Skocz do zawartości
Forum

Dobra książka w wolnej chwili


Rekomendowane odpowiedzi

Inkaaa
Bettyy
Zupa z ryby fugu -Monika Szwaja
Bardzo mi się podobała ,dobrze się czyta i wciąga ... A długo się wahałam czy czytać ...

Bettyy a czytałaś może jakieś inne książki tej autorki? ::):

Właśnie nie Tutaj dziewczyny polecały więc się w końcu skusiłam ale na pewno jeszcze po nią sięgnę Teraz mam w kolejce Londyński bulwar Myślę że dzisiaj zacznę ...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Olinka - ja też na cycusiu przeczytałam wiele książek z małym I chyba to zainteresowanie książkami wyssał ze mnie ...Kubuś mój mały (w lipcu dopiero 2 latka będzie) a zasypia z książkami a jak w stanie to już "mamusiu czytać " i trzeba mu po KILKA razy czytać jedną i tą samą bajkę !! Czasem nie ważne co dorwie bajkę, gazetę ,przepisy i wszystko czytać ...
Ale i tak bardzo się cieszę bo ćwiczy pamięć i w ogóle ...
Ale rodzinka męża myśli że ja go zmuszam do czytania żebym czasem geniusza nie zrobiła z niego bo teściowa uważa że za wcześnie na książki dla takiego dziecka No cóż...

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam i kocham czytać
cztery książki miesięcznie to minimum

Teraz jestem w trakcie czytania książki:

Philippa Gregory - Dwie królowe
Obszerna, historyczna opowieść ukazująca schyłek panowania Henryka VIII w serii osobistych, niekiedy wstrząsających wyznań jego dwóch żon.

Tego typu książek nie czytam wiele, ale ta wyjątkowo bardzo mnie wciągnęła.

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza
Gość aldonka23

przeczytalam Kate McCabe
Bar przy plaży:cherli3:

opowiesc o czworce ludzi:
Emma ma drukarnie i dostaje w spłacie bar na plazy...
Markowi niedawno zmarła żona ktora kochal...
Claire zostala zraniona przez narzyczonego ...
Kevin byl rockamanem ale zarabia na plazy w barze jako sprzedawca

ich losy sie lacza:hahaha:

swietna sie czyta!
polecam bardzo

Odnośnik do komentarza

Bettyy
Olinka - ja też na cycusiu przeczytałam wiele książek z małym I chyba to zainteresowanie książkami wyssał ze mnie ...Kubuś mój mały (w lipcu dopiero 2 latka będzie) a zasypia z książkami a jak w stanie to już "mamusiu czytać " i trzeba mu po KILKA razy czytać jedną i tą samą bajkę !! Czasem nie ważne co dorwie bajkę, gazetę ,przepisy i wszystko czytać ...
Ale i tak bardzo się cieszę bo ćwiczy pamięć i w ogóle ...
Ale rodzinka męża myśli że ja go zmuszam do czytania żebym czasem geniusza nie zrobiła z niego bo teściowa uważa że za wcześnie na książki dla takiego dziecka No cóż...

Uśmiałam się do łez... czego to te teściowe nie wymyślą :hahaha:

Odnośnik do komentarza

amda
Uwielbiam i kocham czytać
cztery książki miesięcznie to minimum

Teraz jestem w trakcie czytania książki:

Philippa Gregory - Dwie królowe
Obszerna, historyczna opowieść ukazująca schyłek panowania Henryka VIII w serii osobistych, niekiedy wstrząsających wyznań jego dwóch żon.

Tego typu książek nie czytam wiele, ale ta wyjątkowo bardzo mnie wciągnęła.

Czytałam dwie książki Philippy Gregory: Dziedzictwo i Czarownicę.
Jeśli ktoś lubi książki osadzone w dawnych czasach, zahaczające o romans, to na pewno znajdzie u tej autorki coś dla siebie. Mnie tematyka nie podeszła, ale wśród moich koleżanek jest wiele zwolenniczek, więc z pewnością może się ta literatura podobać :)

Odnośnik do komentarza

A ja wczoraj skończyłam Zasadę trzech dni Josie Lloyd i Emlyn Rees.
Na pewno nie jest to książka, do której się wraca, bo po przeczytaniu nie zostaje w pamięci na długo, ale czyta się lekko i przyjemnie.

