Skocz do zawartości
Forum

Wyniki konkursu"Być Kobietą"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kobieta * ma lepszy słuch i lepszą pamięć wzrokową * posługuje się bardziej konwencjonalnym słownictwem * rejestruje i zapamiętuje więcej szczegółów oraz informacji przypadkowych i pozornie nieistotnych * woli rozwiązywać problemy praktyczne i konkretne zadania, radzi sobie z nimi lepiej niż mężczyzna * jest wyczulona na bodźce zmysłowe, potrafi dostrzegać i analizować związki między nimi * lepiej zapamiętuje zdarzenia z przeszłości * jest dokładniejsza i schludniejsza * jest zdolna do współczucia, ma większą cierpliwość * posiada intuicję polegającą na umiejętności dostrzegania subtelnych zmian w otoczeniu i wyciągania na tej podstawie trafnych wniosków * dysponuje większą znajomością ludzkich charakterów i szybciej je rozpoznaje * ma w znacznie większym stopniu niż mężczyzna rozwiniętą empatię, czyli umiejętność wczuwania się w czyjeś emocje; to jedna z podstawowych zdolności wchodzących w skład tzw. inteligencji emocjonalnej. Ach... jak dobrze być kobietą :)))))

O poranku mogę poczuć delikatny pocałunek w szyję, zapach świeżo przez Niego zaparzonej kawy i usłyszeć: "Kochanie, jak ślicznie uśmiechałaś się przez sen..." Mogę usta, jeszcze nabrzmiałe od Jego nocnych pocałunków, przybliżyć do gorącej krawędzi kubka... dzień zacznie się wspaniale :) W południe odszukam w telefonie ukradkiem napisanego przez Niego SMS-a: " Myślę o Tobie". Po powrocie z pracy, w domu, otuli mnie zapach frezji, po które On jechał na drugi koniec miasta. Wieczorem, w błogim niebycie, spod wpółprzymkniętych powiek, zobaczę Jego błyszczące oczy, pełne żaru, gdy delikatnie, a jednak stanowczo otuli językiem mój sutek... Będzie trzymał swoją dużą, ciepłą dłoń na moim biodrze przez całą noc... a ja dzięki temu będę spała ufnie, spełniona i szczęśliwa... By tego doświadczyć, trzeba być Kobietą. Dzięki Bogu, ja jestem ;) Mogę poczuć się piękna w ulotnej chwili, drżeniu miękkich dłoni, Jego niemym zachwycie. Bo to nie sztuka powiedzieć kobiecie: "Jesteś piękna..." Sztuką jest spojrzeć na nią tak, by to piękno sama w sobie odnalazła. Mi się to udało! Moje piękno i moja kobiecość, to miłość odbita w oczach mojego mężczyzny. Gdy zacałowanymi ustami w odcieniu krwistej czerwieni, smakuję powoli koktajl z shakera szczęścia. Z nutą świeżości, kroplą natury, szczyptą zmysłowości i uśmiechem. Gdy jestem szczęśliwą kobietą, czuję się piękna... i wtedy cieszę się kobiecością :)

Dobrze być kobietą i radować się z tego, że można mieć w życiu adoratora nie jednego! Można zakładać piękną biżuterię, ozdabiać swoje ciało, tak, by innym, zwłaszcza mężczyznom, oglądać się za nami chciało:) Fajnie jest przygotowywać pyszne śniadanka i obiadki w południe! Bo, gdy kobieta „rządzi” w kuchni to pachnie w całym domu cudnie! Dobrze być kobietą, nawet mieć często dłonie spracowane, które są przez domowników codziennie doceniane! Można patrzeć oczami szczęśliwymi, gdy nas coś raduje i smutne mieć oczy, kiedy ktoś bliski cierpi, albo choruje! Dobrze być kobietą - wyrabiać w sobie wielką siłę i męstwo, walczyć z przeciwnościami losu i wierzyć w zwycięstwo! Być kobietą to żyć z sercem pełnym dobroci i wierności, sercem, w którym Miłość nieustannie gości! Być kobietą jest dobrze, przede wszystkim mając szacunek do siebie! A wtedy każda kobieta na ziemi będzie się czuła, jak w niebie!

