Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamuśki!!! 2009


Rekomendowane odpowiedzi

o rany dziewczynki jak wy tak o tym pysznym jedzonku piszecie, to ślinotoku dostaję :D
sękacz, schabik.... o mamo!

a wiec teraz uwaga! byliśmy właśnie na kontroli u gina.
WYniki badań krew, mocz + cukier we krwii w normie...
natomiast najlepiej było jak pielęgnarka usiłowała zbadać puls mojego maleństwa.... jeździ mi po brzuchu tym mikrofonem z głośnikiem i jeździ i nic... no po prostu młodej nie ma!!! połozyłam sie na boku i dalej szukanie pulsu.. w końcu pan dr wstał zza biureczka, wziął do reki sondę USG i zaczął małej szukac ;P bo przecież młoda jest, kopie...
no i co się okazało? ze juniorka przesłonięta została moimi fałdami tłuszczu i łożyskiem, a do tego ułożyła sie pośladkami do świata i dlatego nie można było wyłapac jej pulsiku... ale na USG wszystko było widac,... serducho bije jak dzown ;)

czy wiecie że lekarz, jak go zapytałam czy da mi zwolnienie lekarskie od 2giej połowy stycznia do końca ciąży to odmówił? czego oni sie boją? powiedział, ze najwyzej w ostatnim miesiącu, albo doraźnie na 1-2 tygodnie max. Ale ogólnie nie ma przeciwwskazań choc on zdaje sobie sprawę, jak mi jest cieżko... no super... zasugerował, zebym szukała pomocy ze zwolnieniem u innych specjalistów....
kurczę! zebym nadużywała zwolnień lekarskich to bym miała skrupuły, ale przecież mówię o okresie kiedy będę juz w 8 miesiacu ciąży a cały czas chodze do pracy!!! paranoja

śledzik - juz się nie mogę doczzekać :D
Cole piję , choc nie codziennie . najlepsza dla mnie czysta, żywa WODA ;)

Odnośnik do komentarza

kejtik no niezle ci powiedzial ... ja na szczescie nie mam takich problemow :) moja Pani doktor stwierdzila ze wreszcie zmadrzalam i dala mi zwolnienie narazie do nastepnej wizyty czyli do 10 stycznia :) ale z przedluzeniem nie bedzie problemu ...
super ze mala jest zdrowa i z nia wszystko w porzadku :) a na kiedy masz termin???

no dzisiaj cos mnie wzielo na schabik :) ale najchetniej to zjadlabym duszona cielecinke :) hehe ale mam zachcianki :P i wlasnie wciagnelam cala paczke Flipsow truskawkowych!! hehe

hehe a mi sie chce smiac ... moj maz wpadl na chwile do domu i jak zobaczyl ze przygotowuje obiadek i to nie beda kotlety mielone to stwierdzil, ze po co to robie, ze jemu wystarczy tylko kielbaska :) heheh ze w tym czasie co teraz robie obiad moglabym odpoczywac:P hehe jaki on kochany :) ale jak wroci od dentysty to bedzie czekalo na niego pyszne jedzonko :)
a co najwazniejsze udalo sie!!! jedziemy w sb do mnie do rodzicow :) super!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

kejtik

czy wiecie że lekarz, jak go zapytałam czy da mi zwolnienie lekarskie od 2giej połowy stycznia do końca ciąży to odmówił?

jak to odmówił????? nie rozumiem tego; no ale... on nigdy nie był w ciąży; brak słów.... do jakiego Ty lekarza chodzisz kejtik? :Oczko: ja jestem na zwolnieniu od lipca i to bez żadnego problemu.

dzisiaj byłam w pracy z Damiankiem bo tam też Mikołaj zostawił dla niego prezent :Oczko: więc resztę dnia chodził uradowany a tym samym i ja się cieszę :36_7_8:

a córa nasza to mnie dzisiaj zaskakująco często i mocno kopie-chyba jakąś sztukę walki trenuje albo balet :Śmiech:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

