Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Cud Malina Radzi"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mamą dwójki pociech. Doświadczenie uczy cierpliwości i daje spokój. Z całą pewnością inaczej reagowaŁam gdy mała była moja córeczka a inaczej teraz gdy mam małego synka. Czasem sama żartuję z siebie że jestem " wyrodną mamą'. Przede wszystkim gdy mam doczynienia tylko z gorączką kontroluję temperaturę a w dzień podaję coś dopiero powyżej 38 stopni C. na noc odpuszczam tej zasadzie i jeśli dziecko cały dzień walczyło samo i jest w pobliżu 38 to daję czopek. Każdy z nas potrzebuje spokojnej nocy.Oczywiście pilnuje by dzieci dużo piły. Na szczęście moje dzieci uwielbiają wodę niegazowaną. I tak przez 3 dni. Nawet jeśli pojdę do lekarza na 3-4 dzień to na szczęście u mojego synka jest koniec niegroźnej infekcji. Tak jest najczęściej ale wiem że każde dziecko jest inne i gdzieś w zakamarkach pamięci mam jeszcze obraz mojej rozpalonej córki którą musiałam często chłodzić letnimi okładami bo farmakologia nie dawała rady.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie.
Jestem wesołą mamą rozbrykanego 14 miesięcznego Mateusza.
Uwielbiamy wspólne zabawy, jazdę rowerem i wygłupy:noooo:
Zdarza się czasem, że coś nam przeszkadza w dobrym humorze - jest to właśnie gorączka, na którą mamy kilka sposobów:
1. chłodna kąpiel (tuż po podaniu czopków)
2. smacznizny syrop
3. czopek, czopek, czopek

Gorączkujemy krótko, rzadko i bezstresowo:):white_flag:

Odnośnik do komentarza

Pediatra mojego synka stwierdziła, że ma nie typową "urodę"- gdy gorączkuje to temp. waha się między 40/41 'C. Gdy pierwszy raz miałam doczyniania z taka temp. nie wiedziałam co robic, odrazu szpital. Teraz po kilku latach, nabrałam doświadczenia z tą specyficzna cechą syna. A więc, najpierw podaje środek w zawiesinie na gorączkę, dodatkowo stosuję okłady na czoło, pachwiny i stopy. Gdy temperatura się utrzymuje kąpię syna w wodzie letniej, ale nie moczę głowy.
Preparat na temperaturę stosuję zamienni z czopkami- lepiej działa, dodatkowo dbam o ciągłe przyjmowanie płynów, aby uniknąc odwodnienia.

:36_1_21:http://www.suwaczek.pl/cache/a0384b4020.pngW życiu ważne s

Odnośnik do komentarza

Moja mała Oleńka od wczoraj ma gorączkę podejrzewam, że spowodowana jest ząbkowaniem dlatego na razie zrezygnowałam z wizyty w gabinecie lekarskim. Próbuję pomóc córci "domowymi" sposobami
- po pierwsze wczoraj kąpałam ja dwa razy w chłodniejszej wodzie (przeczytałam że tem. powinna być o 2 stopnie niższa niż temp. ciała),
- karmię Oleńkę piersią wiec przystawiam ją częściej - nawet jeśli ona nie wykazuje zainteresowania
- próbowałam dopajać Oleńkę herbatką i soczkiem - ale jej nie smakuje - zatem do przygotowania porannej kaszki użyłam więcej wody - zdało egzamin :)
- pomimo paniki męża staram się zachować spokój - dziecko wyczuwa nerwy rodziców - tym bardziej jeśli jest karmione piersią
- na noc Oleńka dostała pół łyżeczki syropku przeciwgorączkowego i przed snem chłodny okład na główkę - w połowie nocy nie chciała zbytnio spać wie c ja przeniosłam do łóżka i przytuliłam - pomogło :)

Mam nadzieję, że gorączka minie i nie będę musiała swoich sposobów szybko wykorzystywać ponownie

