Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

Jak kamień w wodę Chevy Stevens

Jak ostatnie zdanie opisu: wstrząsająca i niezwykle sugestywna. Świetna!

Daję 9/10

Annie, rzutka trzydziestoletnia agentka nieruchomości rok przetrzymywana przez szaleńca, wreszcie uciekła. Przerażona i pełna lęków, by wrócić do normalnego życia, musi raz jeszcze zmierzyć się ze swoim dramatem. Musi opowiedzieć wszystko terapeutce. Co naprawdę zdarzyło się w małym domku na kanadyjskim odludziu? Jak o tym zapomnieć? Czy w ogóle się da? Annie opowiada, a policja usiłuje ustalić, kim jest porywacz, nim dojdzie do kolejnej tragedii... Wstrząsające, niezwykle sugestywne.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

POLSKIE MORDERCZYNIE- Katarzyna Bonda

14 kobiet. Lączy je jedno -zbrodnia Ich procesy relacjonowały wszystkie media w Polsce .Wykreowały wizerunek złych ,zdegenerowanych , pozbawionych ludzkich odczuć ,bezlitosnych bestii często w pięknej skórze .
Wiele z tych kobiet po raz pierwszy udzieliło wywiadu,którego odmawiały dziennikarzom latami Mówią o różnych aspektach życia :o miłości ,macierzyństwie, pieniądzach,marzeniach ,śmierci ...Książka na długo zapada w pamięci .Polecam

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Obsesja Erica Spindler

Może nieco zbyt ckliwa jak na thriller, ale jestem na tak, bo wciąga i czyta się naprawdę ekspresowo. 7/10

Na życiu Skye Dearborn od dawna kładzie się cieniem niewyjaśniona, mroczna przeszłość. Udało jej się skutecznie wyprzeć z pamięci przerażające wspomnienia. Jednak nieokreślony lęk powracał, kiedy widziała strach w oczach matki śniącej stale ten sam sen. Na długo zapadła w jej pamięci wizja krwi rozlanej na lśniącej posadzce i przerażającego krzyku. Kiedy coraz częściej zaczęła pytać o przeszłość, niespodziewanie los rozdzielił ją z matką.
Minęły lata. Skye zostawiła za sobą przeszłość i zaczęła z nadzieją patrzeć w przyszłość. Wydawało się, że szczęście wreszcie uśmiechnęło się do niej. Jednak przekorny los prowadzi ją znowu w ramiona niebezpieczeństwa, z powrotem do koszmaru z dzieciństwa. Zło, które przeczuwała, ma ludzką postać - człowieka opętanego obsesją na jej punkcie od chwili, kiedy tylko ją zobaczył. Człowieka, który jako jedyny wie, kim naprawdę jest Skye Dearborn…

Odnośnik do komentarza

Hotel New Hampshire John Irving

Wydaje mi się, że ktoś już tu o tej książce pisał coś dobrego, bo miałam ją na mojej liście do przeczytania :) Jeszcze parę słów od siebie dorzucę.
Książka absolutnie rewelacyjna. Pełna szalonych sytuacji, absurdu i czarnego humoru. To pierwsza książka tego autora, którą przeczytałam, ale jego styl tak bardzo mi się spodobał, że już przymierzam się do kolejnych. 9/10

Hotel New Hampshire to klasyczny przykład tak zwanej czarnej komedii . Pierwsze skrzypce w tej brawurowo napisanej, przesyconej erotyzmem powieści grają członkowie rodziny Berrych, wiedzeni obsesyjnym pragnieniem stworzenia dochodowego hotelu. Szukając odpowiedniego miejsca do realizacji projektu, a także własnego miejsca w życiu, co raz konfrontowani z niespodziewanymi tragediami, ludzie ci wikłają się w różne zwariowane sytuacje, które równie często wywołują u czytelnika salwy śmiechu, co wyciskają mu z oczu łzy. Warto więc chyba przy lekturze tej świetnej powieści pamiętać o jednej z zawartych w niej maksym: Życie jest na serio, a sztuka dla frajdy.

Odnośnik do komentarza

Kate Morton "Milczący zamek"

Świetnie się czyta, wciąga od pierwszych stron. Trochę gotycka, trochę romantyczna. Świetna. To pierwsza książka tej autroki, jaką czytalam, ale z pewnością sięgnę po kolejne :yes:

Daję 9/10

Pod koniec dwudziestego wieku matka młodej redaktorki, Edith Burchill dostaje list, który zaginął przed pięćdziesięcioma laty. Edith postanawia odkryć tajemniczą przeszłość matki. Dowiaduje się, że została ewakuowana razem z innymi dziećmi w 1939 roku z Londynu i przez półtora roku mieszkała w zamku Milderhurst w Kencie, siedzibie słynnego pisarza, Raymonda Blythe’a, autora jej ulubionej powieści z dzieciństwa. Edith odwiedza zamek i przekonuje się, że nadal mieszkają w nim trzy córki Raymonda. Z czasem odkrywa coraz więcej tajemnic zamku...

