Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu od wieków Mariolina Venezia

Saga opowiadająca o losach kilku pokoleń kobiet. Na początku byłam jak najbardziej na tak, w drugiej połowie poczułam się mocno zmęczona nagromadzeniem postaci i przeskakiwaniem od jednego wątku do drugiego. Brakowało mi jakiejś konsekwencji w narracji, chaos męczył. Ale z drugiej strony opisane historie piękne i poruszające.
Daję 5/10.

1861 rok, włoskie miasteczko Grottole. Bogaty gospodarz Francesco Falcone otrzymuje dwie wiadomości – dobrą i złą. Pierwsza dotyczy narodzin syna. Druga – utraty zapasów: krzyki jego rodzącej żony sprawiły, że popękały dzbany z oliwą. Czy to zwykły przypadek? Wydaje się, że nad rodziną ciąży klątwa... Albina, jedna z siedmiu córek don Francesca, nie może poślubić ukochanego barona, dopóki najstarsza z sióstr nie wyjdzie za mąż. Ta jednak ucieka z domu i wiąże się z księdzem, co wywołuje skandal. Zdesperowana Albina decyduje się na małżeństwo z szewcem. Nienawidzi siostry i prowadzi cichą wojnę z mężem, którym gardzi. Jej wnuczka Alba będzie obsesyjnie pragnęła odkupić winy swoich krewnych. Gioia, praprawnuczka Francesca, w latach siedemdziesiątych zaangażowana w działalność radykalnych ruchów lewackich, opuszcza swoją paryską mansardę, by po długoletniej rozłące spotkać się z krewnymi. I opowiada dzieje rodu – historię rodziny, historię kobiet. O skomplikowanych relacjach międzyludzkich, o poszukiwaniu szczęścia, życiowych wyborach, o żartach losu i dziwnych zbiegach okoliczności.

Odnośnik do komentarza

Rodzina na zakręcie Jennifer Coburn

Lekka, dowcipna książka o perypetiach małżeńskich, oczywiście zakończona happy endem. Z braku czegoś innego, można przeczytać :) 4/6

Lucy szalała z radości na wieść, że zostanie mamą. Ona i jej mąż Jack pragnęli tej ciąży przez lata ich chwiejnego związku. Zanim zdążyła przekazać mężowi tę radosną nowinę, usłyszała, że i on chce jej coś ważnego powiedzieć. Zażądał rozwodu. Nie rozeszli się. Postanowili mieszkać razem jako para przyjaciół i wspólnie wychowywać dziecko. Ten układ okazał się bardzo wygodny dla Jacka, który znów mógł rozglądać się za dziewczynami i frustrujący dla Lucy, która fantazjowała niemal o każdym mężczyźnie spotykanym w teatrze lalkowym czy restauracji. W ich życiu uczestniczy także matka Lucy, która pomaga córce w opiece nad nowo narodzonym synem Adamem. Świeżo upieczona babcia szybko nawiązuje romans z lekarzem wnuka. Podczas gdy Lucy tuli swego cudownego synka, jej niby-mąż tuli swoje cudowne przyjaciółki.

Odnośnik do komentarza

Dla Ciebie wszystko Nicholas Sparks

Autora kojarzyłam tylko z adaptacji filmowych jego książek takich jak Pamiętnik i List w butelce. Filmy mnie zachwyciły, ale książek nie czytałam.
Po Dla Ciebie wszystko sięgnęłam z czystej ciekawości.
I wiem na pewno, że więcej książek tego autora nie przeczytam. Dla mnie to typowe ckliwe romansidło z nieco nierealnymi bohaterami. Ale prawda jest taka, że nigdy nie byłam fanką tego gatunku, więc jeśli ktoś lubi przeczytać o miłości, która przetrwa wszystko, to podejrzewam, że książka może się spodobać.
Ja daję 2/10.