AHOJ przygodo !
witam o poranku wszystkie grube mamuski :D

Uzupłenienie wczorajszego dnia - byłam po południu u pani dr. do której chodze równolegle na konsultacje. I całe szczęscie. Kobitka nie dosyc że chciała mi dać zwolnienie lek od ręki, to jesczze podważyła opinię lekarza ze szpitala na Madalińskiego co do mojego porodu siłammi natury. Chodzi o ten mój implant w kręgosłupie szyjnym. Ona obstawia jednak cesrakę , bo jak powiedziała, nie zna procesu porodu naturalnego, w którym kobiecie nie kzzali by przyciskać głowy do klatki piersiowej w trakcie parcia.
Tak wiec wysyła mnie do jesczze jednego specjalisty ze szpitala na Inflanckiej i moze sie okazać na koniec dnia, ze w końcu tam urodzę.... ale jak powiedziała - lepiej nie ryzykować.

MOja córcia też wali w moje fałdy od środka ;) ostatnio jak siedzę w pracy za biurkiem oraz wieczorem ale głownie jak leżę na wznak.

Kurcze mam wrazenie ze puchna mi ostatnio dłonie....

czy juz macie kupione prezenty na giwazdkę? ;)
a napisłyscie list do swiętego mikołaja? :D

Odnośnik do komentarza

co do prezentow to dopiero dzisiaj :P hehe ... wiem iem jestem opozniona ... ale jakos wczesniej sie nie zlozylo, a nawet o tym nie pomyslalam :) tylko co tu kupic?????? :) no coz cos tam wymysle ...
kejtik hmm skoro masz implant to pewnie cesarke bedziesz miec i bardzo dobrze ze w koncu trafilas do normalnego lekarza :)
Anya ja to sie wczoraj wystraszylam nawet bo byla bardzo spokojna, zjadlam 2 cukierki blee, czekalam czekalam, stukaam w brzusio, a moja ksiezniczka sobie spala chyba :) ale jak sie polozylam i zasypialam to sie uaktywnila :) i rano jak sie obudzilam tez sie odzywala hehe ... ale strachu sie troszke najadlam ... ja tam bardzo lubie jak malenstwo mnie po brzuchu kopie i daje o sobie znac :)
Wczorajszy obiadek mezulkowi b. smakowal :) i dawno nie jadl takiego ... hehe ale ma cudowna zone :) tak sobie mysle ... tata sie mnie pytal co chce pod choinke, bo mezowi juz kupil, i wiecie co??? tak sobie pomyslalam, ze najlepszym prezentem dla mnie bedzie cos dla dziecka :) cos mi sie poprzestawialo w glowie hehhe :)
No ale teraz co??? Ja jakis tydzien temu pokazywalam im 2 modele lozeczek i stwierdzili miedzy soba, ze je kupia!!!! (a pomijam, ze kupili juz wozek i to nie taki tani bo za 1900,- ) i srednio bym sie czula, gdyby mieli jeszcze lozio dla malej za 500 zl kupowac ;/ ale co dobrze okazalo sie , ze tescie sie juz zadeklarowali co do lozia :) hehe i takim oto sposobem moi kupia cos innego i tanszego :) ... chociaz przyznam, ze tescie tez sie juz wykosztowali dla nas ;/
Dzisiaj sobie pomyslalam, ze skontaktuje sie z moja kolezanka, ktora urodzila w polowie marca ... ona ma badz miala taki koszyk wiklinowy, kolyske dla dziecka 0-3 miesiace, z tego co pamietam bardzo ladna ... chcialabym zeby mala moze na poczatek tam spala ... ale bez sensu kupowac nowa jak moge wziasc kupic uzywana badz pozyczyc a lozio stacjonarne drewniane swoja droga :)
co do prezentu dla mnie to tak sobie mysle moze jakies ubranka?? :) komplet ubranek + jakis rozek do spania ?? :) mama cos wspominala o kosmetykach ale to nie jest dobry pomysl ...
co wy na to??

