Skocz do zawartości
Forum

Refluks pęcherzowo-moczowodowy u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Aneczka
Diagnoza została postawiona jak młoda miała 9 m-cy juz po pierwszej cystografii.
Mieliśmy wiele szczęścia gdyż Jula zaliczyła tylko jeden ZUM w wieku 8- mcy i od razu wzieli ją na badania. U nas wyszły obustronne odpływy II i III stopnia, niestety farmakologia nie pomogła i dopiero 2 krotne ostrzykiwanie ujśc moczowodów dało pożądany efekt.

http://s8.suwaczek.com/200504195565.png

Odnośnik do komentarza

Wracam po długiej nieobecności :( moja córa ma czynny prawostronny refluks pęcherzowo moczowodowy II/III stopien. Cystografia była robiona w lutym tego roku, od tego momentu jesteśmy pod stałą opieką nefrologa. Córcia jest cały czas na lekach - 14 dni pokrzywa, następnie 7 dni furagin, potem 10 dni vitabutin i tak przez rok. W lutym powtarzamy cystografie. mala przestała łapać bakterie, i nie moczy się już w nocy (ma 5 lat) Powodem robienia badań było moczenie nocne i dzienne oraz czeste łapanie bakteri coli. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Witam jestem pierwszy raz . Moja córeczka ma dwa latka , wczoraj miała USG i z wyniku jest napisane "podejrzenie refluksu pęcherzowo- moczowego lewostronnego " . Umówiłam wizytę do nefrologa . Stąd moje pytanie czy jeśli z USG jest podejrzenie to dalsze badania mogą potwierdzić ? Proszę o odpowiedź 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...