Wzruszająca opowieść o spotkaniu po latach, potrzebie miłości i trudnych wyborach, z których żaden nie jest do końca właściwy. Dawson i Amanda czasy pierwszej młodości mają już za sobą. Obydwoje po czterdziestce, przyjeżdżają po latach do swojego rodzinnego miasta na pogrzeb starego przyjaciela i opiekuna. Kiedyś, lata temu, byli w sobie zakochani. Amanda pochodziła z dobrej, zamożnej rodziny, bliscy Dawsona należeli do przestępczego półświatka. Różnice społeczne, wychowanie, wreszcie nieprzychylni ludzie sprawiły, że tych dwoje nigdy nie mogło być razem. Dawson, który niegdyś niechcący zabił człowieka, nigdy się z tym nie pogodził i żyje samotnie, pokutując za dawne winy. Amanda, obecnie żona alkoholika, urodziła czworo dzieci i pochowała jedno z nich. Losy obydwojga naznaczone są tragedią. Teraz dawni kochankowie spotykają się ponownie i pogrzebane przed laty uczucie powraca.

Odnośnik do komentarza

Szukając Noel Richard Paul Evans

Kolejna nieco odrealniona książka, na którą udało mi się trafić w ostatnim czasie :) Wszystko dlatego, że w okresie świątecznym czytam pozycje z biblioteczki mojej mamy :)
Ale zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Mimo, że lekko przesłodzona, przedstawia świat, gdzie dobro zawsze zwycięża ze złem, to ciężko się od niej oderwać, hipnotyzuje.
5/10

Gdy Mark był dzieckiem, mama opowiadała mu, że anioły czasem przebierają się za ludzi i schodzą na ziemię. Gdy dorósł, zwątpił w te słowa. Kiedy jednak znalazł się na samym dnie, ponownie w nie uwierzył.
Mark Smart był życiowym nieudacznikiem, który nigdzie nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca. Los postawił jednak na jego drodze niezwykłą dziewczynę - Macy. Uczucie, którym ją obdarzył różniło się od jego dotychczasowych związków: „to tak jakby porównać Święto Pracy z Bożym Narodzeniem”. Gwiazdka nie może jednak trwać wiecznie, a miłość Marka i Macy napotka na niespodziewane przeszkody. Czy mroczne wydarzenia z przeszłości muszą rozdzielić ich na zawsze?

Odnośnik do komentarza

Szepty i kłamstwa Joy Fielding

Ekstremalnie wciągający thriller psychologiczny o zaskakującym zakończeniu.
8/10

Czyżby pragnienie posiadania kogoś bliskiego mogło całkowicie zaślepić? Terry, samotna pielęgniarka, postanawia wynająć chatę położoną na tyłach swego domu. Bardziej niż na pieniądzach zależy jej na towarzystwie. Kiedy w odpowiedzi na ogłoszenie zjawia się młoda, wesoła Alison, Terry oferuje jej nie tylko mieszkanie, ale i przyjaźń. Od samego początku ma jednak niejasne przeczucie, że Alison nie jest osobą, za którą się podaje... Ni stąd, ni zowąd dziewczyna pośród ciemności nachodzi ją w sypialni. Terry przechodzą dreszcze... Kiedy ktoś zaczyna nękać ją dziwnymi telefonami - wpada w panikę. W końcu do jej domu wprowadza się podejrzany brat lokatorki. Dlaczego ci obcy ludzie mnie osaczają? - wpada w popłoch Terry. Zanim prawda wypłynie na wierzch, dojdzie do zbrodni...

