Skocz do zawartości
Forum

Kremy na rozstępy jakie wybrać? Które polecacie???


Rekomendowane odpowiedzi

Kosmetyk przeciwko rozstępom dla kobiety w ciąży powinien zawierać w składzie substancje, takie jak: wąkrotka azjatycka, krzem, kwas mlekowy oraz witaminy C i E. Ponadto preparat ten powinien być polecony do stosowania w czasie ciąży - nie każdy kosmetyk na rozstępy jest przeznaczony dla ciężarnych. Niektóre preparaty mogą zawierać w składzie substancje, które nie do końca są wskazane do stosowanie w tym okresie. Myślę, że każdy z wymienionych przez Ciebie preparatów będzie godny polecenia - z wyjątkiem Eveline'a, bo nie jest on rekomendowany dla przyszłych mam ;)

Odnośnik do komentarza
Gość Magda112q

Jedyny i sprawdzony sposób olejek Busajna. Mam rozstępy na pośladkach po tym jak gwałtownie schudłam. Bałam się że po ciąży będzie to samo ale codziennie wieczorem smarowałam brzuch, piersi i pośladki i ani śladu rozstępów.

Odnośnik do komentarza

Mi sprawdził się krem i olejek z serii mamas, mają przyjemny zapach i formułę. Moja skóra po stosowaniu była gładka i sprężysta. Ważne jest, żeby takie kosmetyki stosować regularnie wtedy i efekt jest dużo bardziej widoczny.

Odnośnik do komentarza
Gość martynabaro33

zamiast kremu polecam olejek bio oil. na mnie kremy nie działały, a po tym olejku to już pod koniec 2 tygodnia zauważyłam zmiane. jest to czasochłonne, bo do końcowego efektu mija około 3-4 w zależności, ale warto, nawet dla samej siebie coś zrobić.

Odnośnik do komentarza

Ja po ciąży miałam bardzo dużo rozstępów na brzuchu i udach. Koleżanka poleciała mi naturalny olejek Busajna, który po miesiącu stosowania sprawił, ze rozstępy się wchłonęły. Teraz jestem w drugiej ciąży i od samego początku używam olejku Busajna. Jak na razie rozstępów brak, a to już 7 miesiąc. Polecam Busajnę jest naturalna, więc można ją bez obaw stosować.

Odnośnik do komentarza

Niestety ale tego typu kosmetyki nie są skuteczne. Rozstępy tworzą się pod wplywem
rozciągania się skóry, duże znaczenie tutaj ma to jak urośnie brzuch
genetyki
jak równiez wieku (osoby starsze maja mniejsze tendencje do tworzenia się rozstępów na skórze).

Nie mamy na to za bardzo wpływu. Najskuteczniejszym sposobem redukcji rozstępów jest po prostu laser. Sama robiłam takie zabiegi tutaj w Krakowie  [reklama usunięta] .

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

zawsze lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Zgadzam się z przedmówczyni, że jak już powstaną rozstępy to najskuteczniejszym rozwiązaniem jest laser, ale warto dbać o skórę, regularnie ją nawilżać zwłaszcza w okresach, gdy jesteśmy na to bardziej narażone ( np.podczas ciąży) minimalizujemy tym ryzyko powstawania rozstępów 

Odnośnik do komentarza
W ciąży stosowałam palmersa serie dla mam ale według mnie najskuteczniejszy był jednak olejek z Weledy- świetnie nawilżał i wygładzał skrórę i obłędnie pachnie. Pozostałam mu wierna po ciąży, stosuje regularnie 
Odnośnik do komentarza
Gość Karolina90

Kremy nic nie dadzą na rozstępy... to jest tylko wyrzucanie pieniędzy w błoto. Ja usuwałam rozstępy w klinice SClinic w Warszawie za pomocą frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej i to jest najskuteczniejszy sposób. Efekty będziesz widziała od razu.

Odnośnik do komentarza

A ja miałam wysypkę po olejku na rozstępy bo on zapycha skórę i przez to źle wpływa na cerę i pojawiają się krostki 😞  wymieniłam na balsamy dermokosmetyczne Mama Care i pomogło. Nic już nie wyskakuje a skóra chroniona przeciwko rozstępom

Odnośnik do komentarza
Gość Letnere

Niestety ale jest to już problem ze strukturą skóry, tak więc bardzo trudno jest pozbyć się rozstępów jak już się pojawiły, Praktycznie niemożliwe jest ich wyeliminowanie, mozna jedynie zmniejszyć ich widoczność. Ale tutaj potrzebne są już profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetologicznym oraz medycyny estetycznej:
Od siebie polecam szczególnie zabiegu u doktor Raczkowskiej w Krakowie, świetny chirurg plastyczny  https://www.raczkowska.pl/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...