Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

Lucy Dillon - Szczęśliwe zakończenie

Kiedy Anna obejmuje posadę kierowniczki księgarni, ma wrażenie, iż spełniły się wszystkie jej marzenia. I nie tylko dlatego, że dzięki nowej pracy ma szansę uciec od trójki niesfornych pasierbic i dokazującego dalmatyńczyka. Spisane na kartach lektur z dzieciństwa opowieści o miłości, przygodach, tajemniczych ogrodach, zgubionych psach, złych czarownicach i ogromnych brzoskwiniach ożywiają nie tylko zaniedbaną księgarnię – ich urok porywa także Annę i jej klientów. Temu czarowi nie jest w stanie się oprzeć nawet najlepsza przyjaciółka Anny – Michelle, która absolutnie nie chce uwierzyć w prawdziwą miłość i księcia z bajki. Czy mądrość i magia zawarte w opowieściach z księgarni pomogą obu przyjaciółkom – i ich bliskim – odnaleźć własne szczęśliwe zakończenie?

Lekka i ciepła lektura obyczajowa w sam raz do poduszki - 8/10

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Daffodil
frania
A tak a propos: wiecie, że jest nowy Coben? :smile_move:

"Zostań przy mnie" :D

Nie wiedziałam :noooo:
A akurat ostatnio zrobiłam sobie listę książek Cobena, których jeszcze nie czytałam i powoli gromadzę :)

ups, edit: tyuł "Zostań przy mnie" :Nieśmiały:

http://www.legimi.com/imageshandler/47497/miniature/?size=w200

chyba się skusze :lol:

Daffodil
Zamieć śnieżna i woń migdałów Camilla Lackberg

Też już tu ktoś pisał o tej książce (chyba Fran?), bo była na mojej liście :) Potwierdzam, że świetna i aż szkoda, że taka króciutka :) Trochę w stylu Agaty Christie, tylko główny bohater nieco bardziej nieporadny :) Zakończenie świetne. 7/10

Na tydzień przed świętami Martin Mohlin z komisariatu ulega namowom swojej narzeczonej, aby wziąć udział w rodzinnym przyjęciu. Zgodnie z wolą patriarchy rodu Rubena, członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valön, położonej w sąsiedztwie Fjällbacki. Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Wkrótce nie ma już wątpliwości, że Ruben został zamordowany. Skoro wyspa była skutecznie odcięta od reszty świata, mordercą musi być ktoś spośród zebranych tam krewnych…
Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni? I kto potrafił zamordować z zimną krwią?

Potwierdzam, pisałam o niej i potwierdzam, że taka krótka :D

Daffodil
Z racji tego, że do końca tygodnia się urlopujemy, to pewnie coś podrzucę jeszcze :)

zazdroszczę :36_1_1:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Dawno nie zaglądalam, ale zanotowałam ksiązeczki godne polecenia:)

Frania wiem, że jest nowa książka Cobena i na pewno ją zakupię:D
Kilka dni temu skończyłam "Tylko jedno spojrzenie", myślałam, że czytałam wszystkie jego tytuły, ale ten jeden mi gdzies umknąła.
Dla tych, którzy nie czytali
Ustabilizowane życie Grace Lawson rozpada się w jednej chwili, gdy na świeżo wywołanym zdjęciu rodzinnym rozpoznaje swojego męża. Fotografia wygląda na zrobioną przed laty. Przedstawia także inne osoby twarz jednej z nich jest przekreślona. Jack zaprzecza, by miał coś wspólnego ze zdjęciem. Krótko potem wychodzi z domu i znika, zabierając tajemniczą odbitkę. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, który, jak się okazuje, został porwany. Ktoś grozi jej dzieciom. Grace nie wie, komu może zaufać - wydaje się, że wszyscy jej znajomi i przyjaciele mają coś do ukrycia. Próbuje dotrzeć do prawdy. Trop prowadzi do tragicznych wydarzeń sprzed wielu lat, gdy cudem uszła z życiem ze strzelaniny, jaka wybuchła na koncercie rockowym.

