Skocz do zawartości
Forum

Wyniki konkursu "Cud Malina Radzi"


Rekomendowane odpowiedzi

Znamy już najlepsze wypowiedzi dotyczące radzenia sobie z temperaturą u dzieci.
Do nich właśnie pojadą termometry :
Bardzo prosimy o przesłanie adresów na konto konkursy@parenting.pl

Oto zwycięzcy i ich wypowiedzi:


Ania 1980
Gdy ciepłe czułko wyczuje od razu sie denerwuje
Chorób strasznie sie boje - dzieci sie mecza biedactwa moje

Martynka lubi syropek malinowy teraz bialy kiedys rozowy
Kubus tez spija grzecznie porcyjke i duzo wody na kolacyjke

Przy chorobie apetyt dzieciom nie dopisuje
a przy temperaturze ibum zawsze stosuje

jedyny jak do tej pory ktory przez organizm nie jest "oddany"
do listy koniecznych lekow juz dawno przez nas dodany.

iwcia241
Jestem szczęśliwą mamą dwóch pociech. Córeczki 16 mesięcy i małego 5 letniego przedszkolaka.U nas choroby to istna sztafeta.Wszyscy razażamy się od siebie nawzajem.Synek wszystkie wirusy i bakterie przynosi z przedszkola więc temat goraczki jest u Nas bardzo popularny.Najgorzej jednak wspominam ostatni miesiąc marzec.Zaczeło się ode mnie,potworny ból gardła i gorączka dochodząca do 41,totalnie zcięło mnie z nóg,odrazu sięgnełam po Ibum tabletki,używam tylko nich.Dzieci biegały i broiły a ja próbowałam się leczyć,przeleżałam w łóżku cały dzień aż do wieczora,goraczka zmniejszyła się do 38 ale to był dopiero początek.Syn snół sę po meszkaniu jakby blady,słaby,wolno mówił że jest zmęczony,nie czekając zmnierzyłam temperaturę ,dochodziła do 40.Szybko sięgnęłam po mój sprawdzony syrop przeciwgorączkowy IBUM,używam wyłącznie tego środka,ponieważ prócz działania przeciwgorączkowego i przeciwbólowego,działa także przeciwzapalnie ,co jest dla mnie bardzo istotne,ponieważ jeśli w organizme zaczyna się jakiś proces zapalny,zawiesina IBUM doskonale jemu przeciwdziała.No i oczywśce okłady i okłady,na czoło,wątrobę i uda.Po godzinie gorączka zmniejszyła się , no i przyszedł czas na najmłodszą naszą uciechę,leżała w łóżeczku i ledwo wołała mama,nie miała nawet siły,i tutaj to samo,niezawodny IBUM ,i okłady. I tak przez 3 dni,co 8 godzin.Oczywiście w międzyczasie wizyta u lekarza .Lekarz zawsze zapisuje nam Ibum.POLECAM Ibum wszystkm mamom,u nas jest niezastąpiony

Joasia85
Mam dwoje dzieci a ich ciałka skrajnie różnie reagują na gorączkę.Po trzyletniej córce natychmiast widać, że gorzej się czuje - jest apatyczna, nie chce jeść, trzęsie się z zimna i spałaby od rana do wieczora a bladziuchna przy tym jest jak ściana.Natomiast siedmiomiesięczny synek nawet jak miał 39,5 stopnia, gdyby nie rumieńce, nikt nie powiedziałby że to dziecię jest chore.Roznosi go energia, głośno śmieje się i zaczepia wszystkich, a zjadłby wszystko a nawet więcej niż bym podała. A najważniejsze przy gorączce to nie załamywać rąk i walczyć z intruzem, moja córcia zwykła mówić że "mama bije goronćke".Moimi niezastąpionymi sposobami są chłodne okłady na czoło lub szyję, polewanie co godzinkę letnią wodą całego ciałka, no i oczywiście niezastąpione leki przeciwgorączkowe, podawane regularnie (bardzo ważne!) aż do ustąpienia wysokiej temperatury.Nigdy też nie pozwalam aby dziecko zbyt dużo spało, ponieważ dłuższe leżenie z gorączką bardzo osłabia organizm, lepiej gdy dziecko jest w ruchu.Nie przegrzewam, wietrzę pokoje jeszcze częściej niż zwykle.Podaję dużo płynów a ograniczam jedzenie - organizm się oczyszcza oraz wypłukuje z toksyn i zamiast "marnotrawić" energię na trawienie - uderza do walki z chorobą. Do gorączki trzeba podejść spokojnie, przyczaić się, zaatakować a czmychnie gdzie pieprz rośnie.I koniecznie myśleć pozytywnie, uśmiechać się do dzieci i proponować zabawy - bo wesoła mama i ruch są lekarstwem na wszystko.

GRATULACJE!!!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...