Kiedy cała, bliższa i dalsza, rodzina Thorne'ów przybywa do domu na wyspie, aby wspólnie spędzić święta Bożego Narodzenia, wszyscy mają nadzieję, że ta uciążliwa sytuacja potrwa zaledwie kilka dni, a potem każde z nich spokojnie wróci do normalnego życia. Nieoczekiwanie pogoda płata im figla i okazuje się, że będą znosić swoje towarzystwo nieco dłużej. Za oknami szaleje śnieżyca, zmuszając uwięzionych w domu członków rodziny do stawienia czoła skrywanym uczuciom i wzajemnym konfliktom.

Odnośnik do komentarza

anita_17
również polecam alchemika, choć inne książki tego autora jakby trochę przereklamowane

Swego czasu dużo Coelho czytałam. najbardziej godna polecenia jest "Weronika postanawia umrzeć" i "11 minut". Ostatnio bardzo zawiodłam się na "Czarownicy z Portobello" i "Bridzie" - albo to ja się zmieniłam i przestał podobać mi się jego styl, albo to on ma duży spadek formy...

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

Bettyy
Olinka - ja też na cycusiu przeczytałam wiele książek z małym I chyba to zainteresowanie książkami wyssał ze mnie ...Kubuś mój mały (w lipcu dopiero 2 latka będzie) a zasypia z książkami a jak w stanie to już "mamusiu czytać " i trzeba mu po KILKA razy czytać jedną i tą samą bajkę !! Czasem nie ważne co dorwie bajkę, gazetę ,przepisy i wszystko czytać ...
Ale i tak bardzo się cieszę bo ćwiczy pamięć i w ogóle ...
Ale rodzinka męża myśli że ja go zmuszam do czytania żebym czasem geniusza nie zrobiła z niego bo teściowa uważa że za wcześnie na książki dla takiego dziecka No cóż...

Super, że od małego ciągnie do książek! dzieci widzą zachowania rodziców i je od nich przejmują - Julka też odziedziczyła po mnie miłość do książek, bo najzwyczajniej w świecie jej ją pokazuję.
U mnie jak na razie na cycusiu przeczytane zero, ale zaczynam od prasy i to już mi się udaje:) Teraz czas na książki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09i09kkce8ytrb.png

http://www.suwaczki.com/tickers/zem3io4pu01i4j1c.png

Odnośnik do komentarza

W długi weekend przeczytałam jeszcze Dar widzenia Deana Koontza.
Książka bardzo wciągająca i trzymająca w napięciu. Spodobał mi się pierwszoosobowy sposób narracji z dużą dawką czarnego humoru. Książki Koontza są dość specyficzne i podejrzewam, że nie każdemu przypadną do gustu, ale jeśli ktoś lubi Kinga, to do tego autora również powinien zapałać dozgonną miłością :)
Książka jest drugą z trzech opowieści o Odzie Thomasie. Dwie pozostałe już czytałam i wszystkie były równie dobre.

Dwudziestojednoletni Odd Thomas ma "szósty zmysł" - dar widzenia duchów ludzi, którzy odeszli. Mieszkańcy zaświatów często szukają u niego pomocy. Tym razem odwiedza go duch doktora Jessupa, ojczyma Danny'ego, jego najlepszego przyjaciela. W domu Jessupów Odd znajduje zwłoki doktora. Domyśla się, że chłopak został uprowadzony. Trop prowadzi go w głąb ogromnej sieci tuneli, rozciągającej się pod miasteczkiem Pico Mundo i okoliczną pustynią. Właśnie tam, w zrujnowanym kasynie pośrodku morza piasku, rozegra się dramatyczny finał, w którym Odd stanie się zakładnikiem pięknej kobiety, pragnącej wykorzystać jego nadprzyrodzone zdolności...