Odnośnik do komentarza

Dlaczego dobrze być kobietą? … niech będzie alfabetycznie... Bo KOBIETA... Aktywnie mierzy się z wyzwaniami każdego dnia Bajecznie upiększa męski świat Ciasta piecze w kosmosie chyba najpyszniejsze Dobroci ma w sercu tyle, że chyba nie da się więcej ...Emanuje ciepłem i śmiech w głosie ma wciąż Fantazję… miewa bardziej ułańską niż mąż Gotuje lepiej niż razem wzięte mama i teściowa Humorów nie miewa i rzadko boli ją głowa ;) Inspiracji potrafi dodać na najbardziej szary dzień Jasnym spojrzeniem odegnać każdy cień Kłopoty przy niej przestają być ważne, zanim jeszcze ze złości się ochłonie Lojalnie trzyma się zawsze po przyjaciół stronie Marzeniom, tym najskrytszym, daje szansę na spełnienie Najbliższych miłością obdarza niestrudzenie Optymizmem zaraża wszystkich naokoło Potrafi sprawić, że zawsze robi się wesoło Rondlami potrzaskać, gdy coś ją mocno wkurzy Szepnąć ciepłe słówko, gdy milczenie zaczyna się dłużyć… Tyle, nic w zamian nie biorąc, daje ludziom od siebie Umie przytulić, smutki odegnać w potrzebie Wysłuchać uważnie, uśmiech wyczarować na każdej twarzy YYYY… cóż mogę dodać więcej??? Ziemia bez kobiet byłaby beznadziejna i dlatego to o nas męski ród marzy!!!

Jest wiele powodów, dla których warto być kobietą. Oto trzy z nich: 1. Dopuszczalny jest brak logiki, na przykład jeśli chodzi o posiadanie wielu takich samych przedmiotów typu torebka czy buty. U męzczyzn jakakolwiek niekonsekwencja teo typu jest napiętnowana, przez co nie mogą się cieszyć takimi drobiazgami jak nieumotywowane żadną potrzebą zakupy. 2. Istnieje duża grupa przywilejów wynikających ze zwyczaju lub z uroku osobistego kobiet, na przykład - brak konieczności dźwigania zakupów czy walizki, przepuszczanie w drzwiach, ustępowanie miejsca itp. W drugą stronę sytuacja typu: wyrwanie ciężkiej torby z rąk zmęczonego męża uznana byłaby za barbarzyństwo nawet, jeśli stosunek masy ciała wynosiłby 2:1 na korzyść kobiety, a meżczyzna kilka dni temu przeszedłby operację wyrostka. 3. W skrajnych wypadkach możliwe jest złagodzenie wyroku ze względu na PMS. Taka okoliczność w przypadku mężczyzn nie jest brana pod uwagę i nie pozwala nawet na uniknięcie mandatu za złe parkowanie.

Dobrze być kobietką, bo... a)Można być dystyngowaną szefową działu marketingu chodzącą w wysokich obcasach i ściśniętym koczku a po pracy przytulić się do misia z dzieciństwa i trochę popłakać. b)Można płakać na komediach ze wzruszenia a śmiać się na horrorach i nikt nie pomyśli, że oszalałaś, w końcu jesteś kobietą c) Maszerować w 15 cm szpilkach upolowanych na wyprzedaży i zachwycać się nimi samym tylko patrzeniem jak wyglądają w nich nasze łydki d) Można nakrzyczeć na swojego mężczyznę, tupać nogą, płakać a później ukochać go, rzucić się mu na szyję a on pomyśli moja szalona kobietka! e) Gotować swoje ulubione potrawy i wyobrażać sobie, smakują tak samo albo i lepiej niż te Nigelli Lawson f) Umówić się z koleżankami na szaleństwo zakupowe i buszować po półkach w okresie wyprzedaży nie myśląc o obiedzie, obowiązkach a później wrócić do domu i podziwiać te swoje skarby g) Można stworzyć ze swoim mężczyzną najprawdziwszy cud-owoc miłości a później wydać go na świat i...KOCHAĆ h) Można być seksowna i pociągająca kobietą niezależnie od tego jaki zawód się wykonuje i)Można popłakać bo jest zwykła pogoda, stwierdzić, że dziś całe niebo płacze ze mną albo spuentować jak Scarlett O`Haara nie mam siły myśleć o tym dzisiaj pomyśleć o tym jutro kiedy łatwiej będzie mi to znieść!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...