Skocz do zawartości
Forum

Niebezpieczne zabawki na rynku. Ok. 650 grzechotek zagraża dzieciom


zubek67

Rekomendowane odpowiedzi

Blisko 650 grzechotek groźnych dla zdrowia, a nawet życia dzieci wprowadził na rynek importer zabawek z Gdyni. Trafić one mogły nie tylko do trójmiejskich sklepów.

Grzechotki najpierw wzbudziły podejrzenia celników, którzy sprawdzali je w bazie kontenerowej. Ale chodziło głównie o niewłaściwe oznakowanie zabawek, dlatego po pomoc zwrócono się do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku. Ta przekazała próbki kontrolne do specjalistycznego laboratorium badania zabawek w Lublinie.

- W trakcie badań przeprowadzonych na grzechotkach wskazanych nam przez celników zabawki rozpadły się, pojawiły się plastikowe odłamki, wypadły grzechoczące kuleczki, a to stwarza ryzyko uduszenia albo udławienia. Oprócz tego zabawki te mogą spowodować uszkodzenia słuchu - informuje Dariusz Klugmann, rzecznik pomorskiej inspekcji handlowej.

Więcej na stronach:
Niebezpieczne zabawki na rynku. Ok. 650 grzechotek zagraża dzieciom - Polska

Odnośnik do komentarza

Racja, trzeba zwracać uwagę na to czy zabawki sa bezpieczne dla naszych skarbów ! Ja bardzo często kupuję klocki lego duplo, córcia ma sporo zestawów, bo dostaje jako prezenty i bardzo lubi się nimi bawić, a ja wiem że są dla niej bezpieczne, tym bardziej że składają się z dużych elementów, wiem że ich nie połknie. Przy tym całym kilkugodzinnym kombinowaniu małej nad jakąś budowlą, maszyną, domkiem itp. Ania dużo mówi i bardzo mnie to cieszy że niby tylko klocki a pozwalają się mojemu dziecku rozwijać wszechstronnie, bo jeszcze maluch ćwiczy koordynację rączkami :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...