Skocz do zawartości
Forum

AZS (Atopowe Zapalenie Skóry)


Gość mrs_szaya

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mamuski

Mojego malego znowu wysypalo,juz nie wiem co robic najgorsze jest to ze piszcie ze nie ozna dziecka wystawiac na slonce jesli jest sterydem wysmarowane.A jesli bedzie taka koniecznosc uzycia tej masci to wtedy kapa.a my pod koniec lipca do Bulgarii lecimy,az sie boje co bedzie
Ale dzis ide do pediatry karze mu wypisac mleczko ale nie jak zawsze bebilon pepti tylko nutramigen i zobacze co bedzie po tym mleczku
A jak nie to musze przejsc na samo mleko z kaszka i przez 2 tyg obserwowac malego jesli mu nic nie wyjdzie to znakiem tego ze podawalam mu jedzonko ktore go uczulalo a jesli mu nic nie wyjdzie to znakiem tego ze jednak roztocza lub itp

Odnośnik do komentarza

Monika - pamiętaj by to była kaszka ryżowa a nie mleczna czy mleczno-ryżowa.
Do wakacji macie jeszcze trochę czasu więc poproś lekarza o maść nie sterydową, bo takie też są.
A, niekoniecznie synek musi być uczulony na białko krowie. Myślę, że wskazane byłyby badania, zawsze to jakiś punkt zaczepienia. Im szybciej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA

Kochana moj maly pije bebilon pepti i chce go zamienic na nutramigen.
Masz racje sa mascie nie sterydowa o takim samym dzialaniu troszku drogie ale czego sie dla dziecko nie robi.
A badania mu robilam wszystkie nawet na pasozyty testy z krwi IgE calkowite i nic nie wyszlo,ale jesli malemu nie przejdzie to sprobuje jeszcze raz a kaszke podaje ryzowa nie mlecz-ryz.
Od dzis na dietce zobacze czy za pare dni mu wyjdzie wysypka jesli nie to pomalu bede wprowadac jedzonko.
Szkoda mi bidulenka,ale bardziej mi go szkoda jak sie drapie wiec albo dietka albo drapanko:Smutny:
Dam znac jak nam idzie pa pozdraiwma was serdecznie
Dziewczyny jaesli wiecie to mi naiszcie czym sie rozni bebilon pepti od nutramigenu bo nie wiem czy zmieniac mlako skoro ma ten same wlasciwosci

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

hej hej...
nas ostatnio tez cos dopadło
ostatnio miał zsypany cały tłów szyje za uszami i buźke taką drobniutką kaszką.. ehh i nie wiem naparawde po czym. Odrazu wykapalam i nasmarowalam Ballneum i jakos w miare jest. Jeszcze to ejst ale takie blade...
No i od jakiegos czasu obserwuje ze robia mu sie takie placki na policzkach... i kurcze nie wiem po czym. Od smoczka? no nie wiem. Bo kupilam mu ostatnio silikonowy a ma wszystkie kauczukowe. Ale w sumie tego silikonowego wiele nie uzywa... sama nie wiem.
Nie pija sokow bo nie chce... tylko tą jedną herbatke jabłko-melisa... nic innego nie chce pić.
Czasem dostanie kawalek parowki tej dla dzieci.
Danonkow i serkow nie daje bo juzs wole nie ryzykowac.
sama nie wiem... naprawde...

Renata23 a jak sie nazywa ten francuski specyfik? ma jakas nazwe czy cos? bo chetnie popytam w aptekach. Moze beda mogli mi zamowic. ALbo znajde kogos we francji kto by mi przyslal jesli naprawde warto.

