Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

rorita
Czytała może któraś z Was coś Alexa Kava???? bo nie wiem czy warto sięgać ,albo Antoinette van Heugten? jej "dotknąć prawdy" podobno fajne.

Ja teraz jakoś zabrać się nie mogę za " A jeśli ciernie" ... kupiłam już jakiś czas temu i jeszcze nawet nie otworzyłam

Monia książki Alex Kava mogę polecić z czystym sumieniem. Tej drugiej autorki nie znam.

"A jeśli ciernie" też warto. Do pierwszej części się wprawdzie nie umywają, ale cała saga w sumie warta jest przeczytania :)

Odnośnik do komentarza

Ugryziona Kelley Armstrong

Cudowna książka o wilkołakach. Nie sądziłabym, że będę zachwycać się książką o takiej tematyce, a tu proszę :) Bardzo szybko się czyta, ma w sobie magnetyzm, który nie pozwala się oderwać, 9/10.

Przesycony zmysłowym erotyzmem thriller zaspokoi nienasycony apetyt każdego miłośnika powieści grozy. Mieszkająca od roku w Toronto Elena wiedzie normalny żywot, taki o jakim zawsze marzyła: ma stałąpracę dziennikarki i miłe mieszkanko, które dzieli ze swym chłopakiem. Jest tylko jeden problem: jako jedyna na świecie kobieta-wilkołak musi skrzętnie przed nim ukrywać swoje odzywające się od czasudo czasu nieludzkie pragnienia i nocne eskapady. Adoptowana przez Watahę rok wcześniej po tym, jak została ugryziona, Elena długo pozostawała rozdarta pomiędzy dwoma światami i targana nowymi namiętnościami, których nie potrafiła okiełznać. Jedyne więc co mogła uczynić, by nie utracić człowieczeństwa, to wyprzeć się tych nowych pragnień i uciec. Teraz jednak Wataha wezwała Elenę do powrotu, by pomogła w walce ze zbuntowanymi wilkołakami, które są o krok od sprowadzenia zagłady na cały gatunek…

Odnośnik do komentarza

Szkoła uczuć Curtis Sittenfeld

Książka o nastolatkach. Nic ambitnego, ale czyta się z przyjemnością, 7/10.

Szkoła uczuć to błyskotliwa i niezwykle zabawna powieść o dorastaniu. Główna bohaterka jest uczennicą prestiżowego prywatnego liceum i mieszkanką internatu. Szybko przekonuje się, że jej szkoła to hermetyczny światek zblazowanych, bogatych i urodziwych nastolatków, i czuje się w niej jak przybysz z innej planety. Skomplikowane relacje z nauczycielami, przyjaźnie z dziewczynami, fascynacja jednym z chłopaków, konflikty z coraz bardziej dalekimi rodzicami, a wreszcie inicjacja seksualna, wszystko to stapia się w spójny portret okresu dojrzewania, który jest doświadczeniem uniwersalnym w przypadku nas wszystkich.

Odnośnik do komentarza

Carlos Ruis Zafon - Pałac północy

Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki, którą przyjdzie im rozwiązać… Misja, która miała być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem


Pozycja z całą pewnością warta polecenia. Tajemnica, magia, sekrety... 9/10

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Błogosławieni, którzy pragną... Anne Holt

Skandynawski kryminał z nieco zbyt oczywistym zakończeniem. Ale czyta się sympatycznie, 7/10.

Sierżant Hanne Wilhelmsen robi, co może, aby rozwiązać zagadkę krwawych łaźni, nie jest więc zachwycona decyzją przełożonych o przydzieleniu jej dochodzenia w sprawie gwałtu na młodej kobiecie. Jeszcze nie wie, że za jej pośpiech i brak konsekwencji ktoś zapłaci życiem. Gdy odkrywa związek między makabrycznymi zbrodniami i brutalnym gwałtem, rozpoczyna wyścig z czasem. Musi przeszkodzić komuś, kto pragnie sprawiedliwości za wszelką cenę.

Odnośnik do komentarza

Subtelna różnica klas Diana Appleyard

Typowe lekkie babskie czytadło. Z braku laku może być :) 5/10

Lucy Beresford wyjdzie za mąż za Maksa, syna znajomych jej rodziców, z zamożnej rodziny angielskiej klasy średniej. To oczywiste. Do chwili, gdy zjawia się ktoś wspaniały, intrygujący, seksowny. Cóż z tego, że pochodzi z rodziny robotniczej. Prawdziwa miłość pokona wszelkie różnice. Czy aby na pewno...?

Odnośnik do komentarza

Życie świetnie mi służy Lauren McCrossan

Kolejna nieco babska pozycja, w sam raz do kawy i ciacha :) 7/10

Poznaj Jennifer Summer, lat dwadzieścia sześć, same znaki szczególne. Życie służy jej świetnie... Takie rzeczy nie zdarzyłyby się nawet w najbardziej zwariowanej wizji Ally McBeal. Rzeczywistość skrzeczy, czas ucieka. No i mężczyźni. Zawsze tacy sami...