9/10

Odnośnik do komentarza

K. Grochola "Houston mamy problem"

Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba! wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani – a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakaś niespodziankę.

Babskie czytadło pisane z perspektywy faceta:) Lekka, przyjemna, momentami rozśmieszająca, momentami wzruszająca. Na pewno warta polecenia.
7/10

Odnośnik do komentarza

andzia
K. Grochola "Houston mamy problem"

Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie. Jeremiasz wie dużo o kobietach, ba! wie o nich wszystko, a może nawet więcej, bo gdzie się obróci, tam jakaś pani – a to matka, a to sąsiadka z piętra, a to córka sąsiadki, a to Zmora mieszkająca piętro niżej, a to kumpela, z którą można pogadać jak z najlepszym przyjacielem. A wszystkie od niego czegoś żądają i każda sprawi mu jakaś niespodziankę.

Babskie czytadło pisane z perspektywy faceta:) Lekka, przyjemna, momentami rozśmieszająca, momentami wzruszająca. Na pewno warta polecenia.
7/10

dzięki za recenzję, właśnie się zastanawiałam, czy warto :23_30_126:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Bez pożegnania Harlan Coben

Świetna książka z absolutnie zaskakującym zakończeniem. To właśnie najbardziej u Cobena lubię. Człowiek już jest przekonany, że wie jak się wszystko skończy, a tu parę zdań wywraca jego teorię do góry nogami :) 9/10

Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje' - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena. Od dnia, w którym brat Willa Kleina, Ken, zamordował Julię, jego byłą sympatię, minęło jedenaście lat. Ścigany międzynarodowymi listami gończymi, dosłownie zapadł się pod ziemię. Z czasem rodzina uznała go za zmarłego. Przeglądając dokumenty rodziców, Will natrafia na świeżo zrobione zdjęcie Kena. Wkrótce potem znika Sheila, narzeczona Willa. Coraz więcej poszlak wskazuje, że nie była osobą, za którą się podawała. FBI poszukuje jej jako głównej podejrzanej w sprawie o podwójne zabójstwo. Co łączy Sheilę z serią morderstw i sprawą sprzed jedenastu lat? Czy ona także padła ofiarą zabójcy?

Odnośnik do komentarza

Zachowaj spokój Harlan Coben

Kolejna książka Cobena, którą przeczytałam z wypiekami na twarzy. Mistrzowskie połączenie paru wątków, które na końcu splatają się w jedną całość. 9/10

Nowy bestseller mistrza thrillera, w którym niepowiązane ze sobą wątki łączą się w najmniej spodziewany sposób, ukazując dramat zwykłych ludzi zamieszanych w coś, czego znaczenia nie są w stanie pojąć. Każda rodzina ma swoje tajemnice...Rodzice Adama Baye, zaniepokojeni tym, że po samobójstwie kolegi z klasy ich szesnastoletni syn zamknął się w sobie, instalują na jego komputerze program szpiegowski. Śledzą każdy ruch chłopaka, każdy wysłany i odebrany e-mail. Ze zgrozą odkrywają wiadomość przesłaną przez anonimowego nadawcę, który każe mu siedzieć cicho. Czy Adam wie coś na temat samobójstwa? I co ma wspólnego z brutalnym zabójstwem na przedmieściach Nowego Jorku, nad którego zagadką pracuje detektyw Loren Muse? Dlaczego rodziną Baye interesuje się FBI?