Do alergologa sie juz nie wybieram bo oni wszyscy sie nie nadaja do niczego albo my pecha mamy
Nie wiem... kredyt wezme i prywatnie ich przebadam od A do Z... bo mi panstwoo nawet testow nie chciala zrobic małpa jedna... nie wiem po kiego grzyba ja te skladki place Wrrrr

Odnośnik do komentarza

mrs_szaya
Do alergologa sie juz nie wybieram bo oni wszyscy sie nie nadaja do niczego albo my pecha mamy
Nie wiem... kredyt wezme i prywatnie ich przebadam od A do Z... bo mi panstwoo nawet testow nie chciala zrobic małpa jedna... nie wiem po kiego grzyba ja te skladki place Wrrrr

Chyba pecha macie. Może podpytaj na forach regionalnych o kogoś poleconego. Trzymam kcuki żebyście w końcu trafili na solidnego alergologa!

Odnośnik do komentarza
Gość mrs_szaya

Tak tak
Dla mnie nutramigen byl lepszy
Bebilon to też "cięższe" mleko
Moj maly mial problemy po nim. w sumie obaj mieli
I obaj byli na Nutrasyfie.
Naszczescie te czasy juz minely
i Maly teraz dostaje Nestle junior waniliowe i wszystko jest OK :-)

Odnośnik do komentarza

WITAJCIE MAMUSKI

U nas narazie plamki troszku sie zachamowaly,wczoraj byla kapiel ale juz w przegotowanej wodzie a dlatego ze malemu zawsze myje buzie w przegotowanej i ma ladniutka a reszta ciala w kranowie i niestety....Po kapieli o dziwo te plami nie zrobily sie czerwone tak jak przy kranowie:Szok:Jesli chodzi o mleczko to mam do was znowu pytanko
Daje malemu nutramigen(ktorego nie chce za bardzo pic)z 50-60 wejdzie ale potem zamyka buzie i koniec.Troszke jestem bojazliwa i mam pietra z e zmienilam mleczko bez konsultacji z alergolog:Męki:Bo w sumie ponoc nutramigen przepisuje sie dzieciom ktore maja problemy z brzuszkiem i kupkami a maly nie ma z tym problemu juz sama nie wiem co robic

DZIUBALA--ja tez mam nadzieje ze mu jednak ta dietka pomoze najgorsze jest to to ze on wszystko juz by jadl jak widzi u nas to katastrofa

Aha kupilam malemu krem balneum bo zawsze uzywalam robiona z witamina A ale tak sobie pomyslalam ze moze juz skorka sie do niego zabardzo przyzwyczaila wiec zmienilam

Aha tak sie zastanawiam bo maly nigdy nie miala problemu z brokulem moze jednak go mu bede dawala jak myslicie ??????

pa a jak u was kochane

Cos u was cicho?? dziewczyny wkleje zdjecia mojego syna z tymi krostkami jesli znajdziecie chwilke to zobaczcie i ocencie

http://img373.imageshack.us/img373/5342/natanekwparku032ux7.jpg
http://img373.imageshack.us/img373/5342/natanekwparku032ux7.db6045902c.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/3863/natanekwparku026ow3.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/3863/natanekwparku026ow3.0f1e6a0ced.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/966/natanekwparku024ac8.jpg
http://img169.imageshack.us/img169/966/natanekwparku024ac8.d505fdfac4.jpg

Odnośnik do komentarza

Monika – co do brokuła to ja bym go dała. No bo jak inaczej się przekonasz czy go uczula.
Co do mleka to Nutramigen nie jest dla dzieci z problemami kupkowymi czy brzuszkowymi tylko generalnie dla dzieci uczulonych na białko krowie. A to uczulenie może się objawiać przez skórę, qpki, wymioty itd.
Oglądając fotki przeszło mi przez myśl, że może to uczulenie kontaktowe, może faktycznie kranówa mu szkodzi albo płyn do kąpieli albo proszek, w których ma prane ubranka. A może to jakieś problemy grzybicze ze skórą.
Myślę, że wskazane by było żeby teraz go ktoś zobaczył i przepisał właściwe środki do pielęgnacji skóry.
Ostatnio alergolog przepisała Maciusiowi Hermalcośtam, bo chciała te krostki (czerwonej plamki) wysuszyć. Miał coś takiego jak Twój mały na fotkach, ale głównie na plecach (wyszło po wprowadzeniu słoiczków). I nawet nie chodzi o to, że mogło to już być coś z grzybicą związane, tylko o to żeby to zasuszyć, bo ciągłe utrzymywanie się takiej plamkowo-krostkowej skóry do takiej grzybicy może doprowadzić. Faktycznie posmarowałam 2 razy po kąpieli i to znikło. Nie wiem czy przypadek czy też ten Hermalcośtam pomógł, ale jest ok od tamtej pory.