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

Hejka
Kathi - też sie cieszę ze mam 2go normalnego lekarza ;)

Co do prezentów - to wybacz, ale JA zapowiedziałam że jesczze w tym roku prezenty poproszę DLA MNIE, bo dla dzidzi to i tak będą kupowali prezenty i tak.... Doszłam do wniosku, ze to ostatnie swięta w które jesczze JA mogę byc troche rozpieszczana, bo póxniej to już wszyscy o mnie zapomną :D
Dlatego dnapisałam małżonkowi liste: Kosmetyki L'Occitane - maja piekne zapachy płynów do kąpieli, ewentualnie koncert na DVD Celin Dion :D - jestem jej fanką , mamę poprosiłam o nowe skapretki :) i rękawiczki skórzane, bo już stare sie zeszmaciły .... itd itd..
Co do dzidzi to babcie i tak juz po cichaczu kupują jakieś ubranka, toż to dla mnie zaden prezent gwiazdkowy :) pozostałe rzeczy tj wózek, łóżeczko, będę kupowała styi bedą jescze cos kupować....
Badź jesczze egoistką w tym roku i pomysl o SOBIE ! :smile_jump:

Odnośnik do komentarza

hehe pewnie masz racje kejtik ale o dziwne bardziej zadowolona z prezentu bede jak kupia mi cos dla malej :)teraz tak sobie pomyslalam coby kupili mi kolyske!! :) taka dla babys 0-3mies. :) ale mam na mysli raczej uzywana, coby nie wydali duzo kasy, a ponoc dla malej niuniu ktora ledwo sie urodzila takie cos jest b. dobre :) co do moich potrzeb wiecie co??? dochodze do wniosku, ze wcale ich nie mam za duzo!! :) kosmetyki mam, rekawiczki mam, ubranie raczej tez, bez sensu kupowac nowe jak za 3 miesiace rodze :) buty mam wszystko jest :) a dla niuni bardziej sie przyda :) a to co ktos kupi to my bedziemy mogli cos innego kupic :) i tak bedzie wsio ok hihi

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

i jak wynika z powyższych rozważań , każda z nas jest indywidulastką ;) ma swoje mniejsze i większe marzenia, przesmyślenia i rózne podejscia do spraw - I TO WŁAŚNIE LUBIE ;) przynajmniej jest o czym żywo podyskutować ;)

A WIESZ .. ja się wogóle zastanawiałam nad kwestią KOŁYSKI.... dlatego, ze - chcę nauczyc dziecko zasypiania bez BUJANIA :) ... to juz wynika z doswiadczenia mojej mamy, która przez wiele lat pracowała w charakterze pomocy domowej u różnych dyplomatów fransuskich i przy okazji wychowywała im dzieci... wszystkie brzdące usypiała bez kołsyania , czy bujania. To samo dotyczy usypiania dziecka w wózku na spacerze - zadnego bujania... bo bedziesz chciałą pójsć zorbić siusiu, przestaniesz bujac maleństwo i będzie krzyk ;) to na prawdę ułatwia życie....

z innych doswiadczeń wynika, zeby nie uspiać dzidzi w totalnej ciszy... normalnie trzeba chodzic, cos robic, stukać , a nawet właczyc odkurzacz.. ponoc na niektóre dzieci to działa najlepeiej ;)

Odnośnik do komentarza

kejtik
i jak wynika z powyższych rozważań , każda z nas jest indywidulastką ;) ma swoje mniejsze i większe marzenia, przesmyślenia i rózne podejscia do spraw - I TO WŁAŚNIE LUBIE ;) przynajmniej jest o czym żywo podyskutować ;)

A WIESZ .. ja się wogóle zastanawiałam nad kwestią KOŁYSKI.... dlatego, ze - chcę nauczyc dziecko zasypiania bez BUJANIA :) ... to juz wynika z doswiadczenia mojej mamy, która przez wiele lat pracowała w charakterze pomocy domowej u różnych dyplomatów fransuskich i przy okazji wychowywała im dzieci... wszystkie brzdące usypiała bez kołsyania , czy bujania. To samo dotyczy usypiania dziecka w wózku na spacerze - zadnego bujania... bo bedziesz chciałą pójsć zorbić siusiu, przestaniesz bujac maleństwo i będzie krzyk ;) to na prawdę ułatwia życie....

