Skocz do zawartości
Forum

Wyniki konkursu "Kim jest dla mnie moja mama?"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Z ogromnym wzruszeniem czytaliśmy opowieści o tym, jak ważne dla Was są Wasze mamy.
Trudno było wybrać te trzy najpiękniejsze, ponieważ każde z nich było osobiste i takie WASZE.

Regulamin jest jednak nieugięty i możemy nagrodzić trzy mamy:

paulina.84
emaran
joasia85

Serdecznie gratulujemy!
Prosimy o przesłanie adresów do wysyłki nagród korzystając z opcji prywatne wiadomości na konto Redakcja.

Odnośnik do komentarza

A oto i nagrodzone opowiadania w kolejności losowej:

Moja mama jest Wróżką, już niemłodą,
Na dodatek obdarzoną świetlistą urodą.
Zawsze od kiedy ją pamiętam,
Nosi się elegancko - na codzień i od święta.
Jest schludna, ciepła i miła dla ludzi,
Idzie spać ostatnia i pierwsza się budzi.
Doglądnie wszystkiego: ogrodu, zwierzątek,
W sercu miłość nosi dla wszelkich żyjątek.
Kocha kwiaty, książki a szczególnie dzieci,
Nawet gdy rozrabiają, jej uśmiech jak słonko świeci.
Cierpliwie wychowała cztery rosłe córy,
Lecz nigdy nie patrzyła na nas z góry.
Przekazała każdej na nową drogę
Najważniejsze dla niej prawdy życiowe:
Być uczciwym, słownym, pracowitym,
A Bóg obdarzy nas darem obfitym.
Zawsze, gdy trzeba - ochoczo
Przychodzi usłużnie z pomocą.
Lecz szanuje nasze plany,
Nie wtrąca sie z radą nie będąc pytanym.
Kocham za to moją mateńkę,
Że mądrze rozwiąże każdą rozterkę.
Wspiera mnie zawsze, w zdrowiu i w chorobie,
Nigdy z wdzięczności nie zapomnę Kochana o Tobie.
Największym naszym marzeniem by było,
Aby nic w Twej osobie się nie zmieniło.
Jesteś dla mnie cudownym oparciem,
Dziś mogę to stwierdzić otwarcie.
Chcę dla swoich dzieci być taką jak Ty dla mnie,
Serdeczne życzenia składam Drogiej Mamie!!!
Żyj nam długo, w zdrowiu i miłości,
Niech uśmiech na Twej twarzy na zawsze już gości!"

"Moja mama to Anioł niosący mnie w łonie od początku mojego istnienia. To ideał dzielności wydający mnie na świat.
Moja mama to najlepsza przyjaciółka od przedszkola aż po dziś. To ona dzieliła ze mną radość pierwszych piątek i to ona biła brawo, gdy występowałam na szkolnych akademiach. To ona pierwsza dowiedziała się o pierwszej miesiączce i to ona kibicowała moim nastoletnim "miłościom". To z Nią zwiedziłam najodleglejsze zakątki Polski i Europy, i z Nią zachwycałam się wspólnym pieczeniem ciast i pieleniem w ogródku.
To Ona pierwsza dowiedziała się, że dostałam się do wymarzonego liceum ,a potem też jako pierwsza cieszyła się, gdy zobaczyłam swoje nazwisko na liście studentów.To Ona kibicowała, gdy zdawałam prawo jazdy i jako jedna z niewielu wierzyła, że nie wszystkie drzewa muszą być gumowe, gdy ja prowadzę.
I to Ona nie miała żadnych "ale", gdy dowiedziała się, że jej zięciem zostanie czarnoskóry.
To Ona-Moja Najwspanialsza Mama- potrafi budować wokół siebie aurę przyjaźni i serdeczności, to Ona tak rzadko się denerwuje, bo wie,że szkoda czasu na nerwy. To Ona, chociaż nigdy się nie malowała, emanuje pięknem i dobrocią. To Jej relacje ze mną wzbudzają zazdrość i podziw wielu moich znajomych, którzy mówią: Na Was jest tak miło popatrzeć, że macie takei dobre relacje i że ciągle macie o czym rozmawiać.
To moja Mama- Mój Anioł-jest ze mną cały czas, nawt ,gdy fizycznie dzielą nas setki kilometrów.
To Mój Anioł w ekspresowym tempie nauczył się obsługiwać komórką i pisze smsy szybciej niż ja.
To właśnie Ona wspierała mnie dzielnie, gdy musiałam "zadomowić" się na patologii ciąży, ale też Ona była jedną z pierwszych osób, które zobaczyły moją córeczkę.
Mamo Droga,żadne słowa nie opiszą tego, jak bardzo jestem Ci wdzięczna, że jesteś zawsze przy mnie.
To Ty jesteś super kobietą, idealną mamą i świetną babcią dla mojej córki, a Twojej imienniczki. Pomagasz, wspierasz, po prostu jesteś- jesteś Aniołem. Mamo Aniu-dziękuję."


"Kim jest dla mnie moja mama? Jest wszystkim.. chwilą pocieszenia w smutku, osobą z którą dzielę wszystkie radości. Jest niedoścignionym autorytetem, wzorem który uparcie pragnę naśladować. Zawdzięczam Jej tak wiele.. wspaniałe dzieciństwo pełne miłości, uśmiechu, możliwość kształcenia. Tyle pięknych, niezapomnianych chwil, długie rozmowy do białego rana, wspólne zakupy, wakacje..
Moja mama.. najdzielniejsza, najpiękniejsza, najwytrwalsza.. życie nigdy Jej nie rozpieszczało, ale nie zatraciła radości tego życia.. Kiedy patrzę na Jej twarz, spracowane ręce.. wiem, że gdyby nie jej miłość, zaufanie, ciężka praca nie byłabym tym kim teraz jestem..
Mamusiu to dzięki Tobie potrafię kochać czystą, bezinteresowną miłością, dzięki Tobie patrzę na świat przez różowe okulary, dzięki Tobie potrafię teraz sama być matką i kochać moje dziecko tak jak Ty kochasz Nas.. Moja
mama- teraz także babcia, najcudowniejsza jaką moja córcia mogła mieć..
Ta kobieta ma w sobie takie pokłady uczuć, cierpliwości które czasem aż mnie zadziwiają..
Kim jest dla mnie moja mama? Jedną z dwóch najważniejszych osób mojego życia.. Kimś kogo Kocham bezgranicznie.. Kimś komu ufam bezgranicznie..
Kimś na kim zawsze mogę polegać.. nigdy mnie nie zawiodła.. zawsze po prostu była.. i jest! I mam nadzieję, że będzie długo.. na zawsze!
Mamusiu Kocham Cię.. właśnie tak po prostu.."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...