Odnośnik do komentarza

Pamiętam,że kiedy po raz pierwszy synek miał gorączkę, wpadłam w panikę. Kilka razy mierzyłam mu temperaturę i nie mogłam uwierzyć,ze Adaś ma aż 39 stopni gorączki.W dzień nic nie wskazywało co się będzie działo wieczorem. Właśnie poprawiałam małemu kołderkę, dotknęłam go i poczułam bijące ciepło. Oczka miał zaszklone, wypieki na twarzy, przyśpieszony oddech a serduszko biło szybciej. Wiedziałam,ze nie moge zwlekać z pomocą. Sięgnęłam po środek przeciwgorączkowy dla niemowląt, wybrałam ibum w syropie-ponieważ tego dnia synek robił luźniejsze kupki,wiec nie aplikowałam mu czopku. Lek zadziałał ekspresowo. Jedna dawka leku przyniosła dziecku ulgę. Jednak nie na długo, Adasiowi znów podnosiła się gorączka i była jeszcze wyższa. Szybko zadzwoniłam do znajomej pani doktor. Uspokoiła mnie,ze gorączka to jednak nasz sprzymierzeniec i oznacza to,ze organizm mojego synka walczy z infekcją. Okazało się także,ze synek mimo 9 miesięcy może dostać większą dawkę syropu,ponieważ jest dużym dzieckiem. Gorączka spadała na dłużej i nie wzrastała do tak wysokiej. Robiłam także chłodne okłady na czułko i podawałam więcej niż zwykle płynów.Następnego dnia po 3 dawkach,synek czuł się już dobrze-a gorączka nie powróciła. A w buzi pojawił się śliczny biały ząbek. Być może Adaś osłabiony ząbkowaniem złapał infekcje. Na szczeście jego silny organizm wraz ze środkiem przeciwgorączkowym pokonał infekcje.

http://www.suwaczek.pl/cache/c5b8ed687f.png

Odnośnik do komentarza

Gorączka to nasza zmora ostatniego czasu... stosujemy czopki syroki i okłady wszystko na zmianę Syropek Ibum jest najtańszym na rynku z grupy ibuprofemu do tego ma bardzo wygodny sposób podawania bez zbednego brudzenia, dodatkowo stosujemy czpoki z paracetamolu i okłady z żeli, okład na watrobę jest to miejsce najbardziej ukrwione i tam najszybciej można zbić gorączkę do tego nie narażając skroni na niepotrzebne zapalenie zatok. Podaję dużo płynów do picia żeby nie doszło do odwodnienia

Moje największe szczęściehttp://hubertdluski.dbv.pl

Odnośnik do komentarza

Niegdy nie jest to miłe uczucie gdy mój Maluch jest osłabiony, policzki i czoło ma rozpalone, nie ma ochoty na wygłupy. Staram się mu pomóc najlepiej jak tylko potrafię. Pomocny okazuje się termometr, jesli dziecko ma stan podgorączkowy włączam jego ulubioną bajkę po czym kładę mu chłodny kompres na czoło. Robię mu jego ulubiony sok malinowy z wodą i podaję najczęściej gdy tylko mogę. Gotuję mu lekkostrawny obiad, zazwyczaj rosół z lanymi kluskami jest najlepszy dla niego. Jeśli gorączka się utrzymuje Malec dostaje Ibum 2-3 razy dziennie. Bardzo mu smakuje smak malin więc zawsze chętnie wypija lekarstwo. Maluch jest śpiący cały dzień ale nie może usnąć. Wierci się i marudzi, chce żeby nosić go na rękach, przytulać i całować. Wieczorem robimy kąpiel w wodzie o 2oC chłodniejszej niż zazwyczaj. Mój chłopak zawsze czuje się lepiej po kąpieli. Jeśli uda mu się usnąć po kąpieli może spać przez całą noc, niestety nieraz przebudzi się rozgrzany i wtedy jest mu ciężko usnąć ponownie. Gdy już wycięczony uśnie następnego dnia budzi się w lepszym humorze. Bardzo nie lubimy gdy ma gorączkę ale wiemy, że w ten sposób organizm się broni więc razem przechodzimy ten stan aż Maluch czuje się znów na pełni sił żeby biegać i śmiać się.