z innych doswiadczeń wynika, zeby nie uspiać dzidzi w totalnej ciszy... normalnie trzeba chodzic, cos robic, stukać , a nawet właczyc odkurzacz.. ponoc na niektóre dzieci to działa najlepeiej ;)
z tym bujaniem to prawda-wiem to niestety z doświadczenia. Tak było z Damiankiem ale jakoś sobie poradziliśmy.
Z tym usypianiem równiez-zwłaszcza w dzień. Dziecko musi się nauczyć odrózniać dzień od nocy=że w dzień są różne hałasy, natomiast już w nocy jest ciszej. Nasz Damian uspokajał się bardzo przy odkurzaczu i suszarce :Śmiech:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

hejka wam :)
ale tu ciszaaaa ... co do kolyski juz ostudzono moje zapedy ;/ jednak pozostaniemy przy normalnym lozeczku ...
jestesmy juz u moich rodzicow ... mam dzisiaj lenia niesamowitego ... z jednej strony porobilabym cos ale z drugiej nie mam na nic ochoty ... jakos spiaca jestem
tak sobie mysle, ze chyba pojde spacq na h ... moze pozniej bede miala wiecej energii ;/
a co u was?? jak wasze samopoczucie??? jak przygotowania do swiat? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

Hej Kathi
Cisza, bo cisza... bo wszyscy w terenie i walczą z przygtowaniami. My wczoraj wrócilismy z miasta o 22.00 a dzisiaj o 21.00... i załatwianie spraw domowych i prezenty .. a ze poruszam sie z prędkością świetlną czyli jakieś 0,005 km/h :D to wszystko strasznie długo trwa :smile_jump:
a tak wogóle kiwam sie jak kaczka i w takim centrum handlowym ląduje co jakieś pół godziny w kibelku na siusiu ;) nie mowiąc o podżeraniu ....

aaaa.. tak jak podpowiedziałyscie zaczęłam sypiać na lewym boku.. faktycznie ciężko, ALE rozwiazałam problem poprzez zastosowanie super poduchy z pierzem, którą wkładam sobie miedzy uda, tak ze odciążam brzuszek !!! oczywisście budze się czasem i stwieradzam że lezę na prawym boku ;) ale i tak o wiele lepiej się śpi z poduchą :) polecam

a co do przyspiania w ciągu dnia , to odnotowałam od co najmniej 2 tygodni, ze w ciagu dnia musze z półgodzinki zdrzemnąć się !!! myslałam że to pogoda, ale wydaje mi się , ze to z przemęczenia :) i ta chwila drzemiki fantastycznie regeneruje siły :)

a tak wogóle kupiłam juz wszystkie prezenty, oczywiscie najwiecej fanu miałam kupujac prezenty dla 5-letniej siostrzenicy - w tym roku wszystko z KSIEŻNICZKAMI, książeczka z opowiadniami, kalendarz, naklejki itp ;)

Odnośnik do komentarza

hehe skads to znam :) ja wczoraj poszlam z mezem do sklepu i predkosc z jaka sie poruszalam odbiegala w duzym stopniu od normy ... ale przyznam, ze ciezko mi sie szlo bo mala chyba byla wyjatkowo nisko i naciskala mnie wyjatkowo na pecherz ;/
hmm ... prezenty ... my jeszcze w proszku ;/ musimy pojechac do sklepu i cos wymyslec ale przyznam, ze jakos wyjatkowo brakuje veny co kupic :) wogole jakos ta pogoda usypiajaco na mnie dziala ... gdybym nie byla w ciazy pewnie poszlabym sobie na solarium zaczerpnac troszke swiatla ... no ale jest dobrze :)
trza sie dzisiaj wreszcie do roboty wziasc bo normalnie len ze mnie a czas leci :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

Drogie marcóweczki:

Niech w te święta w Waszych sercach
zagości pokój, radość i szczęście.
Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi
w każdym dniu Nowego Roku.
Kochane! Z całego serca życzę Wam
spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze!

http://dl10.glitter-graphics.net/pub/830/830030x1lqdqogr6.gif

i żeby nam się zdrowe dzieci urodziły :Oczko:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

dla wszystkich z tego watku swiateczne zyczenia sklada aneta z rodzina...