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Bóg urojony Richard Dawkins

Książka popularno-naukowo, więc pewnie nie do końca wpasuje się w kanwę tego wątku, ale co tam :)
Mnie się podobała, bo tematyka religia vs nauka bardzo mnie interesuje. Autor do tematu religii i wiary podchodzi dość bezpardonowo, ale przy jego rzeczowości i konkretnych argumentach wszystko składa się na sensowną całość ubraną w bardzo przystępny język. 7/10

Odnośnik do komentarza

Kim Yong - Długa droga do domu

Wspomnienia uciekiniera z północnokoreańskiego piekła. Historia obfituje w dramatyczne opisy- tragedia wiernego dziecka rewolucji, przeciw któremu zwraca się uwielbiany reżim. Potem groza obozu, świetnie znana z dzieł np. Herlinga-Grudzińskiego, Sołżenicyna czy Apfelbaum. A wreszcie dramatyczna ucieczka przez Chiny i Mongolię, obfitująca w trudne sytuacje i ekstremalne wyzwania. Wszystko to opisane rzeczowym tonem, przypominającym zeznanie w śledztwie, który jednak w jakiś sposób uwypukla tragedię będącą udziałem Kim Yonga i całego północnokoreańskiego narodu.

Jak to literatura obozowa - książka jest wartościową informacją o sytuacji w obozach Korei Północnej, o której nie wiemy praktycznie nic. ktoś, kto lubi czytać taki gatunek z pewnością się wciągnie...Mam wrażenie, że to dobrze iż żyję gdzie żyję i w teraźniejszych czasach. Zresztą po przeczytaniu tego typu literatury, zawsze mam takie wrażenie...
9/10

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Betty ja praktycznie tylko po nocach czytam. Dzięki temu śpię zdecydowanie mniej niż powinnam, no ale jak książką wciągnie, to nie mogę się powstrzymać :)
No i w weekendy mamy zwyczaj, że ja się z książką w łóżku wyleguję, a chłopaki mi śniadanie robią i bawią się razem, a ja mam z 1,5 godzinki na swoje przyjemności :love:
Teraz święta, więc już mam zestaw do przeczytania przygotowany :)

Odnośnik do komentarza

Niebiańska plaża Alex Garland

Książka zebrała wiele świetnych recenzji, a ja przyznaję, że nie do końca rozumiem dlaczego. Mocno mi się momentami dłużyła, zupełnie nie podszedł mi też styl autora. Cały czas liczyłam na jakieś mocno zaskakujące zakończenie, ale nic takiego nie nastąpiło. Nie twierdzę, że książka jest zła, coś w sobie ma. Przy odrobinie chęci można by się tam nawet dopatrywać jakiegoś głębszego przekazu :wink: Może za bardzo się nastawiłam na rewelację i stąd moje rozczarowanie. 4/10

Bangkok pierwszy przystanek na wędrownym szlaku. Richard, spragniony przygód obieżyświat, zatrzymuje się na noc w podrzędnym pensjonacie. Spotyka tam pewnego Szkota, który w narkotycznym transie bredzi o jakiejś niebiańskiej plaży. Następnego dnia podcina sobie żyły, zostawiając Richardowi mapę z zaznaczoną drogą do plaży. Krążą o niej legendy wśród ludzi podróżujących po południowej i wschodniej Azji. Wyprawa w nieznane rejony Tajlandii jest dla wychowanego na filmach o Wietnamie Richarda pokusą i wyzwaniem. Szukał przygody, ale ta, którą znalazł, przerosła jego wyobrażenia.

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłam czytać książkę Cathy Glass "Nie płacz kochanie". Wstrząsająca, lecz prawdziwa opowieść. Tak można by opisać tę książkę w jednym zdaniu. Czytałam już kilka książek o podobnej tematyce, ale ta wzruszyła mnie najbardziej. Głównie dlatego, że opowiadała smutną historię malucha, który został nie porzucony, lecz świadomie oddany przez jednego z biologicznych rodziców. Naprawdę gorąco polecam. :)

Life Is Beautiful

Odnośnik do komentarza

Jeden dzień David Nicholls

Książka o emocjach, uczuciach. Porusza, wzrusza, śmieszy. 6/10

Zawsze 15 lipca...
Emma i Dex? Doprawdy, trudno o mniej dobraną parę. Ona – zakompleksiona idealistka w grubych okularach. On – superprzystojniak z poczuciem, że świat należy do niego. Ona na wszystko musi ciężko zapracować. Jemu natychmiast udaje się to, o czym zamarzy. Ona szuka miłości, on seksu... Jest rok 1988. Oboje dostają dyplomy uniwersyteckie i spędzają ze sobą noc, chociaż nie taką, jaką sobie wyobrażacie, bo... zbyt dobrze się rozumieją! Emma dostaje pracę w podrzędnej knajpie, Dex robi karierę w telewizji. Ich drogi będą się schodzić i rozchodzić, aż po zaskakujący finał.
Wspaniała powieść dla wszystkich – o tym, jak się zmieniamy: my sami, nasze marzenia, widzenie świata, priorytety, jak coś tracimy, by co innego zyskać. Cudowne dialogi, żywe jak... samo życie.