Odnośnik do komentarza

Jak Elizabeth Barrett Browning uratowała moje życie Mameve Medwed

Jako pozycja na długi weekend może być, ale nic specjalnego nie wnosi. Plus za to, że nie przytłacza i szybko się czyta, 6/10.

Abby - młoda, samotna dziewczyna prowadzi sklepik ze starociami. Zamiłowanie do starych rzeczy odziedziczyła po matce, która niestety zginęła tragicznie podczas podróży z przyjaciółką. Po śmierci matki pozostało jej niewiele cennych rzeczy, wśród których znalazł się antyczny nocnik sławnej angielskiej poetki.
Nocnik ten w zaskakujący sposób diametralnie zmieni życie Abby...
Zabawna historia sympatycznej Abby, którą czyta się jednym tchem, w jeden wieczór...

Odnośnik do komentarza

Nielegalne związki Grażyna Plebanek

Podobała mi się bardzo ta książka. Z ciekawością sięgnę po kolejne tej autorki. Przedstawia tematykę miłości i zdrady z punktu widzenia mężczyzny. 9/10

Miłość i zdrada z punktu widzenia mężczyzny. Opowieść o uczuciu, które nie ma prawa istnieć, a zarazem analiza struktur społecznych ograniczających wolność człowieka, wikłających go w role, których nie jest w stanie wypełnić. Bruksela. Miasto władzy, wielkiej polityki i układów, miasto gdzie krzyżują się drogi wszystkich narodów kontynentu. Ona - Megi. Polska prawniczka, robiąca karierę w Komisji Europejskiej. Piękna, inteligentna kobieta, za którą mężczyźni oglądają się na ulicy, matka dwójki wspaniałych dzieci. On - Jonathan. Mąż, pisarz. Zajmuje się domem. Męski odpowiednik Anny Kareniny, rozdarty między miłością do rodziny a gwałtowną namiętnością do innej kobiety. Ta druga - Andrea. Narzeczona szefa Megi. Ambitna dziennikarka telewizyjna. Piękna, zmysłowa, uwodzicielska. Spotyka się z Jonathanem w kościołach, do których w świeckiej Brukseli nikt nie chodzi. Plebanek opowiada o zmaganiu z wymykającym się spod kontroli uczuciem, wyrzutach sumienia, lęku przed ranieniem bliskich. Bez pruderii pisze o seksie, otwarcie stawia pytania o miłość, pożądanie i wierność.

Odnośnik do komentarza

Córka rabina Reva Mann

Autobiograficzna opowieść o ortodoksyjnych Żydach, ich zwyczajach, wierzeniach. Książka napisana w sposób dość dosadny, dla mnie momentami nieco szokujący, ale na pewno mocno wciąga i otwiera oczy na pewno sprawy. Ja do tej pory myślałam, że to głównie muzułmanie są aż takimi radykalnymi wyznawcami swojej religii...
Poza wątkiem religijnym przedstawia historię mocno zagubionej i samotnej kobiety.
Daję 8/10.

Reva Mann okazała się paskudnym dzieckiem, zakałą porządnej rodziny. Jej dziadek był naczelnym rabinem Izraela, ojciec cieszył się opinią szacownego rabina w Londynie. Tymczasem Reva buntuje się przeciwko przyzwoitemu wychowaniu i wszystkiemu, co wyniosła z domu. Aby żyć po swojemu, zrywa z rodziną i jej tradycjami, popadając w całkowitą skrajność - rzuca się w wir narkotyków i seksualnej swobody.
Kilka lat później przychodzi opamiętanie, Reva wstępuje do szkoły dla pobożnych kobiet w Jerozolimie. Chce zapomnieć o błędach młodości i zacząć nowe życie. Wychodzi za mąż za ortodoksyjnego Żyda, zostaje przykładną żoną i matką gromadki dzieci.
W swoich zdumiewająco szczerych wspomnieniach Reva odsłania nam zamknięty świat skrajnie ortodoksyjnego żydostwa. Opisuje, jak swatka raiła jej kolejnych kandydatów i jak wyglądały aranżowane randki ze studentami Talmudu. Bez cienia zażenowania opowiada o rytuałach związanych z małżeństwem, o swojej nocy poślubnej, kodzie zachowań seksualnych i partnerskich obowiązkach.

Odnośnik do komentarza

Pokuta Ian McEwan

W pierwszej części książka mocno mnie umęczyła. Mnóstwo przeciągających się opisów i mało akcji.
Za to po zakończeniu żal ogromny, że już się skończyła. Mnie ta książka oczarowała, 8/10.

