Skocz do zawartości
Forum

AZS (Atopowe Zapalenie Skóry)


Gość mrs_szaya

Rekomendowane odpowiedzi

didiankaodparzenia szczególnie częste mogą mieć związek z alegią... Mój Beniamin potrafi mieć tak brzydką pupcię, że aż grzybem pachnie... istny koszmar... no ale na jego skórze też pomimo ciągłych leków ma wszystko: krostki, kaszki, liszaje, katar non stop... po badaniu IGE wyszło, że jeśli normą jest 49 jednostek on ma 383...
Zdaję sobie sprawę, że eliminacja potraw jest trudna, ale na twoim miejscu unikałabym: nabiału, słodyczy, cytrusów, nowalijek, pomidorów i ogórków...
Taka moja rada, jeśli mogę coś doradzić...

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

WITAJCIE MAMUSKI

U nas no a wiec tak;;
do wczoraj skorka mojego synka bylo cudooo,pojechalismy wieczorem do tsciow a tam piesek.Jak przyjechalismy po 2 godz wyszla mu plamka na nozce i na raczce nie duza ale jednak...:Męki:Oprocz tego bardzo tarł oczy(moze i byl spiacy)ciezko powiedziec,ale najgorsze bylo to ze strasznie sie ciagna za uszko i ma bardzo czerwone i tzn naderwane:Męki:I teraz nie wiem czy to pies czy poprostu po zakonczeniu smarowania sterydem on dziala jeszcze przez 2-3 dni i teraz nie wiem czy poprostu przestal dzialac steryd i mu wyszlo czy jednak piesek.Juz rece zalamuje,ale powiedzcie mi kochane jesli maly teraz przez pare dni bedzie z dala od psa to powinno mu to zniknac prawda czy jednak jest inaczej.

Mamuski jesli chodzi o odparzenia na pupci to ja polecam puder penaten uzywamy go od poczatku i jest super.Jak maly mial biegunke to mu sie pupka odparzyla i puder okazal sie rewelacujny a polecila mi go polozna mowila ze dawniej uzywano maki ziemniacz i bylo ok

DIDIANKA-musisz bardzo uwazac co jesz bo nawet Ci sie w glowie nie miesci gdzie moga byc ukryte alergeny w jedzonkach.A najwazniejsza rzecz to zapisuj wszystko co jesz i pijesz i pokazuj lekarzowi on Ci wtedy powie gdzie jest blad w jedzonku.Zycze powoidzenia i trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza

Didianka – daj znać co powiedziała pediatra.
I jak możesz to napisz nam tu co jesz, tak będzie łatwiej coś podpowiedzieć.

Monika – całkiem możliwe, że jest uczulony na sierść. Pozostaje Ci obserwować. A jak uczulenie zejdzie, to powtórz kontakt z psem i będziesz miała pewność.
Też używałam przy odparzeniu Alantanu w pudrze, zamiennie z Sudocremem.

Odnośnik do komentarza

Hejo :)
poraz enty zrobiłam analizę tego co jem... i wpadlam na pomysl ze to chyba - mlode ziemniaki - bo po starych nic mu nie bylo i to moze to... z innych rzeczy to jem jedynie - bułki z ramą Olivia, wędlinę bez konserwantow ale zwykle jest to cos z indyka, pozatym na obiad gotowany krolik lub udziec z indyka, ryż lub kaszka manna do zupy, marchew gotowana lub buraczki... dodatkowo drozdzowki ktore sama pieke (drozdze sol cukier maka i oliwa z oliwek - cudo dzieki ktoremu mam odmiane od bulek :)) oprocz tego pije herbate - raz dziennie a takze herbatki hippa koperkowa i uspokajajaca... no i woda... nic wiecej - jadla mjeszcze dzemy ale juz nie jem... acha i jeszcze koperek dla koloru w zupie...
acha i ostatnio arelgolog mi polecila Dicoflor 60... ale nie zjadlam jeszcze nawet 10 tabletek ( to jest jakis probiotyk z Lactobacillus rhamnosus GG) - podobno swietnie dziala na skore alergikow...

