Skocz do zawartości
Forum

Prawo jazdy ze starym nazwiskiem, czy ważne???


Rekomendowane odpowiedzi

witam, dziś z okazji wielkich wiosennych porządków przeglądam i dokumenty. Okazało się,że zapomniałam po ślubie i zmianie nazwiska wymienić i prawo jazdy, reszta dokumentów jest ok. a ślub był prawie 6 lat temu:lup: pytanie - co mi za to grozi jak teraz dopiero pójdę do komunikacji? nic czy będzie jakaś kara? znacie się na tym? bo w biurokracji to ja zielona strasznie jestem.

Odnośnik do komentarza

z tego co się orientuję to nie ma żadnej kary.
nie ma żadnego terminu w jakim trzeba wymienić prawko ze względu na nazwisko.
ale ręki nie dam sobie uciąć.
ale tak mi się wydaje. nawet poszperałam w necie i nic nie znalazłam o karach żadnych, ale lepiej wymienić bo jak się trafi czepliwy policjant to może wlepić mandat.

http://davf.daisypath.com/nuLVp1.png http://lb2f.lilypie.com/VHQ3p1.pnghttp://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=86355161396c0f824.png

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

Kilka miesięcy temu w pracy do T mówili aby wymienił prawo jazdy (ma stary adres) bo inaczej dostanie mandat.
Zatrzymali Nas do rutynowej kontroli i nic nie mówili,że adres jest inny niż w dowodzie rejestracyjnym auta.Pożyczyli szerokiej drogi i tyle.
Mam znajomego Policjanta i spytałam się jak to jest mówi że za to mandatów nie ma jak się ma inny adres. Że dość często przecież prawo jazdy robiło się za dawnych czasów (czyli przedmałżeńskich ) i dużo nie wymieniło jeszcze.

Odnośnik do komentarza

mosia
z tego co się orientuję to nie ma żadnej kary.
nie ma żadnego terminu w jakim trzeba wymienić prawko ze względu na nazwisko.
ale ręki nie dam sobie uciąć.
ale tak mi się wydaje. nawet poszperałam w necie i nic nie znalazłam o karach żadnych, ale lepiej wymienić bo jak się trafi czepliwy policjant to może wlepić mandat.

Kary nie ma rzeczywiście, ale termin określony jest :) Z tego co pamiętam to 6 tygodni :whistle:
Mandat można dostać za to jakiś nieduży, ja ostatnio dostałam tylko upomnienie na szczęście. Tyle tylko, że to już drugie, więc chyba rzeczywiście czas się na wymianę zdecydować he he.

Odnośnik do komentarza

patusia23
Kilka miesięcy temu w pracy do T mówili aby wymienił prawo jazdy (ma stary adres) bo inaczej dostanie mandat.
Zatrzymali Nas do rutynowej kontroli i nic nie mówili,że adres jest inny niż w dowodzie rejestracyjnym auta.Pożyczyli szerokiej drogi i tyle.
Mam znajomego Policjanta i spytałam się jak to jest mówi że za to mandatów nie ma jak się ma inny adres. Że dość często przecież prawo jazdy robiło się za dawnych czasów (czyli przedmałżeńskich ) i dużo nie wymieniło jeszcze.

O widzisz, a mnie panowie policjanci z drogówki o mandacie wspomnieli. Ale może tylko postraszyć chcieli, kto ich tam wie :)

Odnośnik do komentarza
Gość patusia23

Daffodil
patusia23
Kilka miesięcy temu w pracy do T mówili aby wymienił prawo jazdy (ma stary adres) bo inaczej dostanie mandat.
Zatrzymali Nas do rutynowej kontroli i nic nie mówili,że adres jest inny niż w dowodzie rejestracyjnym auta.Pożyczyli szerokiej drogi i tyle.
Mam znajomego Policjanta i spytałam się jak to jest mówi że za to mandatów nie ma jak się ma inny adres. Że dość często przecież prawo jazdy robiło się za dawnych czasów (czyli przedmałżeńskich ) i dużo nie wymieniło jeszcze.

O widzisz, a mnie panowie policjanci z drogówki o mandacie wspomnieli. Ale może tylko postraszyć chcieli, kto ich tam wie :)

czyli co policja to inaczej mówi:Oczko:

Odnośnik do komentarza
Gość Szani84

ja tez prawie 4 lata po ślubie a na prawie jazdy panieńskie nazwisko. Jakieś 2 miesiące temu zatrzymala mnie policja za przekroczenie prędkości....policjant wziął dowód, prawo jazdy......... patrzy na dowód i prawko i mówi "pani juz po śluibie?" ja mówię że jakos tak wyszło :) a policjant uśmiechnął się i nic nie powiedział : ) zabrał dokumenty do radiowozu i po jakis 10 minutach wrócił ze wszystkim i powiedział spokojnej drogi.
Także wydaje mi się że nic nie grozi :)

Odnośnik do komentarza

rachotka
Ja nazwisko zmieniłam, ale teraz po przeprowadzce jeszcze nie zmieniłam adresu zameldowania. Ostatnio miałam rutynowa kontrolę i policjant nic nie wspomniał na ten temat, a tak się bałam, że dostanę jakiś mandat

Możliwe, że nawet innego adresu nie zauważył. Nazwisko jednak od razu się w oczy rzuca, bo na samej górze :)

Odnośnik do komentarza

anitaa84
Termin na wymianę jest 3 miesiące, ale kary za późniejszą nie ma i policja tez nie daje mandatu za to. Pytałam policjanta, bo jestem w tej samej sytuacji :D tzn. mniej terminu przekroczyłam :Oczko:

Aha, to dobrze wiedzieć. W takim razie nie zmieniam jeszcze :) Moje trzy lata przy Waszych sześciu, to jeszcze nieduże przewinienie he he :)

Odnośnik do komentarza

joasia85
anitaa84
Ale wymiana dokumentów po zmianie stanu cywilnego jest bezpłatna..na podstawie aktu ślubu. Tak mi powiedziała babka w USC. Póki co wymieniłam dowód i nie chcieli kasy..

serio?????? jak wymieniałam swoje to pierwsze co to kazali do kasy lecieć:hmm::hmm::hmm:

Ja też w szoku jestem, bo płaciłam normalnie za wymianę dowodu :whistle:

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...