Odnośnik do komentarza

Anna Ficner-Ogonowska "Alibi na szczęście"

Daj się porwać tej pięknej historii o miłości, przed którą nie da się uciec.
Hania straciła wszystko. Jej życie zatrzymało się pewnego sierpniowego dnia. Przestała marzyć, a jedyne plany to te, które układa dla swoich uczniów.
Kiedy na jej drodze staje Mikołaj, Hania boi się zaangażować, ale on walczy o miłość za nich dwoje. Pomaga mu w tym jej przyjaciółka Dominika, której energia i poczucie humoru rozsadziły niejedno męskie serce. Jest też pani Irenka: prawdziwa skarbnica ciepła i mądrości - po prostu anioł stróż. To w jej nadmorskim domu, gdzie na parapecie dojrzewają pomidory, a kuchnia pachnie szarlotką i sokiem malinowym, Hania odnajduje utracony spokój, odzyskuje wiarę w miłość i daje sobie wreszcie prawo do bycia szczęśliwą.
To pełna nadziei opowieść o tym, że nic nie zamyka nam drogi do szczęścia. Bo szansa na nowe życie jest zawsze i tylko od nas zależy, czy zechcemy ją wykorzystać.

Sceptycznie podchodziłam do tej książki, myślałam, ot kolejne babskie romansidło...Wciągnęła mnie już od pierwszych stron, oczarowała, nie mogłam się od niej oderwać, a jednocześnie nie chciałam kończyć czytać...
Polecam gorąco!!!
9/10

Odnośnik do komentarza

Krucha jak lód Jodi Picoult

Niesamowita książka. Tak mnie wciągnęła, że czytałam wczoraj do 3.20 w nocy. Po prostu nie mogłam jej zamknąć w połowie. To dopiero druga książka tej autorki, którą przeczytałam, ale już wiem na pewno, że sięgnę po kolejne. Podoba mi się u niej przede wszystkim to, że wykorzystując bardzo przystępny język porusza niesamowicie trudne tematy. Takie przy których człowiek ma spore problemy, żeby ze stuprocentową pewnością opowiedzieć się po jednej lub po drugiej stronie. 10/10

Rodzice oczekujący narodzin dziecka mają tylko jedno życzenie: żeby było zdrowe. Charlotte i Sean O'Keefe także wybraliby zdrowie dla swojej córki - gdyby tylko mogli. Nie mieli jednak takiego wyboru, ich życie stało się pasmem bezsennych nocy, rosnących długów. Zupełnie nieoczekiwanie stają przed pytaniem: a gdyby o chorobie Willow było wiadomo odpowiednio wcześnie? Czy zdecydowaliby się na usunięcie ciąży?
Niezwykle emocjonująca i głęboko poruszająca powieść Jodi Picoult ukazuje rodzinę żyjącą z nieprawdopodobnym ciężarem, walkę o utrzymanie rozinnej jedności oraz potężną siłę miłości.

Odnośnik do komentarza

Rany, rany, nie ogarniam jeszcze tego nowego forum, więc nie wiem czy mi się posta uda dodać, ale spróbuję :)

Jesień cudów Jodi Picoult

Przyznam, że mam bardzo mieszane uczucia co do tej książki. Z jednej strony świetny sposób pisania autorki i rewelacyjne przedstawienie relacji matka-córka, za to oczywiście ogromny plus. Ze strony drugiej bóg kobieta objawiająca się 7-letniej dziewczynce, stygmaty i wskrzeszenie babci. Dla mnie osobiście nie do przejścia... Podsumowując daję 4/10, ale zaznaczam od razu, że ocena obniżona mocno za temat. Podejrzewam, że osoba z bardziej kreacjonistycznym podejściem do życia dałaby tej książce 10/10 :)

Mariah przyłapuje męża z inną kobietą i wpada w depresję, a jej córka Faith - świadek zdarzenia - zaczyna zwierzać się wyimaginowanej przyjaciółce.
Początkowo Mariah lekceważy te rozmowy, jednak kiedy Faith dokonuje kolejnych cudownych uzdrowień, a na jej dłoniach pojawiają się stygmaty, zadaje sobie pytanie, czy córce istotnie nie objawia się Bóg. Wieść rozchodzi się błyskawicznie - Mariah i Faith wbrew własnej woli stają się bohaterkami medialnego cyrku. Rozwój sytuacji nieuchronnie prowadzi do destabilizacji rodziny dręczonej przez media, lekarzy oraz posiadaczy jedynych słusznych prawd.

