Skocz do zawartości
Forum

Marcowe mamuśki!!! 2009


Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny mi sie śni po nocach jak bedzie wyglądał pokój dziecka, sni mi sie ze latam po sklepach i wybieram ubranka:) w rzeczywisości staram sie jeszcze tego nie robić, ale korci mnie...mój mąż nie pozwala mi jeszcze na to mówi, dokładnie to co ja mu powiedzialłam na poczatku ciąży"to zła wrózba za wcześnie skupowac rzeczy", ale biedak nie wie co mam pochowane w mojej szafie:) mam juz kilka i dla dziewczynki i dla chłopca...jako że na ostatnim usg moje maleństwo skrzyzowało nozki, raczka pod glowa i miał relaks:)...nic nie była widac ani z przodu ani ani od dupecki:)wyciął mamie numer, dlatego czekamy do następnego usg....juz bardzo pragne.....bo to oznacza zakupowe start!!!!:taniec1:

Odnośnik do komentarza

Korzystając z okazji takiej ciszy tutaj - do czego jestem nieprzyzwyczajona (jestem również marcówką 2005) poczytałam co pisałyście zanim do Was dołączyłam i ...
U nas to było tak pierwsza ciążą była niezaplanowana i od samego początku czułam, że w brzuszku siedzi chłopak choć lekarz mylił mnie wielokrotnie, wtedy ciąża odbywała się bez jakichkolwiek dolegliwości oprócz senności. Igorek :bocian:urodził się 31-03-2005 to był najszczęśliwszy dzień mojego życia. Druga ciążą była 100% zaplanowana, łącznie z płcią - psychicznie nastawiłam się, że nie będzie pewno łatwo, a tu niesamowita niespodzianka udało sie za I razem i jeśli potwierdzą sie wieści z ostatniej wizyty u gin to również płeć wycelowna. Jednak pierwsze 3,5 m-ca tragedia - czułam się jakby sloń siedział na moim żołądku, na szczęście to minęło, chce mi sie słodkiego i owoców najbardziej. Dopiero od tygodnia odczuwam ruchy, które muszę przyznać są bardzo skromne. Każda ciąża inna. Jak przy pierwszej jestem pozytywnie nastawiona czego i Wam życze. Pozdrawiam i czekam na Wasze uaktywnienie.

http://parenting.pl/galeria/data/500/2009-04-08_Nadia_001new1.jpg
Marzena & Igorek&Nadia
http://www.suwaczek.pl/cache/621b2f8c3c.png
http://www.szipszop.pl/tickers/24540.gif

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny, u mnie wszyscy obstawiają że będzie chłopak, moje samopoczucie w tej ciąży odbiega znacznie od tego jakie miałam będąc w ciąży w córką, znajomi wróżą chłopca, ale my z mężem na razie nic nieobstawiany, czekamy cierpliwie do 4 listopada na USG co nam powie ginekolog.

A jak tam u Was z ruchami? Czujecie już kopniaki waszych maleństw?

Odnośnik do komentarza

hejka!
ja na razie nie myślę o zakupach, choc zaczełam podejmować rozmowy wśród znajomych , którzy teraz maja jakieś niemowlaki, aby zostawili dla mnie jakieś śpiochy. Ubranka po takich maluszkach mozna jesczze uzyc, choc oczywiscie na pewno nabedę jakieś nowe, ale później .

Natomiast zaczęłam sie zastanawiać gdzie postawię łózeczko dla bobasa.... mieszkamy w 2 pokojach (sypialnia ciasna a duży pokój zapakowany kablami, elektroniką itp) i zaczynam móżdżyc jak ewentualnie przemeblować mieszkanie...

co do zachciewajek - to nie mam specjalnych, słodkości lubię zjeść od czasu do czasu, prędzej owoce - jabłka, pomarańcze. Ostatnio odkryłam, ze po bananie mam mega zgage :)

Ja też obstawiam chłopaka, tylko USG półowkowe mam dopiero 12go listopada ;) też nie mogę sie doczekać....

