Skocz do zawartości
Forum

Morfologia - podwyższona kwasowość.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Ogólnie kwasica zwykle związana jest z hiperkaliemią, czyli zbyt duzą ilością jonów potasowych, ale bezpośrednią przyczyną mogą być inne rzeczy np. zła dieta, biegunki, nadczynnosć tarczycy, gorączka, niedobór wit. B1 i wiele innych. Bardzo ważne jest postawienie prawidłowej diagnozy, ale skoro to badanie było robione to przypuszczam, ze zlecono je gdyz lekarz miał jakieś podejrzenia.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Dzieciaczek jest karmiony piersia i jak się okazało przez ostatnie kilka tygodni rośnie bardzo kiepsko. Biegunek nie ma.
Na moje oko można by było podejżewać alergię, jednak nie na 100%, bo porada niestety odbywa sie przez internet.
Pediatra sugerował, że taki wynik może oznaczać właśnie alergię, albo robaczycę. Hmmmm. Jednak lekarz akurat nie poszedł w tym kierunku z diagnozą. Prawdę mówiąc wogóle nie pogłębił tematu. Dlatego pytam Panią.
Wiem że robaczyca u tak maleńkiego dziecka, to wątpliwa sprawa, ale czytałam kiedyś o takim przypadku. Alergia najbardziej prawdopodobna, ale czy ten wynik morfologii może to faktycznie sugerować?

Odnośnik do komentarza

Oj chyba źle zrozumiałam, to o czym napisałam, to pomiar PH krwi, to jest normalnie zwane kwasicą. Natomiast to o czym Pani pisze co może wskazywać na alergię lub robaki to w rozmazie krwi zbyt dużo krwinek zwanych eozynofilami czyli krwinkami kwasochłonnymi, co nie jest kwasicą.
Eozynofile faktycznie mogą wskazywać na alergię lub na robaki, niekoniecznie jednak muszę to być pasożyty typu glista czy tasiemiec, mogą to być np. lamblie czyli pierwotniaki, przy nich eozynofile także mogą być podwyższone, więc jeśli zostanie wykluczona alergia to proponuję dokładne badanie kału zarówno w kierunku pasożytów jak i lamblii.
Możliwe też, że już pokarm mamy nie ma takich wartości jak mieć powinien, może warto spróbować inaczej...

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Mama z którą koresponduję też wyraziła sie w ten sposób, że zrozumiałam iż chodzi o pomiar ph krwi. Widzę, że muszę dopytać.
A jeśli chodzi o ostatnie zdanie, to kogo jak kogo, ale mnie nie przekonuje. Pokarm na pewno nie stał sie mniej wartosciowy. Z tego co wiem wychodzi nam albo alergia, albo ogromny wzrost zainteresowania otoczeniem, manifestujacy się "olewczym" stosunkiem do maminej piersi. Niewykluczone, że warzywka i owoce byłyby w tym momencie kolejnym fascynujacym odkryciem :Oczko:
Jeszcze raz dzięki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...