Odnośnik do komentarza

Płatki na wietrze V. C. Andrews

Jest to kontynuacja Kwiatów na poddaszu, moim zdaniem sporo słabsza. Tom pierwszy jest książką, która porusza do głębi, wstrząsa i wywołuje emocje. Część druga kojarzy mi się raczej z melodramatem. Napiszę tak: pamiętając dobrze jakie emocje wywołało u mnie przeczytanie pierwszej części, spodziewałam się czegoś więcej. Gdybym nie miała aż tak wygórowanych oczekiwań, książka na pewno podobałaby mi się bardziej. Na pewno warto ją przeczytać, a ja przy najbliższej okazji z chęcią sięgnę po część trzecią. 7/10

Dalszy ciąg „Kwiatów na poddaszu”, na który czekają czytelnicy! Książka wznowiona po 17 latach okupuje listy bestsellerów! Druga część niezwykłej historii rodzeństwa. Dzieci trafiają do domu doktora Sheffielda, który roztacza nad nimi opiekę. Straszne przejścia nie pozwalają im jednak powrócić do normalnego życia. Może im pomóc jedynie znienawidzona matka… Intrygujące połączenie powieści obyczajowej, psychologicznej, przygodowej i thrillera. Sugestywna rzecz o rodzinnej tajemnicy, trudnym wchodzeniu w dorosłość i poszukiwaniu miłości.

Odnośnik do komentarza

Daffodil
Tylko ja nadrabiam zaległości czytelnicze w okresie świątecznym? :)

właśnie miałam pisać, że pędzisz jak szalona :noooo:

ja się skupiłam na zaległościach filmowych, książkę przeczytałam jedną zaledwie, a mam 11 dni wolnego. Niedobrze, oj niedobrze :36_2_21:

Z filmów za to oglądałam: "W ciemności", "Wymyk", "Lęk wysokości", "Drzewo życia" - polecam wszystkie. I z trochę lżjeszych "Duchy moich byłych".

A co do książek...

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Pam Lewis "Idealna rodzina" - thriller, jak na mój gust trochę za długo się rozkręca, ale sam pomysł fajny. Daję 6/10.

Straszny wypadek zmienia losy eleganckiej, bogatej i szanowanej rodziny Cartretów. Pam, pełna życia najmłodsza córka Jaspera Cartreta, zostaje znaleziona w jeziorze nieopodal ich letniej posiadłości. Jej brat, William, podejrzewa morderstwo. I mimo, że rodzina chce rozpaczliwie zatuszować sprawę, próbuje dojść prawdy. Rezultaty są wstrząsające. Co przez lata skrzętnie ukrywała ich nie żyjąca matka? Kim jest nieznajomy mężczyzna, obecny na pogrzebie Pam? Wciągająca intryga, barwna charakterystyka postaci, rosnące napięcie.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Daffo, mnie "Płatki na wietrze" też nie zachwyciły, mam w kolejce do czytania kolejną część. No ciekawe, ciekawe...

Słyszałyście, że Weltbild się zwija z Polski :36_2_21: Ciekawe, co będzie ze Światem Książki, który Weltbild kupił w ub. roku :noooo: Dużo książek tam kupowałam, a ostatnio nawet i po 5,90 :36_1_1:

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

frania
Daffo, mnie "Płatki na wietrze" też nie zachwyciły, mam w kolejce do czytania kolejną część. No ciekawe, ciekawe...

Słyszałyście, że Weltbild się zwija z Polski :36_2_21: Ciekawe, co będzie ze Światem Książki, który Weltbild kupił w ub. roku :noooo: Dużo książek tam kupowałam, a ostatnio nawet i po 5,90 :36_1_1:

Nie słyszałam...
Szkoda ogromna. Ja też sporo książek tam zamówiłam.

Odnośnik do komentarza

Łóżko David Whitehouse

Dość nietypowa książka o tym jak nasze decyzje wpływają na otoczenie, o toksycznych relacjach rodzinnych, o lękach młodych ludzi, dojrzewaniu i buncie.
We mnie wzbudziła skrajne emocje, totalna dezaprobata momentami mieszała się ze zrozumieniem.
Styl autora mi się podoba, książka wciąga. Daję 7/10.