Odnośnik do komentarza

Gorączka to dla wszystkich maluchw i ich mam prawdziwa szkoła przetrwania. My przeżyłyśmy taką, gdy córka miała anginę. Bardzo trudno było zbić tak wysoką temperaturę, ale walczyłam zarówno środkami farmaceutycznymi jak i naturalnymi. Przede wszytskim pomogły zimne okłady na łydki z wodą i octem jabłkowym, które są nieocenionym sposobem na gorączkę, choć nie wszystkie mamy wiedzą jak pomocny jest ocet w takich sytuacjach. Strałam się podawać jej dużo napojów, by zapobiec odwodnieniu, chociaż musiałam uciekać się do różnych podstępó, bo przy anginie to ani nie chce jeść , ani pić. Co jeszcze jest ważne/ Dużo troski i spokoju, on udziela się dzicku. Podczas pierwszej wysokiej gorączki odchodziłam od zmysłó, później już się do niej przyzwyczaiłam, i wiedziałam , że jeśli zastosuję się do zaleceń będzie dobrze. I jest!

Odnośnik do komentarza

Gdy owej nocy mój synek obudził się z płaczem,cały rozpalony,a gorąco biło od niego jak od gorącego piecyka.Miał wtedy zapłakane,mętne i podpuchnięte oczka.Patrzyłam na niego z niedowierzaniem,jak z radosnego, tryskającego energią chłopca może od razu zrobić się smutny i przygnębiony ,a pomiar termometrem-SZOK!!!-temperatura39,5.Z drżeniem rąk,szybkim biciem serca i opanowaniem nalałam letnią wodę do miseczki i zaczęłam robić okłady,aby temperatura spadła.Tą babciną metodę zastosowałam od razu,choć patrząc jak cierpi mój ukochany synek szybko sięgłam po syrop IBUM,który zawsze stoi w domowej apteczce wśród innych stałych leków mojego dziecka.I w ten oto sposób pozbyłam się gorączki u mojego malca i znów króluje uśmiech na jego twarzy.

Odnośnik do komentarza

Moje dzieci żadko gorączkują raczej infekcje kończą się katarem i kaszlem.Ale jak już gorączka daje o sobie znać jak tylko przekroczy 38 stopni to podaję odrazu starszemu syrop a młodszemu zależy od tego jak wysoka jest temp. czopek albo syrop.przeważnie daje w górnej granicy tego co na opakowaniu.na szczęście moje dzieci nawet przy 40 stopniach biegają jak szaleni i uśmiechają się.czasami zastanawiam się skąd oni biorą na to siły gdy są chorzy mnie jak weźmie choróbsko to nawet do ubikacji nie chce mi się wstać a te tornado i tsunami(tak mówię na moich synów:))szaleją jak żywioły:)Na szczęście nie musiał robićim okładów itd. bo zawsze udaje mi się zarzegnać kryzys dość szybko i obywa się bez paniki:)

michał 07,06,2004r. aleks 02,11,2008r.
http://www.minimini.pl/kolorowanki/pokaz.php?84

Odnośnik do komentarza

G dy mojego malucha atakuje gorączka
O ddziałuję szybko, bo to jest bolączka.
R obię wszystko by ulżyć synkowi,
A le także byśmy byli szczęśliwi i zdrowi.
C zasami napada go wieczorem
Z reguły rozpala go i jest małym potworem,
K rzyczy strasznie i jest marudny,
O brażony i po prostu do życia trudny.
W tedy staram się go udobruchać
A ch i jego potrzeby wysłuchać.

S taram się go obserwować
Y yy i czujność w sobie aktywować.
T ermometrem mierzę w uszku
U ff tylko chwilkę niecierpliwy maluszku.
A le gdy tylko jest podwyższona,
C ała główka rozpalona,
J ak jabłuszka policzki czerwone,
A hh i oczka mocno nawilżone,

S zybko serwuję mu lek malinowy
Z awiesinę IBUM ten smakowy.
Y es! gorączka szybko mija
B ól i złość także przemija.
K orzystam też wtedy z możliwości
O kazywania mu swej czułości.

O chładzam też jego czoło gorące,
P rzykładając okłady chłodzące.
A nielskie włoski mu gładzę
N a najgorsze chwile poradzę
O n przytula się gorliwie,
W oła i spogląda tkliwie.
A hh! i już po gorączce
N ie ma śladu po bolączce
A gresywnie IBUM ją potraktował
!!! wyleczył synka i ból znokautował!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...