co do ruchów - dzisiaj rano miałam zgrzyt z mężem - rzadko, ale sie zdarzyło, ..... przez nerwy poczułam poteżny cios w środku, co przypomniało mi ze mam nad sobą panować.... ;) to musiał być piekny klasyczny lewy prosty, ewentulanie wykop godny Van damma ;)
na co dzień maleństwo raczej spokojne, no chyba, ze zbyt długo siedzę za biurkiem w pracy... wtedy daje sie troszke we znaki - czuje wtedy tepy ucisk u dołu brzucha.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny! Jak obiecałam tak piszę, ale najpierw dziękuję za miłe słowa i wsparcie. Niestety sytuacja domowa sie nie zmienia, a na dodatek byłam u lekarza, który najpierw poinformował mnie że aparat USG sie psuje a potem strasznie sie wqrzył jak zapytałam ile mierzy dzidziuś!! bo jak twierdzi "dziecko można zmierzyć dopiero po urodzeniu a poza tym to on jest lekarzem a nie ja i mam sie nie wymądrzać" i wcale mi dzidzi nie pokazał. Co za lekarze w tej naszej Ojczyźnie!
Ale myślę, że za niedługo pójdę na prywatne USG i myślę, że będę wiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka.
Co do ruchów - to czuję już całkiem całkiem :D jakimś dziwnym trafem zawsze, kiedy jestem głodna :D
Brzuszek rośnie mi powolutku, a zachcianki mam takie, że ostatnio musiałam sobie o 23.00 jechać do marketu po owoce :D na szczęście nie zdarzają się często.

Nie mogę się doczekać aż mój skarb pojawi się na świecie!
Zdrówka dziewczyny!!

Odnośnik do komentarza

Madziarka.k84
Hej dziewczyny! Jak obiecałam tak piszę, ale najpierw dziękuję za miłe słowa i wsparcie. Niestety sytuacja domowa sie nie zmienia, a na dodatek byłam u lekarza, który najpierw poinformował mnie że aparat USG sie psuje a potem strasznie sie wqrzył jak zapytałam ile mierzy dzidziuś!! bo jak twierdzi "dziecko można zmierzyć dopiero po urodzeniu a poza tym to on jest lekarzem a nie ja i mam sie nie wymądrzać" i wcale mi dzidzi nie pokazał. Co za lekarze w tej naszej Ojczyźnie!
Ale myślę, że za niedługo pójdę na prywatne USG i myślę, że będę wiedzieć czy to chłopiec czy dziewczynka.
Co do ruchów - to czuję już całkiem całkiem :D jakimś dziwnym trafem zawsze, kiedy jestem głodna :D
Brzuszek rośnie mi powolutku, a zachcianki mam takie, że ostatnio musiałam sobie o 23.00 jechać do marketu po owoce :D na szczęście nie zdarzają się często.

Nie mogę się doczekać aż mój skarb pojawi się na świecie!
Zdrówka dziewczyny!!
a nie myślałaś o zmianie lekarza??? ja na Twoim miejscu bym zmieniła.Wiem, że niektórzy lekarze nie chcą mówić o płci dziecka ale o tym ile mierzy..... no bez przesady-na tej podstawie również ocenia się wiek ciąży. Ja na każdym usg wiem ile mierzy, ile waży, lekarz zawsze mówi o stanie zdrowia. Najpierw sam dokładnie obejrzy a potem odwraca monitor w moją stronę i wszystko mi pokazuje i tłumaczy-nie wyobrażam sobie aby było inaczej!!!!!!
no i niezmiennie życzę Tobie polepszenia sytuacji-głowa do góry-musisz być silna-dla maleństwa!!!!! :Kiss of love:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie nowe mamusie :Hi ya!:
Oj, dawno się z wami niczym nie dzieliłam. Każdy czeka już na swoje maleństwo :11_9_16: jakoś nie czuję się tak jak niektórzy mówią, że to stan jakichś niesamowitych przeżyć... dlatego wolałabym żeby się już urodził :) Po dwóch wizytach w szpitalu mam nadzieję, że kolejna będzie dopiero w marcu :36_2_27:
Ja już wiem, że to chłopak, a miały być kiteczki ;) ale jadłabym tylko słodycze i słodycze i słodycze, dlatego myślałam, że może jednak dziewczynka :) :mala_lalka:
Co do rzeczy dla dzidziusia, jak bym mogła to też już bym miała wszystko naszykowane, w sumie mam już dużo rzeczy wybranych, wystarczy iść i kupić :36_2_27: ale trzeba odgruzować pokoik i go lekko przemalować, tylko to mnie powstrzymuje :)
A ruchy dzidziusia, hmm, jakoś kopniaków nie czuję, ale często na jedną stronę popłynie i mi śmieszna kulka wyskakuje, właśnie dzisiaj odkryłam, że jak popukam lekko w brzuch z jednej strony to właśnie tam popłynie :nurek: :smile_move: życie cudem jest :)
No ale dziewczyny, już połowa, teraz miejmy nadzieję że pójdzie z górki ;)
Pozdrowienia dla wszystkich, odpoczywajcie dużo, bo później nie będzie na to czasu ;)