Powieść o wielowarstwowej fabule poruszająca tematy miłości, wojny, grzechu i odkupienia. Kawał wyśmienitej prozy przez wielu krytyków uznany za arcydzieło, odkrywający meandry ludzkiej świadomości.
W pewien upalny ranek 1935 roku trzynastoletnia Briony Tallis jest przypadkowym świadkiem sceny miłosnej pomiędzy młodym Robbiem a swoją starszą siostrą Cecilią. Wyobraźnia dziewczynki podsuwa jej różne interpretacje tego wydarzenia, co prowadzi do tragedii. Wybucha II wojna światowa, Briony zostaje pielęgniarką, stawia pierwsze kroki jako pisarka. Zdaje sobie sprawę z wyrządzonego przez siebie zła. Pisarstwo staje się jej pokutą, a kolejne wersje pisanej opowieści coraz bardziej przybliżają ją do prawdy owych kilku upalnych dni. Ale czy w tym wypadku pokuta może oznaczać odkupienie?

Odnośnik do komentarza

Marina Carlos Ruiz Zafon

Książka magiczna i wciągająca do bólu. Przeczytałam ją w jeden wieczór. Po trzeciej przeczytanej książce tego autora jestem przekonana, że Zafon na długo zostanie moim ulubionym pisarzem, 10/10

Barcelona, lata osiemdziesiąte XX wieku. Oscar Drai, zauroczony atmosferą podupadających secesyjnych pałacyków otaczających jego szkołę z internatem, śni swoje sny na jawie. Pewnego dnia spotyka Marinę, która od pierwszej chwili wydaje mu się nie mniej fascynujaca niż sekrety dawnej Barcelony. Śledząc zagadkową damę w czerni, odwiedzająca co miesiąc bezimienny nagrobek na cmentarzu dzielnicy Sarriá, Oscar i jego przyjaciółka poznają zapomnianą od lat historię rodem z Frankensteina i XIX-wiecznych thrillerów. Historię, której dramatyczny finał ma się dopiero rozegrać...

Odnośnik do komentarza

Ja nie czytałam i nic mi ta autorka
mi się nie kojarzy

Ja wczoraj skończyłam czytać
Madonna jak ja i ty Barbara Wood o dziewczynie która zachowała czystość a jednak zaszła w ciążę Lecz nikt nie wierzył w jej czystość oprócz jej lekarza Koniec książki najciekawszy bo wtedy wyjaśniły się wszystkie sprawy i ten koniec był najciekawszy z całej książki niestety

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

A ja dla wyluzowania poczytałam sobie Szwaję - Artystka wędrowna

i jak to u Niej bywa - typowa literatura kobieca, lekka fabuła, książka zjadliwa. 7/10

Czy można zaprzyjaźnić się na polecenie? No właśnie! Polecenie takie, nieomal rozkaz, otrzymuje nasza stara znajoma, Wiktoria, której w "Zapiskach stanu poważnego" udało się urodzić synka, a w "Romansie na receptę" - szczęśliwie wyjść za mąż. W jej życie wkracza energicznie Adela, śpiewaczka operowa, "sopran wędrowny" (z braku stałego etatu). Piękna, utalentowana, pełna życia i temperamentu... na dodatek w konflikcie z własnym mężem, który coraz gorzej znosi jej ciągłe nieobecności i brak trzydaniowych obiadków domowych. A tymczasem Wika dla swojego męża ma coraz mniej czasu, bowiem wróciła do swojej pierwszej miłości - pracy dziennikarki telewizyjnej. No i jak tu w tych warunkach zapewnić Czytelnikom tzw. "szczęśliwy happy end"? Nie jest łatwo, nie jest łatwo

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

a ja ostatnio przeczytałam kryminał Drugie Dziecko:

W sennym, nadmorskim miasteczku w północnej Anglii ktoś dokonuje wyjątkowo bestialskiego mordu na studentce. Policja drepcze w miejscu, gdyż morderca nie zostawił żadnych śladów. Parę miesięcy później w pobliżu samotnej farmy zamieszkałej przez zdziwaczałego wdowca i jego córkę, zostaje popełniona kolejna zbrodnia. Tym razem ofiarą pada starsza kobieta.
Ambitna i żądna sukcesu komisarz Valerie Almond pragnie za wszelką cenę dopaść sprawcę. Instynkt podpowiada jej, że klucz do rozwiązania tajemniczych morderstw tkwi w przeszłości rodziny drugiej z ofiar. Nie podejrzewa jednak, że tajemnica będzie sięgać czasów drugiej wojny światowej. Wtedy to do miasteczka przybyła z ewakuowanego Londynu dwójka dzieci, a krótko potem zaginął wszelki ślad po jednym z nich, niedorozwiniętym umysłowo chłopcu… ukryj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...