pozdrawiam i dam znac jak wrocew od pediatry :Całus:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12696.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7d08d77b.png

Odnośnik do komentarza

DIDIANKA-nic nie wiem na temat tej masci ale z tego co juz o niej slyszalam to jest masc sterydowa.Nam alergolog przepisywal masc na sterydach robiona w aptece i hydrokortyzonu bylo 0,05 wiec nie byla to bardzo silna masc.A jesli chodzi o dietke to my wlasnie na niej jestesmy:Rozgniewany:
U mojego syncia chyba zmiany skorne powoiduje PIESEK.Jeszcze musze sprawdzic a jak nie to zrobie testyz krwi ale tylko na siersc
Musze konczyc bo maly mi nie daje pisac
pisz co u was i jak skorka i dietka i ogolnie papapap

Odnośnik do komentarza

Didianka - ja nie znam tej maści. Generalnie omijam wszelkie sterydowe, ale rozumiem, że czasem nie ma wyjścia. Trzymam kciuki żeby wszystko było ok. Ale do alergologa też się wybierzcie.

Monika - warto sprawdzić, bo masz punkt zaczepienia.

Wczoraj Maciuś pierwszy raz jadł zupkę pomidorową z ryżem i indykiem, no i na wieczór na brzuszku wyszła mu plamka (mała, ok. 2 cm). Chyba to przez pomidory. W nocy tez źle spał nie wiem czy to ma z tym związek czy z ząbkami. Zobaczymy jak to dziś będzie wyglądało.

Odnośnik do komentarza

dziubala-ja bym obstawiala te pomidorki bo ponoc czesto one uczulaja!!!!!!!

Ja wlasnie malego smarowalam i zauwazylam ze na zgieciach nozek i jednej raczki zaczyna mu sie robic szorstkie jeszcze nie czerwone plamki,ale jednak cos mu zaczyna wylazic,poczekam jeszcze do poniedzialku i musze czesto mu to smarowac moze zejdzie a jak nie to znakiem tego ze nadal cos go uczula z czym ma kontakt wtedy obstawie roztocza a psa tez obstawiam bo jak wrocilismy od pieska to strasznie oczka tarl i mu zaraz plamka wyskoczyla(ktora mozno natluscilam i mu zeszla) no kobitki trzymajcie mocno kciuki za nas jesli do poniedz nic mu nie wyjdzie a w poniedz jedziemy do pieskow jesli po wizycie mu wyskocza plamiki to juz znakiem tego ze znam winoiwajce

Cioteczki a powiedzcie mi czy wy podajecie maluszkom lizaki i jakie smaki i czy nie uczulaja?
I czy podajecie maluszkom probiotyki i jakie?

Pa pozdrawiamy

Dziewczyny musialam wrocic bo zapomnialam sie was spytac czy wy sie nie orientujecie w takiej sprawie ;;;;
Jesli malego uczuli piesek i maly po kontakcie dostanie malych plamek,potem przez pare dni nie bedzie mial wogole kontaktu ze zwierzeciem to czy te plamy zaraz sie cofna czy trzeba czasu troszke zeby same zginely.Bo maly ma 2 plamki male lekko czerwone mysle ze po kontakcie z pieskiem (przedwcoraj)ale teraz nie ma kontaktu wiec chyba powinno mu to zniknac???Juz sama nie wiem a moze w dalszym ciagu syn ma do czynienia z jakims alergenem ktorego ja nie moge wylapac

Odnośnik do komentarza

ejo :)
znalazlam cos o tej masci Protopic - ze strony www.sluzbiazdrowia.pl o Immunomodulatorach w leczeniu AZS
"Pimekrolimus i takrolimus (główny składnik :) masci)