Odnośnik do komentarza

DZIUBALA-dziekuje za odp i ze mi pomagasz,jutro alergolog na 17 zobacze co powie
najgorsze jest to ze nie moge sprawdzac jedzonek jak on caly czas ma plamki i krostki
mnie zastanawia jedno;czy wziewna moze objawiac sie zmian.skornymi i czy jesli robilam testy z krwi na panel 20 i nic ni wyszlo to czy jak zrobie na roztocza i siersc czy predzej cos wykarze musze konczyc pa

Odnośnik do komentarza

WITAJCIE
Alergolog powiedzial;a,ze ona tu widzi alergie pokarmowa na wziewna jak narazie nic nie widac.Przepisala malemu leki inne teraz bierze KETOTIFEN(ale w tabl poniewaz syropik jest o samku truskawki)a lekarz powiedzial ze ten skladnik moze uczulic pozatym jeszcze bierze CLEMASTINUM i kazala pomalutku podowac produkty a marchew odstawic i jablko rowniez na jakis czas bo one lubia czesto uczulac.Kazala rowniez zwracac uwage na rozene witaminy i leki jesli sa smakowe bo to rowniez czesto uczulaKazala nam kupic lotion do ciala VITELLA on jest na bazie mocznika ponoic chwalila,kapiele w krochmalu poniewaz te malenkie krostki byly potowkami kazala mi nie przegrzewac malego bo ponoc atopicy maja bardzo wyczulona skore i troszke potu i na efekty dlugo nie trzeba czekac.Takze narazie smaruje malemu sterydem przez 2 dni i zobaczymy co dalej teraz 31 maja jedziemy nad morze(polecala nam alergolog)wiec dobrze sie sklada bo akurat plany sa wyjazdu,zapomnialam sie tylko spytac czy dziecko moze chodzic do groty solnej(bo bnrat karnety przyniusl)a pozatym no coz trzymajcie kciuki mamuski acha podala mi liste produktow ktore najrzadziej uczulaja
Dynia,ziemniak,brokul,kapusta biala
gęś krolik,kaczka,indyk
sliwki,gruszki,morele
narazie jestem na etapie podawania dyni z indykiem,risotto z brokulem i indykiem,gruszki,kaszka nestle sinlac
no to chyba wszystko pa trzymajcie sie cieplutko

Odnośnik do komentarza

Hejo mamusie :) macie może jakiś sposób na odparzenia?? Mój mały ma od dawna problemy z skórka, chodzimy do alrelgologa - mam diete bo go karmie i jest w sumie calkiem ok... az do niedawna... pod kolankami i na szyi ( a ma on podwojna szyjke - ten moj grubas :)) porobily sie takie placki czerwone... smaruje czym moge a to bepanthen ( tylko to go nie podraznia) a to masc od arelgologa taka parafinowa ... wietrze i myje dos czesto a tu placki zostaja i juz... acha raz sa suche i skorka z nich schodzi a raz sa bardzo wilgotne... nie wiem jak pomoc dziecku... juz nawet czapki mu nie wiaze bo go drazni
poradzicie cosik?? pliiiiiiiiiiz

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12696.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7d08d77b.png

Odnośnik do komentarza

didianka
Dziubala nie moge go odstawic od piersi bo mi umrze z głodu - niestety nie jada nic innego i nie umie jesc z butelki - nie wspomne o smoczku ktorym pluje na lewo i prawo....

Rozumiem, że to bardzo trudne, ale myślę, że warto popróbować metodą prób i błędów, tym bardziej, że niedługo zaczniecie wprowadzać inne produkty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...