http://bd.lilypie.com/zmbzp1/.png

Odnośnik do komentarza

dawno nie pisalam ale zagladam tu często :)

Madziarka.k84 zmień sobie tego lekarza normalnie jestem w szoku. Ja mam na usg 2 monitory jeden nawprost mnie a drugi lekarza i to co on ogląda ja też widzee a coo :P
zdjęcia dostaje i wszystkie informacje bez problemu więc zdziwienie maksymalne po tym co napisałaś.

co do ruchów dzis pierwszy raz TAK intensytnwnie jaknigdy normalnie rano maleństwoo wkońcu dało mi odczuć ze jednak jest :) tak ze nie ma opcji zeby z czymkolwiek pomylić :) i nie pojedyncze puknięcia tylko seriaaa, wiec sadze ze sie obudziłoo :)) znacie juz płeć??? ja dopiero za 3 tygodnie poznam kurddde :P

http://suwaczki.maluchy.pl/li-58618.png

dlaczego sie nie wysypiam......... http://full--of--magic.blogspot.com/
magiczny sklepik :D
http://www.artillo.pl/shop/karolajna.html

http://s3.suwaczek.com/200610141241.png

Odnośnik do komentarza

Agusia SUPERRRRRR !! gratulacje. faktycznie byłby niezły prezent na dzeń kobiet ;)
my mamy USG połówkowe za 2,4 tyg ;) też nie mogę sie doczekać!! bedziemy mieli 3D
Anya też czekam z niecierpliowścią co U WAS !!!

2 sprawy:
1. po ostatnich postach w których dyskutowałyscie o zakupach zaczęłam intensywnie móżdżyc i podjęłam męską decyzjez że zaczynam robic zakupy po USG połówkowym! doszłam do wniosku, ze nie ma na co czekać...olać należy przesądy... a nie wyobrazam sobie , zebym miała z mega brzucholem biegać po sklepach w środku zimy - tym bardziej, że juz teraz chronicznie nie lubię robic zakupów.... nawet zaczęłam przygotowywać sobie stosowną liste - ściagnęłam z naszego poratlu ;)

2. Ostatnio dopada mnie nocna bezsenność.... chyba to przychodzi z czasem... obudziłam sie o 3 nad ranem i kicha....

aaa.. mam już spory brzuszek , a jak wasze?

Odnośnik do komentarza

kejtik
Agusia SUPERRRRRR !! gratulacje. faktycznie byłby niezły prezent na dzeń kobiet ;)
my mamy USG połówkowe za 2,4 tyg ;) też nie mogę sie doczekać!! bedziemy mieli 3D
Anya też czekam z niecierpliowścią co U WAS !!!

2 sprawy:
1. po ostatnich postach w których dyskutowałyscie o zakupach zaczęłam intensywnie móżdżyc i podjęłam męską decyzjez że zaczynam robic zakupy po USG połówkowym! doszłam do wniosku, ze nie ma na co czekać...olać należy przesądy... a nie wyobrazam sobie , zebym miała z mega brzucholem biegać po sklepach w środku zimy - tym bardziej, że juz teraz chronicznie nie lubię robic zakupów.... nawet zaczęłam przygotowywać sobie stosowną liste - ściagnęłam z naszego poratlu ;)