Ostatnio pojawiła się alternatywa dla sterydów do miejscowego leczenia zaostrzeń AZS - makrolaktamy o działaniu immunomodulującym (hamujące uwalnianie prozapalnych cytokin) - pimekrolimus i takrolimus. Należą one do grupy inhibitorów kalcyneuryny, podobnie jak cyklosporyna A, znany środek immunosupresyjny. W przeciwieństwie jednak do cyklosporyny, pimekrolimus i takrolimus (FK 506) charakteryzują się cząsteczką o niewielkich rozmiarach, która może przenikać w głąb skóry, i dzięki temu mogą być stosowane miejscowo w postaci kremów. Co ciekawe, środki te wnikają jedynie do skóry zmienionej chorobowo, a nie do zdrowej tkanki. Ponadto nie są one wchłaniane przez skórę do wnętrza organizmu, a więc praktycznie nie wywołują działania ogólnoustrojowego. Mogą być z powodzeniem i bezpiecznie stosowane na każdy obszar skóry, w tym na skórę twarzy, wokół oczu, szyję, okolice fałdów skórnych i pachwin oraz wrażliwą skórę dzieci - czyli tam, gdzie stosowanie glikokortykosteroidów jest szczególnie niebezpieczne. Należy bowiem podkreślić, że stosowanie makrolaktamów immunomodulujących pozbawione jest skutków ubocznych sterydoterapii, zarówno ogólnych, jak i miejscowych.

Makrolaktamy immunomodulujące są szczególnie skuteczne w tzw. wczesnej interwencji, czyli przy wystąpieniu pierwszych objawów zaostrzenia AZS, takich jak świąd czy zaczerwienienie. Powinny być wówczas podane jak najszybciej i stosowane do momentu ustąpienia objawów. Wykazano, że stosowanie kremów z pimekrolimusem i takrolimusem znacząco wydłuża okresy bez zaostrzeń, zapobiega progresji choroby, zmniejsza konieczność stosowania glikokortykosteroidów i redukuje powierzchnię zajętej chorobowo skóry. Co szczególnie istotne u dzieci z atopią, podawanie tych środków zatrzymuje i modyfikuje przebieg tzw. marszu alergicznego.

Preparaty te powinny być stosowane w przypadku zaostrzeń o małym i średnim nasileniu, w ciężkim ustępują pola sterydom, jednak po opanowaniu sytuacji można zastąpić maści sterydowe kremami z makrolaktamami.

Wieloośrodkowe, randomizowane badania kliniczne potwierdziły skuteczność pimekrolimusu i takrolimusu w leczeniu zaostrzeń AZS u pacjentów od 3. miesiąca życia. W Polsce preparaty te są zarejestrowane do użytku u dzieci od 2. roku życia, jednak w kilkudziesięciu innych krajach dopuszczone jest ich użycie już u niemowląt.

Problemem dla części chorych może być koszt preparatów. Warto jednak podkreślić, że nie ma konieczności ani wskazań do ich przewlekłego stosowania - po ustąpieniu zaostrzenia należy zaprzestać ich podawania, tym bardziej że nie wnikają one do zdrowej skóry."

Maść juz działa w niektórych miejscach... i wszystko ładnie się wygładza pozdrawiam :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12696.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7d08d77b.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny malemu zaczynaja wychodzic plamy teraz ma ze 2 na brzuszku ale sa w kolorze skorki wygladaja jak gesia skorka i ma rowniez na zgieciach nozek,ale one juz sa czerwone No i co ja mam teraz sobie myslec.
Myslalam ze piesek......kurcze juz mam dosc moze to roztocza
Szkoda tylko ze nie jesteem w stanie sprawdzic co malego uczula,bo testy nic nie wykazaly