Odnośnik do komentarza

Skończyłam Londyński bulwar -Ken Bruen

"Mitchell wychodzi na wolność. Po odsiedzeniu 3 lat więzienia za brutalne pobicie ,którego nawet nie pamięta, postanawia porzucić gangsterskie życie.Znajduje uczciwą pracę w posiadłości należącej do byłej gwiazdy Lilian Palmer. Tu poznaje jej tajemniczego kamerdynera Jordana. Nie minie wiele czasu,nim ciemna przeszłość upomni się o Mitchella i zaczną ginąć ludzie .Jego siostrze grozi niebezpieczeństwo. Gangster będzie musiał podjąć zdecydowane kroki, by uniknąć kolejnego zabójstwa"
Świetna książka ,polecam .
Jest też film z Colinem Farrellem i Keirą Knightley Film również z wielką chęcią obejrzałabym

http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9hqymi36e7.png
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5ekt2ocja7.png

Odnośnik do komentarza

Cecelia Ahern - P.S. Kocham Cię

Bestsellerowy debiut młodej autorki opowiadający historię szczęśliwego małżeństwa , gdzie panuje wielka miłość i idylla. Jednakże pewnego dnia mąż umiera, a życie jego żony rozpada się na kawałki. No i los - szykuje jeszcze wiele niespodzianek np dziesięć listów, a w nich dziesięć poleceń, które zostawił bohaterce jej dowcipny mąż...

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

amda
Cecelia Ahern - P.S. Kocham Cię

Bestsellerowy debiut młodej autorki opowiadający historię szczęśliwego małżeństwa , gdzie panuje wielka miłość i idylla. Jednakże pewnego dnia mąż umiera, a życie jego żony rozpada się na kawałki. No i los - szykuje jeszcze wiele niespodzianek np dziesięć listów, a w nich dziesięć poleceń, które zostawił bohaterce jej dowcipny mąż...

Czytałam.Książka świetna.Film w sumie też ;)Choć czytając książkę można sobie fantazję budować.

http://davf.daisypath.com/2hwIp1.png

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłam kolejną książkę Szwaji Stateczna i postrzelona. Książka grubaśna, ale czyta się ekspresowo, wciąga i nie pozwala się oderwać :)
Napisana lekko, w sposób charakterystyczny dla Szwaji. Ma dwie narratorki, więc rzeczywistość pokazana jest z dwóch różnych perspektyw. Polecam :)

Bohaterkami książki są dwie przyjaciółki: stateczna Lula i postrzelona Emilka. Lula jest samotna, pracuje w muzeum, lubi ciszę i spokój. Emilka ma narzeczonego biznesmena, który z czasem okazuje się być gangsterem. Obie chcąc zmienić swoje życie, trafiają do "Rotmistrzówki", którą postanawiają przekształcić w ośrodek agroturystyczny...

Odnośnik do komentarza

amda
Bo książki tej Autorki w ogóle czyta się ekspresowo - dobre na poprawę nastroju, aczkolwiek przewidywalne. No może z wyjątkiem ZUPY Z RYBY FUGU

Akurat Zupy... nie mogę nigdzie dorwać. Może w końcu się uda :36_6_6:
Fakt, są przewidywalne, dlatego staram się nie czytać dwóch pod rząd :) Ale jako lekkie czytadło pozwalające się odprężyć nadają się idealnie :)

Odnośnik do komentarza

Każda pora jest odpowiednia na czytanie książki :-D

A ja obecnie czytam:
Karolina Kubilus - Serce nie słucha

Historia kobiety samotnie wychowującej syna, która boryka się z typowymi problemami: natrętną szefową, debetem na koncie i eks-teściową. W tym wszystkim są przyjaciółki, które zawsze znajdą chwilę na rozmowę, tajemniczy adorator i szansa na nową miłość.
Typowe romansidło...

syn - 18.06.2010
córka - 07.02.2013

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skoczyłam Notatki przyszłej matki Risy Green.
Książka napisana lekko, z humorem. Podejrzewam, że część czytelniczek może się poczuć oburzona podejściem do tematu i obalaniem pewnych stereotypów dotyczących ciąży.
Bohaterka mało skupia się na dziecku, które niedługo ma się urodzić, a bardziej na hemoroidach, przybywających kilogramach itp :)
Na pewno nie jest to książka dla kobiet, które do ciąży podchodzą bardzo serio :)

Lara Stone pracuje w elitarnej szkole w Bel Air. Każdego dnia ma styczność z zepsutymi bachorami i zdecydowanie nie jest gotowa, by mieć takowe na własność. Przynajmniej nie teraz, kiedy jej życie tak świetnie się układa, a już na pewno nie, zanim dzięki Tae-Bo osiągnie perfekcyjny rozmiar trzydzieści sześć. Ale jej mąż, Andrew Stone, ma inny pomysł kategorycznie domaga się, by zostać ojcem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...