Odnośnik do komentarza

Tak sobie przypomniałam o jeszcze jednej książce z religią w tle, którą udało mi się przeczytać ostatnio. Zapomniałam o niej ze względu na jej rozmiar, bo przeczytałam ją w niespełna godzinę, ale sama treść absolutnie nie zasługuje na zapomnienie...

Oskar i pani róża Eric-Emmanuel Schmitt

Polecana już przez Mosię z tego co pamiętam. Cudna książka. Niesamowicie ciepła, niesamowicie wzruszająca, daję 9/10.

Oskar i pani Róża to wydarzenie literackie na miarę Małego księcia.
Czy w ciągu dwunastu dni można poznać smak życia i odkryć jego najgłębszy sens? Dziesięcioletni Oskar leży w szpitalu i nie wierzy już w żadne bajki. Wtedy na jego drodze staje tajemnicza pani Róża, która ma za sobą karierę zapaśniczki i potrafi znaleźć wyjście z każdej sytuacji...
Oskar i pani Róża to jedna z najpiękniejszych i najsłynniejszych powieści Erica-Emmanuela Schmitta, znakomitego francuskiego pisarza, wyróżnionego w 2010 roku Le Prix Goncourt de la Nouvelle.

Odnośnik do komentarza

Oczy ciemności Dean Koontz

Od razu można poznać, że to jedna z pierwszych książek autora. Wątków pobocznych absolutnie brak, za to mały minus. Sama historia całkiem dobra. 6/10

Minął rok od koszmarnego wypadku na wakacyjnym obozie, w którym zginął Danny... zmasakrowany w katastrofie autobusu wraz z czternastką innych chłopców. Tina Evans nie może się pogodzić ze śmiercią syna. Liczy na cud... i cud się wydarza. Na tablicy w dawnym pokoju chłopca pojawia się niepokojący napis: NIE UMARŁ. Poruszają się przedmioty - same z siebie.
Zdesperowana matka podejmuje dochodzenie, które wzbudza zainteresowanie tajnej agencji rządowej. Na Tinę i jej partnera zaczynają polować bezwzględni zabójcy. Czy pogłębiające się szaleństwo kobiety naprawdę jest szaleństwem?

Odnośnik do komentarza

W ciemność Cormac McCarthy

Moje pierwsze spotkanie z autorem. I powiem szczerze, że książka zupełnie nie w moim stylu. Mroczna baśń, pełna zła i okrucieństwa. Do kompletu ekstremalnie archaiczny język. 2/10

Południe Stanów Zjednoczonych, początek XX wieku. Straszna, okrutna baśń o dziecku porzuconym w lesie. O grzechu, kazirodztwie, tragicznej nieuchronności losu.
Druga chronologicznie powieść w dorobku Cormaca McCarthy’ego (1968). Jej filmowa adaptacja weszła na ekrany kin w USA w 2009 (reż. Stephen Imwalle).
"Ta powieść nawiązuje do tradycji literatury egzystencjalistycznej w szerokim sensie tego pojęcia – od Księgi Koheleta przez Króla Leara, aż do Obcego Alberta Camusa. Mamy tu świat pozbawiony Boga, celu i przyczynowości; świat, w którym ludzie są pół-analfabetami i istotami na półzwierzęcymi. Tę ponurą rzeczywistość autor konstruuje, nanizując na siebie motywy ciemności, ślepoty, bezimienności, choroby oraz przemocy. Przewijają się one przez całą narrację. To piekło, Hades, ziemia jałowa Eliota. Pełno tu aluzji do greckiej mitologii i chrześcijańskich wierzeń. Mimo wyrazistej warstwy realistycznej, jest to świat przynależny bezgranicznej krainie wyobraźni". (Dan Geddes, „The Satirist")

Odnośnik do komentarza

Trzy kobiety z Westport Cathleen Schine

Po pierwszych kilkunastu stronach miałam wrażenie, że zanudzę się na śmierć... A potem akcja ruszyła z kopyta i po przeczytaniu zostało bardzo przyjemne wrażenie, 6/10

W wieku 78 lat Joseph Weissmanns postanawia rozwieźć się z żoną i ożenić z młodą kobietą, dla której zupełnie stracił głowę. Konsekwencje jego decyzji najbardziej odczują niespodziewające się niczego żona i ich dwie córki. Miranda jest energiczną, zdecydowaną kobietą o duszy romantyczki, pełną entuzjazmu i optymizmu. Annie to jej zupełne przeciwieństwo - nad wiek poważna i rozsądna. Wyjeżdżają wraz z matką na wieś, gdzie ich życie zupełnie się odmieni...