Co sprawia, że każdego ranka wstajemy z łóżka? I jak poradzić sobie w sytuacji, gdy pewnego dnia nie potrafimy znaleźć ani jednego powodu, by to zrobić?
Mal już w dzieciństwie zachowywał się inaczej niż rówieśnicy. W dniu swoich dwudziestych piątych urodzin kładzie się do łóżka i postanawia nigdy z niego nie wstawać. Brak ruchu w połączeniu z nadopiekuńczością matki i monstrualnym apetytem sprawiają, że Mal staje się najgrubszym człowiekiem świata. Wielu dopatruje się w jego postawie światopoglądowego manifestu. Czy słusznie? Określone przez magazyn „The Bookseller” „doniosłym debiutem”, „Łóżko” jest zjadliwie zabawną przypowieścią o moralności, otyłości, sławie, depresji i niedotrzymanych obietnicach dorosłości. Jedna z najbardziej śmiałych powieści ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza

daff, matko, ale lecisz z czytaniem! ja z wolnymi dnaimi swiatecznymi czasu nie mam przysiasc na dluzej wiec jak frania, nadrabiam filmy i kino, moze to nie watek na to, chociaz.... jako matka zalozycielka pozwole sobie na dygresje kinowa wlasnie :D
ZYCIE PI Yanna Martela, nie jestem pewna czy ktos tu juz o tym nie pisal

ja widzialam tylko film (wyszedl u nas tydzien temu), ktory jest naprawde piekna opowiescia miedzy basnia a rzeczywistoscia, ksiazka to bestseller 2002r, przypuszczam ze bardzo dobra

wracajac do ksiazek, druga czesc Kwiatow na poddaszu faktycznie slabsza, trzecia jakos lepiej mi sie czytala ale juz czwarty i piaty tom to tak chyba z przymusu napisane

Odnośnik do komentarza

Aż śmierć nas rozłączy Harlan Coben, Jeff Abbott, Lee Child i inni.

Zbiór krótkich opowiadań napisanych przez twórców thrillerów. W zestawieniu tylko jedno opowiadanie Cobena (niestety), ale pozostałe też niezłe. Wiadomo jedne słabsze, inne lepsze, ale sumarycznie podobało mi się :) 7/10

Miłość, przyjaźń, rodzinne więzy i zbrodnia - zbiór wysmakowanych opowiadań wybranych przez niekwestionowanego maestra thrillera, Harlana Cobena. Dziewiętnaście pasjonujących historii autorstwa dziewiętnastu najlepszych autorów, powieści sensacyjnych. Co może się wydarzyć między dwojgiem ludzi - małżonkami, kochankami, przyjaciółmi, nieznajomymi? W opowiadaniu Bez większego ryzyka Lee Childe'a, przywiązany do życia w mieście Wolfe, niewykształcony elektryk, ulega fascynacji spotkaną na wsi, doskonale sytuowaną kobietą. Kiedy jej mąż znika w niewyjaśnionych okolicznościach, zaczyna się niebezpieczny romans. Piękna Jennifer Kimball, bohaterka Pułapki Harlana Cobena, zgłasza władzom zaginięcie męża. Jakież jest jej zdziwienie, gdy po powrocie do domu zastaje w nim obcego mężczyznę, który podaje się za Edwarda... Wierzy mu nawet policja. Takiej antologii jeszcze nie było!
Inni autorzy: Jeff Abbott, Lee Child, Ridley Pearson, Brendan DuBois, Bonnie Hearn Hill, Charles Ardai, Steve Hockensmith, William Kent Kruger, Tim Maleeny, Rick McMahan, P. J. Parrish, Tom Savage, Charles Todd, Tim Wohlforth, Jim Fusilli, Laura Lippman, R.L. Stine, Jay Brandon.

