Skocz do zawartości
Forum

Wystające łopatki u 3,5-latka


Gość ida

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam ostatnio, że synek ma dość odstające łopatki. Nie widzę jakiejś szczególniej tendencji do garbienia się tylko właśnie te odstające łopatki...Zastanawiam się czy w tym wieku powinnam już coś z tym robić. Dodam , że jestem na tym punkcie wyczulona ponieważ mąż ma dość poważne skrzywienie kręgosłupa (garbi się) i obawiam się czy synek nie odziedziczył po nim wrodzonych predyspozycji do nieprawidłowej postawy.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Dobrze, że już teraz myślisz o prawidłowej postawie dziecka. Rzeczywiście czasem tak jest, że pewne predyspozycje, związane z sylwetką, mogą być odziedziczone. Warto by było, żeby dziecko obejrzał choćby lekarz pediatra, który oceni jego sylwetkę. Myślę, że w Waszym przypadku byłoby wskazane wzmocnienie mięśni obręczy barkowej. Co prawda synek jest jeszcze mały i w jego wieku trudno mówić o regularnych ćwiczeniach – prowadzone raczej w formie zabawy, ale jeśli macie możliwość, to proponowałabym pływanie – jest świetną formą aktywności wpływającą wzmacniająco na cały organizm. M.B.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...