Odnośnik do komentarza

Nadzieja Katarzyna Michalak

Książka typowo kobieca. Gatunek, za którym specjalnie nie przepadam, ale klimat jest tak magiczny i niesamowity, że z czystym sumieniem polecam :) 6/10

Pierwszy tom nowej serii „Z czarnym kotem” autorstwa Katarzyny Michalak, bestsellerowej autorki Poczekajki, Roku w Poziomce oraz Sklepiku z Niespodzianką.
Piękna, przejmująca opowieść przede wszystkim dla kobiet!
Jest świat, w którym ojciec bije Lilkę, a Aleksem, Ruskiem, wszyscy poza jego ciotką Anastazją gardzą. I jest Nadzieja, dom-oaza, miejsce pełne miłości, gdzie zło świata nie dociera. Niełatwo tam trafić. Połączeni miłością, która ich trzyma przy życiu, ale zarazem niszczy, Aleks i Lilka muszą przejść długą drogę, nim tam trafią. Czy ich miłość wreszcie się spełni? Czy klątwa Lilith trwać będzie nadal?

Odnośnik do komentarza

Wyspa Victoria Hislop

Historia bardzo wciągająca. Opowiada o cierpieniu i poświęceniu. Czyta się ekspresowo. 7/10

Sofia Fielding nigdy nie mówiła o swojej przeszłości, wspominała jedynie, że przed przyjazdem do Londynu w wieku 18 lat, wychowywała się w małej wiosce na Krecie. Gdy jej córka Alexis, stojąca przed poważną decyzją życiową, postanawia poznać rodzinne sekrety, matka daje jej list do starej przyjaciółki Fotini, obiecując, iż wszystkiego dowie się od niej. Po przyjeździe do Grecji Alexis ze zdumieniem odkrywa, że Plaka leży o rzut kamieniem od dawnej kolonii trędowatych – osady na niewielkiej, kamienistej wysepce Spinaloga. Co wiąże obie kobiety z tym smutnym, zapomnianym przez Boga miejscem? Krok po kroku Alexis odkrywa historię swojej rodziny, a także wielki sekret, który od lat łączy kolejne pokolenia kobiet z niegościnną Spinalogą.

Odnośnik do komentarza

Tess Gerritsen Milcząca dziewczyna

Któraś z Was, chyba Oopsy pisała o książkach Tess. Przeczytałam tę jako pierwszą i jestem pewna, że sięgnę po kolejne. W klimacie Cobena, troche bardziej od strony medycznej, bo autorka jest lekarzem.

Daję 8/10

Zabójstwo pięknej, ubranej na czarno młodej kobiety należało z pewnością do najbardziej makabrycznych, jakie wydarzyły się w bostońskim Chinatown. Morderca działał z wyjątkową brutalnością, odcinając ofierze dłoń i niemal amputując głowę. Kobieta nie poddała się bez walki: przed śmiercią zdążyła oddać kilka strzałów z pistoletu z tłumikiem. Kim była? Dlaczego jej zwłoki znaleziono na dachu budynku? Detektyw Jane Rizzoli, która prowadzi śledztwo, oraz patolog Maura Isles, dysponują zaledwie dwoma śladami: niezidentyfikowanym włosem zdjętym z ubrania zabitej oraz adresem wpisanym do GPS-a jej samochodu. Związek z inną zbrodnią popełnioną w tym samym budynku wydaje się oczywisty: dziewiętnaście lat wcześniej nielegalny imigrant wpadł w szał i zastrzelił wszystkich klientów restauracji Czerwony Feniks. Nadal żyje jedna z osób powiązanych z tą sprawą: Iris Fang, właścicielka szkoły walki wushu, mistrzyni posługiwania się mieczem. W masakrze zginął mąż Iris, a dwa lata wcześniej tajemniczo zaginęła jej nastoletnia córka. Dziwnym zbiegiem okoliczności krótko po tragedii przepadła bez śladu córka innej ofiary masakry, zaś prowadzący śledztwo detektywi zmarli w zagadkowych okolicznościach. Co łączy te wydarzenia? Jane ma nie lada zagadkę do rozwiązania. Jej przeciwnik nie cofnie się przed kolejnym zabójstwem, by prawda nie wyszła na światło dzienne...

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Zamieć śnieżna i woń migdałów Camilla Lackberg

Też już tu ktoś pisał o tej książce (chyba Fran?), bo była na mojej liście :) Potwierdzam, że świetna i aż szkoda, że taka króciutka :) Trochę w stylu Agaty Christie, tylko główny bohater nieco bardziej nieporadny :) Zakończenie świetne. 7/10

Na tydzień przed świętami Martin Mohlin z komisariatu ulega namowom swojej narzeczonej, aby wziąć udział w rodzinnym przyjęciu. Zgodnie z wolą patriarchy rodu Rubena, członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valön, położonej w sąsiedztwie Fjällbacki. Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Wkrótce nie ma już wątpliwości, że Ruben został zamordowany. Skoro wyspa była skutecznie odcięta od reszty świata, mordercą musi być ktoś spośród zebranych tam krewnych…
Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni? I kto potrafił zamordować z zimną krwią?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...