Odnośnik do komentarza

U Maciusia następnego dnia plamki na brzuchu już nie było. Wczoraj zjadł tę samą zupkę i nic nie wyskoczyło.
Za to dziś rano u Maciusia pojawił się kolejny ząbek. A pamiętam, że ktoś tu pisał, że m.in. przy ząbkowaniu skaza może się nasilić więc tym razem to chyba kwestia ząbków a nie pomidora. Choć normalnie to na niego zwaliłabym winę ;)

Odnośnik do komentarza

monika23
Dziewczyny malemu zaczynaja wychodzic plamy teraz ma ze 2 na brzuszku ale sa w kolorze skorki wygladaja jak gesia skorka i ma rowniez na zgieciach nozek,ale one juz sa czerwone No i co ja mam teraz sobie myslec.
Myslalam ze piesek......kurcze juz mam dosc moze to roztocza
Szkoda tylko ze nie jesteem w stanie sprawdzic co malego uczula,bo testy nic nie wykazaly

Winnych wysypki może być więcej. Piesek też może być winien, i roztocza też. Choć alerglog mówiła, że one "atakują" raczej po 2-3 rż.
Najprawdopodobniej to coś z tego co zjada.

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA DZIEKI ZA ODP :Uśmiech:
Wisz co ktos mi powiedzial ze w sloiczku HIPPA "potrawka z ziemniakow i krolika"w skladzie jest cebula a ponoc cebula tez jest dosc silnym alergenem:Męki:
Pewna osoba mi tez doradzala zebym ryz odstawila czyli tez kaszki ryzowe bo ryz ponoc tez moze uczulic,juz zgupialam :Smutny::Smutny::Smutny:
Mnie alergolog powiedziala ze objawy u niego wskazuja na alergie pokarmowa,wiec moze masz racje
Ale powiedz mi jak mam malemu wprowadzac od nowa jedzonka jesli on caly czas ma te plamki,podajac mu np;marchew nie bede wiedziala czy go uczula czy nie bo on ma caly czas plamki -----doradz mi prosze co ja mam w takiem przypadku robic--
Moze przerwac dietke i podawac malemu w malych ilosciach jedzonka oczywiscie nie silne alergeny ale te podstawowe ktore juz powinien jesc

A jeszcze jesli mozesz to czy te priobiotyki nie "tuszują" reakcji alergicznych na dany pokarm? tzn że powiedzmy będe podawać probiotyk, skóra będzie ładna i wprowadze nowy produkt który ją uczula, ale reakcja na skórze się nie pojawi?
może tak zatuszować?
Dzieki za odp pa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Monika – Kochana, nie mam pomysłu na jedzenie dla synka. O cebuli nie słyszałam jeszcze żeby była alergenem, podobnie jak o ryżu (choć w Japonii to właśnie na ryż i ryby najwięcej dzieci jest uczulona). A alergolog nie mówiła co dawać do jedzenia?
A powiedz:
1. Czy te krostki to ma dalej takie same jak na zdjęciu, które wcześnie wstawiałaś?
2. Dajesz mu słoiczki, na których jest napisane, że w składzie nie ma mleka i masła?
3. A w ogóle to napisz co mu dajesz do jedzenia i picia?

Przeczytam dopiero w poniedziałek, bo wyjeżdżamy na weekend.

Odnośnik do komentarza

monika23

A jeszcze jesli mozesz to czy te priobiotyki nie "tuszują" reakcji alergicznych na dany pokarm? tzn że powiedzmy będe podawać probiotyk, skóra będzie ładna i wprowadze nowy produkt który ją uczula, ale reakcja na skórze się nie pojawi?
może tak zatuszować?

Tego niestety nie wiem. To dobre pytanie do alergologa, pediatry, ew. farmaceuty.