2. Ostatnio dopada mnie nocna bezsenność.... chyba to przychodzi z czasem... obudziłam sie o 3 nad ranem i kicha....

aaa.. mam już spory brzuszek , a jak wasze?
kejtik u mnie bezsenność już była a teraz znowu mogłabym spać i spać :D brzuch to ja już mam od dawna-ta ciąża szybko sie rozwija. Ostatnio w autobusie dwie starsze kobiety chciały mi ustąpić miejsca :Oczko:
obok mnie otworzyli nowy sklep dla maluszków. Byłam wczoraj i widziałam mnóstwo świetnych rzeczy. Same niemieckie i cena bije po oczach ale mężuś powiedział, że jak mi się coś podoba z tego sklepu to mam iść i kupić :D zakupy też planuję po usg albo trochę później. Takie uniwersalne to w zasadzie już mogłabym kupować a jak poznam płeć to już takie konkretne :D

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

hejka ;)
my odpoczywamy po intensywnym tygodniu w pracy...
poza tym dopadła nas... niestrawnosć ;) juz wiem skąd jest powiedzienie, ze "miłość i sraczka przychodzą z nienacka" ;P
miałam takie bóle w kiszkach , ze hej , to samo moj mąż. Wiec albo zjedlismy cos co nam zaszkodziło, albo jest to wirusek ,który dopada ostatnio wele osób w ostatnim czasie...
oh, jakbym sie napiła drinka ;) od razu by pomogło ;)
no właśnie i tu pytanie - czy wy miłe panie pozwalacie sobie na lampkę wina od czasu do czasu? czy pijacie kawe?

Odnośnik do komentarza

ja w pierwszej ciąży nie piłam ani wina ani kawy. Pamiętam jednak jak będąc w 7 miesiącu ciąży zachciało mi się tak piwa, że...... wypiłam jedno małe z sokiem :Oczko:
a teraz nie mam ochoty na nic-ale słabą kawkę pijam. Mierzę sobie codziennie cisnienie i moja lekarka mi powiedziała, że jak będę miała niskie to mogę wypić kawę. Myślę, że nie zaszkodzi.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Kejtik u mnie dziś ze zdrówkiem podobnie, chyba coś mi zaszkodziło - przypomniał mi się I trymestr. Aż zaczełam się martwić o dzidzie ale daje kopniaki jak trzeba więc chyba wszystko ok. Wczoraj pisałam egzamin na podyplomówce i czekam na wyniki i zamartwiam gdyż następny będe miała chyba w tym czasie co termin.
Ja około 28 tyg zamierzam zrobić 4D. Pozdrowionka

http://parenting.pl/galeria/data/500/2009-04-08_Nadia_001new1.jpg
Marzena & Igorek&Nadia
http://www.suwaczek.pl/cache/621b2f8c3c.png
http://www.szipszop.pl/tickers/24540.gif

Odnośnik do komentarza

...hej Mamuśki...dawno nie pisałam, ale byłam za bardzo zajęta objadaniem sie słodyczami:)
dziewczyny nie wiem co jest ale z fascynacji kiszoną kapustą teraz zabije za prince polo:)wlaśnie z herbatka koncze drugie xxl.....poza tym maleństwo szaleje w brzuszku, kopie wierci sie...no cudo!!!
dziewczyny ja dziś przeszłam sie do sklepu i zaczęłam oglądać wózki, gondola+spacerowka+fotelik 2000 najbiedniej....hmmm to niech im bedzie ale prosze o rady, co warto zeby miał taki wózek który kosztuje grubo, grubo!!!!!a i jeszcze jedno porównałam ceny- bardzo skrupulatnie( od majtek poporodowych do wózka i wcale allegro nie wypadło tanio....a wręcz szok cenowy....nie zapominajmy że dochodza jeszcze koszty przesyłki, a w sklepie zawsze można liczyć, a wręcz walczyc o rabaty!!!najlepiej zrobic konkretne jedne zakupy- 10 % na bank utniecie!!!warto zatem skupić sie na jednym sklepie....moj kumpl dostał na sam wózek 300 zł...takze targowanie sie jest bardzo opłacalne!!!! pozdrawiam przyszłe mamy!!!

