Skocz do zawartości
Forum

Problem z czyszczeniem uszu synka


asiaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mój Krzysiu bardzo broni się przed czyszczeniem uszu – ucieka przede mną, rzuca się kiedy próbuję wyczyścić mu uszy patyczkami, krzyczy, boję się że kiedyś patyczek mi się omsknie przez to że się tak wyrywa i niechcący zrobie mu krzywdę… Mały ma to chyba po tacie, który też ma trochę na bakier z higienę a w dodatku zachęca go do unikania czyszczenia uszek śmiejąc się z całej sytuacji. Jak go przekonać do tego, że utrzymanie higieny nie boli? Macie podobne problemy? Szczególnie chodzi mi o problem z uszami, ale oczywiście nie tylko. Macie jakieś domowe sposoby na wyczyszczenie woskowiny?

"Nie s

Odnośnik do komentarza

Moj rodzinny lekarz mowi ze tzw patyczki do uszy nadaja sie do wszytskiego tylko nie do uszu
Czyszczac nimi uszy wpychasz woskowine glebiej no i im czesciej czyscisz tak uszy tym wiecej wytwarza sie woskowiny. I dla mnie najwazniejsze mozna uszkodzic cos takiemu krecacemu sie maluchowi
Ja mojej 3 latce czyszcze uszy po myciu glowy brzegiem recznika

Unfortunately, my daydreams about being skinny are always interrupted by the sound of my own chewing.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-57644.png

Odnośnik do komentarza

przede wszystkim problemem jest to, że synek cię nie słucha... ,może powinniście porozmawiać z mężem na ten temat? co do problemu czyszczenia uszu (a będą kolejne jeśli nic nie zmienisz...) to przestań używać patyczków! pamiętaj, że możesz dziecku w ten sposób uszkodzić bębenki! ja korzystam ze sprayu do rozpuszczania woskowiny na bazie oliwy z oliwek, ma takie białe pudełko z uchem. pediatra powiedział mi, że jest bezpieczny nawet dla niemowlaków więc bez obaw możecie go używać. czsami jak sobie pomyślę ile osób stosuje leki niewskazane dla maluchów... (zresztą też o mały włos nie popełniałam tego błędu, ale to temat na oddzielną historię...).

"Człowiek, który ma serce, niczego nie może stracić, gdziekolwiek by się znalazł."

Odnośnik do komentarza

Patyczki poszły w odstawkę. Przy okazji większych zakupów w Rossmannie znalazłam w dziale z produktami dla dzieci ten spray,który mi polecałyście. Na razie jesteśmy po pierwszym użyciu i Krzyś zdecydowanie bardziej woli takie czyszczenie bo nie musze go tak długo męczyć tymi nieszczęsnymi patyczkami...

"Nie s

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...