Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość ida

Wystające łopatki u 3,5-latka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ida

Zauważyłam ostatnio, że synek ma dość odstające łopatki. Nie widzę jakiejś szczególniej tendencji do garbienia się tylko właśnie te odstające łopatki...Zastanawiam się czy w tym wieku powinnam już coś z tym robić. Dodam , że jestem na tym punkcie wyczulona ponieważ mąż ma dość poważne skrzywienie kręgosłupa (garbi się) i obawiam się czy synek nie odziedziczył po nim wrodzonych predyspozycji do nieprawidłowej postawy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!
Dobrze, że już teraz myślisz o prawidłowej postawie dziecka. Rzeczywiście czasem tak jest, że pewne predyspozycje, związane z sylwetką, mogą być odziedziczone. Warto by było, żeby dziecko obejrzał choćby lekarz pediatra, który oceni jego sylwetkę. Myślę, że w Waszym przypadku byłoby wskazane wzmocnienie mięśni obręczy barkowej. Co prawda synek jest jeszcze mały i w jego wieku trudno mówić o regularnych ćwiczeniach – prowadzone raczej w formie zabawy, ale jeśli macie możliwość, to proponowałabym pływanie – jest świetną formą aktywności wpływającą wzmacniająco na cały organizm. M.B.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...