Odnośnik do komentarza

hej dziewczyny jak juz pisalam wczesniej ja polecam LIPICAR to taki francuska emulsja dla takich dzieci sama to stosowalam bardzo pomaga i nie kapanie w jakis specyfikach z apteki tylko w mace krochmalowej czyli gotujecie z maki kisielek niezagesty i dodajecie do kapieli tez skuteczne i opsusza te wszystkie krostki polecam dajcie znac jak wyprubujecie czy pomoglo zycze powodzenia

http://www.suwaczek.pl/cache/d3748dd32a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b4ac58ca24.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ba4a1dd5bd.png

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA-dziekuje jestes kochana,ze probujesz mi w jakis sposob pomoc :Uśmiech:

A wic odp;;;
1.Krostki ktore mial top byly potowki:(ale na jednym zdjeciu na jego prawej raczce pod paszka ma takie wieksze plamki,to wlasnie w tej chwili ma na brzuszku i na zgieciu raczki i na zgieciu nozek,czyli nie sa to krostki tylko bardziej plamki szorstkie i w dodatku czerwone
2.słoiczki mu daje tylko z Hippa na ktorych jest napisane:malo alergizujace: i napewno nie zawieraja anio glutenu ani masla ani mleczka.Probuje malemu nawet nie brac z marchwia,pietruszka,selerem.W sumie najczesciej kupuje
DYNIA Z INDYKIEM
DYNIA Z ZIEMNIACZKAMI
RISOTTO Z BROKULEM I KROLIKIEM
PUURE ZIEMNACZ Z KROLIKIEM
I powiem Ci ze od dzis wycofuje ziemnaka zobacze co bedzie
3.do picia dostaje tylko wode miner.niegazowana(bardzo lubi):)
a do jedzenia juz Ci pisze pokolei;;;;
mleczko bebilon pepti 2x dziennie po 210ml
kaszka ryzowa o smaku gruszkowym
misiowy ogrodek-purre ryzowe o smaku dyniowym
kleik kukurydziany
kaszka nestle sinlanc 1x lub 2x dziennie
chrupki kukurydziane(napeno sprawdzone skladniki nie zawieraja zadnych sladowych ilosci orzeszkow itp;)
na obiadek mu podaje;;
DYNIA Z INDYKIEM
DYNIA Z ZIEMNIACZKAMI
RISOTTO Z BROKULEM I KROLIKIEM
narazie tylko to poniewaz alergolog kazala nam byc na diecie i nam napisala co mamy mu podawac.Napisala nam ze mozemy mu podac ziemnaka,marchew,winogron,brokul,dynie,krolika,indyka,ges,kaczke,sliwki suszone,
Ale ja z tego nawet marchew odstawilam bo wiem ze czesto uczula,wiec w sumie moj maly nie ma urozmaiconej dietki.a MA JUZ 14 MIESIECY WIEC JUZ DAWNO POWINNIEN JESC CHLEBEK,JOGURCIK NATUR.a tu bidok tylko na mleczku,kaszkach i tyle

Dziewczyny a co wy byscie zrobily na moim miejscu tzn podawaly byscie inne jedzonka czy jednak byly byscie dalej na tej dietce
Bo ja nawet nie mam jak sprawdzic innych jedzonek skoro maly ma caly czas plamy :cry:kurcze chyba jak wroce z nad morze to ide do alergolog niech mi powie jak mam teraz mu sprawdzic inne pokarmy skoro caly cza jest obsypany i niech mi do jasne.........choler.....yyyyyy powie co mam robic bo ja nie bede co 2 tyg do niej jezdzic dawac kase a ona mi tylko kaze na dietce i smarowanie cialka niech mi wkoncu powie co jest nie tak ale sie wkurzylam

RENATKO-nam alergolog polecala kapanie go w krochmalu i to robimy.Tylko sie zastanawiam bo krochmal wysusza skore i to by bylo dobre przy potowkach ale przy AZS ....hmciezko mi powiedziec juz sam nie wiem

DZIEBALKA---wiem ze za pozno juz ,ale zycze udanego i mile spedzonego weekendu:Psoty:
_________________

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...