, z niej taka zosia-samosia) i przez pół dnia nawet sygnalizowała, po czym jej się znudziło, zmoczyła ze 3 pary spodni pod rząd i poszła do pokoju, wyciągnęła pieluchę z szuflady i kazała sobie założyć :D

Odnośnik do komentarza

O kurcze marzen@, niezła aparatka z Zuzi :D
Ja teraz myślę, żeby przejść do kolejnego etapu, czyli nauczenia Uli, że siusiu i kupkę to się w kibelku robi, bo teraz robi tam, gdzie się jej zechce, czasami wręcz pokazuje palcem gdzie mam nocnik postawić ::): Ale oczywiście na spokojnie, bo raczej wszyscy jej wybaczają, że nocnikuje sobie w kuchni czy obok stołu :p

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

Nocnikowanie Oliwki nie idzie u nas najlepiej, zawoła może z raz na dzień... Robi posadzona na nocnik, ale nie za bardzo chce się posadzić. Nie wiem jak podejść do tematu... Jak widzi Adę, że zrobiła kupkę do pieluszki, to mówi "O nie, kupka w pieluszce, o nie..."

Za to Ada, robi siusiu jak się jej pieluszkę ściąga, praktycznei za każdym razem i podobnie jest z kupką, ale z tym rzadziej. Robi chwilę po odpięlu piekuszki, więc mamy takie NHN na leżąco ::): Ale dużo śpi i podczas snu siusia, jak nie dam jej polarkowej szmatki na tetrę, to się wybudza, wiec jej daję, wtedy budzi się tylko na karmienia:hahaha:

Odnośnik do komentarza

Ja nocnik dawno już przeniosłam do łazienki, bo od kiedy Zu nauczyła się z niego schodzić (jeszcze nim nauczyła się wstawać i chodzić) to potrafiła zawartość wylać, a w łazience łatwiej posprzątać. I tak już zostało, czasem tylko przyniesie do wc, jak ja lub mąż tam mamy dłuższe posiedzenie i siedzi z nami, towarzyska dziewczyna :)

Odnośnik do komentarza

dziewczyny prosze powiedzcie mi jak sobie radzilyscie jesli gdzies wychodzilyscie?? Liam robi kupe tylko na nocniku i o ile w domu jest to super tak jak gdzies wychodzimy jest to nieco utrudnieniem dla mnie...do znajomych to biore nocnik ze soba ale tak w miejsca publiczne... no nie wiem jak to rozwiazac :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

Jestem mamusią styczniowej Tosi. Od pewnego czasu zaczęłam wysadzać malutką nad nocnik, więc zapewne będę zaglądać tu częściej :D Zauważyłam, że bardzo często zdarzało się, że malutka siusia lub kupka przy zmienianiu pieluchy, więc jak poczułam się pewniej, to zaczęłam ją trzymać nad nocniczkiem i od razu sukces! Teraz za każdym razem jestem zachwycona i dumna z córeczki jak po moim "psi psi psi" ciurka do nocniczka :) No i najbardziej cieszy mnie to, że mała nie leży w kupce w pieluszce (bo nie zawsze wyczajałam, że przed chwilą zrobiła coś więcej)... Teraz staram się ją obserwować i rozpoznać kiedy to ona potrzebuje na nocniczek :) Ale jeszcze dłuuuuga droga przed nami ;) Najważniejsze, że przygoda z NHN-em rozpoczęta :)

Cin a Ty też wysadzasz Limonka?? Jak Wam idzie??

Odnośnik do komentarza

beatta tak ja zaczelam jak Liam mial 9tyg i do tej pory idzie nam super :) teraz korzystamy z nakladki na sedes i nocnik mamy tylko na "wyjscia" :)

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cx1hp58fyeab3.png

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=65615126149045d49.png

You never know how strong you are until being strong is the only choice you have

Nie win za nic nikogo w swoim zyciu,dobrzy ludzie daja szczescie,zli-doswiadczenie. Najgorsi ludzie daja Ci dobre lekcje a najlepsi piekne wspomnienia

"NIGDY NIE REZYGNUJ Z CELU TYLKO DLATEGO, ŻE OSIĄGNIĘCIE WYMAGA CZASU. CZAS I TAK UPŁYNIE."

:angel1: 4.10.2011 [*]

Odnośnik do komentarza

No u nas już było super, ale odkąd pracuję w dwóch miejscach, a Ula u teściowej chodzi w pieluchach to potem w domu w weekendy znów nie zawsze pamięta, żeby zawołać siku przed zrobieniem... zdarza jej się po.
A dziś rano, gdy poszłam do toalety ta koczowała pod drzwiami, słyszę "mama sisi" to jej mówię, przez drzwi, żeby nocnik sobie w pokoju wzięła, a po chwili słyszę "o-o". Od razu nie podobało mi się to "o-o", a gdy otworzyłam drzwi zobaczyłam kupkę na podłodze ;P chodziła w rozpiętym rampersie po nocy, bez pieluchy i kupka zamiast w nocniku to na podłodze wylądowała ;P

Ula 23.02.2011
Krzyś 25.02.2014

Odnośnik do komentarza

marzen@
Witam nowe koleżanki w wątku :)
Coś ostatnio zamiera nasz NHNowy wątek? Czyżby wszystkie już odpieluchowane?

Oliwka tak jakby odpieluchowana, bo bez pieluch biega... Ale nie woła:phone: No poza kupką, kupkę woła :D A tak czeka aż ją posadzę, albo sika na dywan. To jak jesteśmy w domu, bo poza domem ładnie się pilnuje.

A Ada jest NHNowana, ale tak lajtowo ::):

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...