w betlejem miescie zbawiciel sie rodzi,niech wam sie najlepiej powodzi,niech wam sluzy szczescie o kazdej godzinie i niech was dobrego nic nie ominie..nim gwiazdka zablysnie nim swieta przemina niech wam blogoslawi panienka z dziecina,niech wasze zycie w szczesliwosci splata-dzis,jutro,w nowy rok i po wszystkie lata...:36_3_16::36_3_16::36_3_16:

wesolych swiat!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqt5odkiiz54rq.png
http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqupjyeduy21no.png

Odnośnik do komentarza

witaj kasiakp :)
u mnie jak bylismy z mezem prawie 2 tyg temu mala wazyla jakos 1050g :) ale czy ma jakis tluszczyk czy nie to o tym nic nam nie mowiono :) u nas malutka na zdjeciu i na USG jest taki pucek na buzce :)
A jak wasze samopoczucie??? U mnie rewelka spiaca i nic mi sie nie chce :) Obiecuje sobie ciagle, ze wezme sie za nauke i nic ... zero checi

Moje drogie Panie :) życzę wam wszystkiego najlepszego, zdrowych, spokojnych, radosnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku, by wszystkie wasze marzenia, życzenia i nadzieje się spełniły :)

:36_1_22:

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

Witam Nowe mamusie !

Kochane ciężarówki ! Ja także życzę Wam zdrowych , rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych radości i usmiechu :36_2_27:. Obyscie dostały maaasę prezentów :36_27_3:, nie objadły sie za mocno i wypoczywały jak najwięcej , zeby potem nie tzreba było inensywnie trenować :step:

Anya - a czy dla ciebie ospa nie jest groźna????

Odnośnik do komentarza

kejtik
Witam Nowe mamusie !

Kochane ciężarówki ! Ja także życzę Wam zdrowych , rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych radości i usmiechu :36_2_27:. Obyscie dostały maaasę prezentów :36_27_3:, nie objadły sie za mocno i wypoczywały jak najwięcej , zeby potem nie tzreba było inensywnie trenować :step:

Anya - a czy dla ciebie ospa nie jest groźna????
na szczęście już chorowałam na ospę więc drugi raz nie będę. Mam nadzieję, że szybko minie....

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

hejka ;)
właśnie wstalismy z łózeczka ;) nie ma to jak dobrze sie wyspać po wigilii ...
potem na obiadek do tesciów...
wczoraj oczywiscie przejadłam sie, ale tak na prawdę chyba najbardziej załatwiła mnie kapsuta - bigosik postny ... a nawet nie śledzie! :D pół wieczora przeleżałam a kolacja wigilijna skończyła się o 1.30 nad ranem ! nieźle co? :)
najważniejsze ze wieczór upłynął w radosnej atmosferze, moja 5letnia siostrzenica nie mogła sie powstrzymać od rozpakowywania prezentów! ale jak kobinowała, najpierw przebrała wszystkie prezenty w poszukwianiu tych dla niej i skrupulatnie przekłądała je w jedno miejsce :) wytrzymała przez krótki czas jedzenia ciepłych dań a potem przyatakowała... zebyscie widziały te radośc ! była tak podkescytowana, ze jak wychodzilisy od siotsry - a było po 1 w nocy- mała nie mogła z podekscytowania zasnać ;)

a dzisiaj od rana moja mała kruszynka cudownie sie boksowała w brzuszku u mamusi , aze nie chcoało mi się wstawać ! Takze wczoraj dostała swój 1-szy mały prezencik - mikro buciki w kolorze żółtym ;)

Odnośnik do komentarza

kejtik :) no to ciekawa wigilie mialas :) ja nie wiem co ze mna ale jestem non stop spiaca i zmeczona!! tragedia, wczoraj 2 razy spalam w ciagu dnia i tuz po pasterce, a dzisiaj do teraz zdazylam 3 razy spac :/ plecki daja sie odczuc ... chyba zaraz znowu sie przespie ... wogole jestem jakas bez zycia i zmeczona ...
ale ja marudze!! hehe ale niestety tak sie czuje nijak ...
a jak wam mijaja swieta?? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37uay3gg5o6l6p.png

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmnt5od5gzr69r7.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...