Odnośnik do komentarza

marczelita ja najprawdopodobniej kupię ten wózek:

quinny, Wózek buzz, : dino sklep dla dzieci : wózki, foteliki, maxi cosi,jane, mutsy, casualplay, łóżeczka

w tym sklepie cena akurat jest dość wysoka ale znalazłam inne w których można nabyć go taniej. Poza tym kupię go raczej bez gondoli bo jak wyjdę z maleństwem na spacer to będzie już coraz cieplej i montaż fotelika wystarczy-gondola jest do 6 miesiąca a ja latem nie zamierzam dziecka parzyć w gondoli. Do fotelika jest budka i w razie chłodu przykryć kocykiem-o tej porze roku na pewno nie zmarznie.

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Hejka :)

Brzoskwa - 3mamy kciuki za egzamin ;)

Marczelita - nie objadaj sie tak słodyczami!!! chyba , że chcesz wyglądać jak ja.. ;) ja słodkie zjem od czasu do czasu... ale nie mam az takiej chcicy .. jak nic ...będzie u ciebie BABA... :)

A tak wogóle jak piszecie , że wasze maleństwa szaleją w brzuszku, to zaczynam sie martwic czy wszystko u nas ok, bo moje maleństwo jakieś spokojne ;) moze dlatego ze i ja na co dzień jestem spokojna .... ? :)

co do zakupów -dzieki za podpoiwedź, bo nie ukrywam, ze myślałam o częsciowych zakupach przez allegro.

a tak wogóle pytanie - robiąc zakupy ciuszkowe jak planujecie podział na cieplejsze ciuszki ziomwe i wiosenne...? czy raczej na 1-szy rzut skupiac sie bedziecie na zimowych, nawet do domu...? muszę się przyznać że zaczyna mnie przerazac perspektywa tych zakupów... bo ja... nie wiem czy rozórżnię bodziaka od jakichs pajacyków.... ;)

Anya - ten wózeczek jest super fajowy...

a tak wogóle - po powrocie do domu po porodzie - kiedy można zacząć wychodzic z takim maluszkiem na 1-sze spacery?

i jeszcze jedno.. wposminałam, ze obstawiam u siebie chłopaka.. ;) zobaczymy... natomiast miałam zeszłej nocy SEN, w ktrym urodziłam przedwcześnie 4 dziewczynki!!!! :36_2_13: co najlepsze nie przeraziłam sie tym czy sobie poradzę, tylko.. jak im dam na imię ;)

czy wy też miewacie takie wyraźne sny?

Odnośnik do komentarza

kejtik jesli chodzi o spacery z dzieckiem to tak: my rodzimy w marcu więc już raczej nie powinno być mrozów-mam nadzieję :Oczko:

jesli jest ciepło to jak dzidzia skończy 1,5-2tyg to można wychodzić; natomiast jak jest chłodniej lub mroźnie to lepiej poczekać do 3tyg. Oczywiście w tym czasie można na przykład wystawić dziecko w wózku na balkon na kilka minut stopniowo wydłużając-będzie dobrze-będziemy pisać i wymieniac się informacjami :Śmiech: jak znajdziemy czas i siły.

i właśnie co do tego wózka to też uważam, ze jest super; poczekam z kupnem do lutego bo wtedy będa na pewno obniżki gdyż jest to kolekcja 2008 a w lutym to już pewnie wejdą nowe kolekcje-tak jest co roku. No i podkreślam, że gondola jest mi zbędna.

co do ciuszków to mam sporo po Damianku i na te pierwsze chwile nie będę wiele kupowac bo takie maluszki naprawdę szybko rosną-Damianek to nawet części rzeczy nie miał na sobie-tak więc nie przesadzaj z ilością. Zimowe do domu?-nie; nie warto przegrzewać dziecka. Poza tym marzec i zaraz kwiecień-po co te zimowe? Kilka można kupić ale lepiej więcej wiosennych.

co do snów to mi się ostatnio śnią koszmary jak rodzę. Cały czas śni mi się poród, cała porodówka, wszystko ze szczegółami.... ale 4 dziewczynki to mi się jeszcze nie śniły :Oczko:

Nie ma dla mnie większego szczęścia niż świadomość, że moje dzieci s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...