Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

No masz - jak to jest, że ja, mól książkowy jak się patrzy, nigdy tu nie trafiłam?
Uwielbiam literaturę i uważam, że bez niej świat, w którym się żyje byłby nieskończenie uboższy, niż kiedy się czyta.
Ok, a teraz o moich ulubionych autorach, bo wymienianie książek mogłoby trwać w nieskończoność...:P
1. Italo Calvino
2. Tove Jansson
3. Dorota Terakowska
4. Terry Pratchett
Ad. 1. Calvino to włoski pisarz, który pisze genialne bajki i opowiadania. Mistrz krótkiej formy, dzięki czemu nie trzeba poświęcać mu szczególnie dużo czasu, żeby wzbogacił życie ;)
Ad. 2. Twórczość Tove Jansson jest także bajkowa, choć w innym stylu. W dodatku zadaje ważne pytania dziecięcego świata, trenując wrażliwość i umiejętność radzenia sobie z dziwnymi pytaniami.
Ad. 3. Terakowska to moja ulubiona polska pisarka. Jej książki także są baśniowe, inteligentne i w dużej mierze o dorastaniu do wielu rzeczy, w tym i do macierzyństwa. Przyszłym matkom polecam "W krainie kota" - scena z marchewką: bezcenna.
Ad. 4. Humor, fantasy i niesamowita energia. Sir Terry przede wszystkim mówi o naszej rzeczywistości, tylko przebiera ją w konwencję fantasy. Głębokie przemyślenia pokryte humorem sytuacyjnym i słownym - do tego genialne pióro, wartka akcja i narracja, w której się zakochałam!

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam czytać książki Katarzyny Bondy. Pełno ich ostatnio zamówiłam, nie wszystkie mi odpowiadają ale jest w nich coś ciekawego że po jednej chce się czytać kolejną. Szukam teraz jakiejś inspiracji, polecicie coś ciekawego w podobnych klimatach 

Edytowane przez Wywijaska
Odnośnik do komentarza

Kończe właśnie książkę Joanny Morei "Przez rajskie wyspy na dach świata". W mojej ocenie książka 8/10pkt. Czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, jest dobrze napisana, jest ciekawa, a czytając można się przenieść na odległe lądy i być tam razem z autorką 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...