Odnośnik do komentarza

Wzloty i upadki Super Mamy Polly Williams

Typowe kobiece czytadło. Nie ma się co doszukiwać w tej książce głębszej treści, ale jest odprężająca, zabawna, za to duży plus. 6/10

Amy Crane przechodzi kryzys. Sześć miesięcy po urodzeniu dziecka nadal wygląda, jakby była w ciąży. Nie pamięta, kiedy ostatni raz depilowała nogi, ani kiedy miała orgazm.
Macierzyństwo przypomniało jej o własnym, niezbyt szczęśliwym dzieciństwie. Do tego podejrzewa, że jej chłopak ją zdradza. Wtedy pojawia się Alice, niedościgniona super mama, która podejmuje się misji przemiany ciała i ducha Amy. Amy zamienia wkładki laktacyjne na botoks, z długiej drzemki budzi się jej libido i sprawy komplikują się coraz bardziej...
Dowcipna, ciepła opowieść, która trafi do serca każdego, kto wie, że macierzyństwo nie jest takie proste, jak twierdzą gwiazdy z pierwszych stron gazet.

Odnośnik do komentarza

TESS GERRITSEN "Labirynt kłamstw" thriller

Tekst linka

Dwa opowiadania w jednym.

Telefon o północy
Niespodziewany telefon przerywa spokojny sen Sarah Fontaine. Jest pewna, że usłyszy ciepły głos swojego męża, Geoffreya Fontaine’a, który pracuje w jednym z londyńskich banków. Ku jej przerażeniu pracownik Departamentu Stanu, Nick O’Hara, informuje ją o śmierci męża w pożarze hotelu w… Berlinie.
Zszokowana Sarah nie wierzy w śmierć Geoffreya i rozpoczyna prywatne śledztwo. Z pomocą Nicka wkracza w sam środek międzynarodowego spisku szpiegowskiego, w który zaangażowani są wysoko postawieni przedstawiciele amerykańskiego rządu, CIA i Mossadu. Przemierzając kolejne europejskie miasta, odkrywa, że jej mąż nie był tym, za kogo się podawał. Szybko przekonuje się również, że jej życie jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie…
Bez odwrotu
To była przerażająca chwila. Catherine Weaver spokojnie prowadziła samochód, gdy nagle prosto pod jej koła wpadł mężczyzna. Rozdygotana odwozi rannego Victora Hollanda do szpitala i tu doznaje kolejnego szoku – mężczyzna został wcześniej postrzelony. Jest pewna, że to najgorszy dzień jej życia i chce o nim jak najszybciej zapomnieć. Jednak to dopiero początek dramatycznych wydarzeń.
Po opuszczeniu szpitala Victor odnajduje Catherine. Wyjaśnia jej, że posiada cenne informacje, które mogą kosztować go życie. Zostawił w samochodzie Catherine dowody na nielegalną produkcję broni biologicznej za rządowe pieniądze, wplątując ją tym samym w niebezpieczną rozgrywkę. Oboje zmuszeni są do ucieczki, a ich tropem podążają bezwzględni zabójcy.

Bardzo szybko się czyta. Oba przeczytałam jednym tchem w drodze do Poznania :)

http://s6.suwaczek.com/200906061762.pnghttp://s6.suwaczek.com/201204141662.pnghttp://s2.pierwszezabki.pl/019/0191959d1.png?2723
:Aniołek:08.07.11

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...