Odnośnik do komentarza

No, to noworocznie, a propos Cobena: świeżutka, nowiutka :smile_move: "Schronienie". Nie wiem, czy potrafię być obiektywna wobec mojego ulubionego autora. Książkę połknęłam, jak zwykle :D Jedyne co, to brakowało mi duetu Myron-Win, ale kolejne książki również będą z Mickeyem Bolitarem, bratankiem słynnego Myrona w roli głównej. Zresztą ta kończy się tak, że kolejna jest nieunikniona :smile_jump:

Daję 9/10 :D

Mickey Bolitar, piętnastoletni bratanek Myrona, ma mnóstwo problemów. Jego ojciec niedawno zginął w wypadku samochodowym, a matka po tej tragedii załamała się i zaczęła zażywać narkotyki. Chłopiec musiał zamieszkać z nielubianym wujem i zmienić szkołę. W nowej szkole zyskuje sobie przyjaciół i wrogów, tych ostatnich zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Wydaje się jednak, że jego życie zmieni się na lepsze, kiedy zdobywa śliczną dziewczynę, Ashley. Gdy ta nieoczekiwanie znika bez śladu, Mickey nie chce się z tym pogodzić. Szukając Ashley odkrywa szereg dziwnych faktów, z których wynika, iż ta pozornie skromna i nieśmiała dziewczyna może być kimś zupełnie innym niż się wydawało. Ponadto mieszkająca w sąsiedztwie zdziwaczała staruszka wygłasza zagadkową uwagę, że ojciec Mickeya wcale nie umarł... Wstrząśnięty Mickey razem z nowymi przyjaciółmi, Łyżką i Emą, próbuje rozwikłać i tę tajemnicę.

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Depozyt Joanna Chmielewska

Kolejna książka tej autorki do przeczytanie w jeden wieczór, śmieszy, bawi, wciąga, 8/10.

Czytelnik znajdzie tutaj sensację, intrygę, dużą dawkę doskonałego humoru, a przede wszystkim wspaniałą zabawę.
Bohater nowej powieści Joanny Chmielewskiej zrobił doskonały interes, który przyniósł mu olbrzymie zyski, niestety wkrótce traci pamięć. Z czasem odnajduje ukryty depozyt trafiając równocześnie na ślady pozwalające przywrócić mu pamięć. Jak zwykle pełna humoru, wartka i zaskakująca akcja.

Odnośnik do komentarza

Camilla Lackberg "Zamieć śnieżna i woń migdałów". Cieniutka, sympatyczna, do przeczytania w jeden wieczór książka autorki słynnych kryminałów. Czytałam z wielką przyjemnością, bo brakuje mi kreowanych przez nią bohaterów, a jeden tam występuje i to w roli głównej :36_1_1:

Daję 8/10

"Zamieć śnieżna i woń migdałów" to urocza nowela w stylu Agathy Christie, luźno powiązana z serią o Fjällbacce. Na tydzień przed świętami Martin Molin z komisariatu ulega namowom swojej narzeczonej, aby wziąć udział w rodzinnym przyjęciu. Zgodnie z wolą patriarchy rodu Rubena, członkowie rodziny Liljecronas zbierają się na niewielkiej wyspie Valön, położonej w sąsiedztwie Fjällbacki. Z powodu zamieci śnieżnej połączenie z lądem zostaje zerwane i gdy Ruben nagle osuwa się na ziemię podczas świątecznej kolacji, Martin musi interweniować. Wkrótce nie ma już wątpliwości, że Ruben został zamordowany. Skoro wyspa była skutecznie odcięta od reszty świata, mordercą musi być ktoś spośród zebranych tam krewnych…
Ale jaki mógłby być motyw tej zbrodni? I kto potrafił zamordować z zimną krwią?

Mama dwóch Niuń http://colamyloveblog.blox.pl/resource/dziewczynka.gifŻona Mężahttp://emotikona.pl/gify/pic/blizniaki.gif
Pani Psa http://emotikona.pl/gify/pic/piesek2.gif

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...