Skocz do zawartości
Forum

Jaki rowerek


Rekomendowane odpowiedzi

Jaki rowerek wybrać dla 2-latka? Jak "najzdrowiej" powinien mieć umiejscowione pedały? Czy rowerek typu "laufrad" jest zdrowy dla rozwoju dziecka, (słyszałam od jednego terapeuty, że nie, ale nie mam do niego zaufania, bo zrobił jednemu dziecku krzywdę,źle dopierając wkładki podpięty i przez to dziecko może nawet czekać operacja. "Ziarnko niepewności" jednak zasiał, dlatego pytam).

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/v/vgsx049lm.png

Odnośnik do komentarza

Witam!
Rowerek powinien mieć dobrze ustawioną wysokość siodełka w stosunku do pedałów tak aby dziecko swobodnie dostało nóżkami do pedałów (noga na „dolnym” pedale powinna się opierać całą stopą, może być leciutko ugięta w kolanie). Także kierownica nie powinna być za wysoko ustawiona – dziecko nie powinno pochylać się do kierownicy, ale też nie powinno sięgać wysoko rączkami do kierownicy. Natomiast co do rowerka typu „laufrad”... Jak dla mnie jest to pewna forma zabawki, która nieco ułatwia dziecku bieganie ... na siedząco. Ale nie przekonuje mnie ta zabawka, bo według mnie nic konkretnego nie wnosi pod względem ruchowym. Rower jest o tyle korzystniejszy, że wyrabia równowagę, koordynację, koncentrację. I jako pierwszy dla dziecka wybrałabym rowerek tradycyjny taki z pedałami i łańcuchem. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...