Skocz do zawartości
Forum

AZS (Atopowe Zapalenie Skóry)


Gość mrs_szaya

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy ktos z waszych dzieciaczkow rowniez ma ta przypadlosc?
Mój starszy do alergi dostał gratis astme
natomiast mlodszy AZS
wlasnie od kilku dni ma nawrót
dzisiejsza noc byla tragiczna
w aptece dostalam niewiele
Hydrocortison 0.5 % (mocniejsze sa na recepte)
Parafine ciekłą (do wysmarowania po kąpieli zamiast oilatum bo kosztuje 2.50)
Ballneum krem ktory jest na zapalenie skory i na wszelkie podrazenia skory

do tego ma gile do nosa co moze byc tez z powodu alergii
i na to kupilam
cebionmulti witaminki w kroplach
Pulmex Baby, masc rozgrzewajaca ktora moge wlac do nawilzacza bo smarowac na krosty nie moge

tak wyglada moje dziecko dzisiaj: http://parenting.pl/galeria/showgallery.php/cat/538 zdjecia wyszły jakos srednio

Odnośnik do komentarza

Witam cię mrs_szaya mój Bartek od kilku dni wygląda tak samo, dodatkowo dostał ponownie plam na całym ciele, bo znowu zjadł za dużo nabiału i go przebiałkowałam:cry:. Mam już dość tej jego skóry, swedzi go to i piecze, nawet spać w nocy nie może tylko ciągle sie drapie aż do krwi:oh:.
Ja próbowałam już wszystkiego, i przez ponad pół roku miałam spokój, aż tu nagle w ostatni weekend nie wiadomo skąd od nowa ta wysypka mu wyskoczyła.
Jeżeli chodzi o krem ballneum to szczerze powiedziawszy jeszcze nie kupowałam, zawsze miałam oilatum, także napewno go kupię i wypróbuję.
Bartkowi pomaga obfite wysmarowanie go sudocremem, tym do pupy, po kąpieli nakładam mu taką solidną warstwę tego sudocremu i śpi spokojnie.
Rano za to koniecznie trzeba go wysmarować czymś tłustym bo skóra jest wysuszona:great:.
Ja kupuję jeszcze maść DERMOBAZA to jest maść z tych obficie natłuszczających i regenerujących naskórek, u nas sie sprawdza. Pozdrawiam:love:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-5983.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20031004650117.png

Odnośnik do komentarza

Edzia no wlasnie mi sudocrem nie przypadl do gustu z racji konsystencji , ze 2 dni sie go pozbyc nie moglam jak go raz posmarowałam.
co do smarowania "na grubo" to przeczytaj to
Foliculitis - Atopowe Zapalenie SkĂłry
do tego nie mam wiele mozliwosci produktowych bo Xawek ma 8 mcy a dla takich maluchow nie ma wiele :/
co do "przebiałkowania" Xawkowi staram sie nie dawac nic z bialka, natomiast Kuba ma astme oskrzelową wiec jak wypije mleko to u niego nie ma wysypki ale sie dusi i odrazu tydzien choruje bo ma kaszel jak przy zapaleniu oskrzeli. i z tym wlasnie czesto mylą to lekarze i daja antybiotyki na zapalenie oskrzeli :/
a u Xawka zaczelo sie tez w zeszły weekend, ba i u bratanicy męża też.
a wiem ze AZS czesto nasila sie na jesien i zime a w lato czesto znika. i tak tez bylo u nas

magdalenka polecam strone
Strona główna - Atopowe Zapalenie Skóry
tam jest naprawde duzo na ten temat i jest tez forum , dzis ta strone znalazlam
najczesciej robia sie takie suche placki na lokciach i pod kolanami
zobacz sobie zdjecia ktore mam w albumie

dobrze ze nie jest czerwone, natluszczaj to kremami tylko takimi specjalnymi typu wlasnie Ballneum, Emolium i nie przezieb tego bo sie zaogni tak jak u nas. a wtedy to boli swedzi i piecze

Odnośnik do komentarza

Moja Gośka na szczęście nie ma AZS, ale niestety ja borykam się z tym problemem.

Do mycia polecam kostkę toaletową Iwostin (nie zawieram mydła). Do smarowania Balneum - dobre, ale jak skóra jest mocno złuszczona to potrafi szczypać. Poza tym dla starszych możecie też spróbować krem Dove Intensive. Nie jest to co prawda kosmetyk apteczny, ale bardzo ładnie natłuszcza i w przeciwieństwie do Balneum nie piecze. Ja go uzywam i nie uczulił mnie, a potrafię dostać wysypki nawet od markowych kosmetyków (Max Factor, Yardley...).

BĘDĄC MATKĄ NIGDY NIE MÓW, ŻE JESTEŚ NA COŚ PRZYGOTOWANA...

http://lb5f.lilypie.com/ItFmp2.png

Odnośnik do komentarza

madalenka
jakie sa pierwsze objawy?
moj syn ma skaze bialkowa i dosc sucha skore na zewnetrznej stronie ud i pupie - nie jest to czerwone, ale takie suche.

Objawy na początku z reguły są takie jak napisałaś. Ale są cięższe przypadki, takie np. jak Dziewczyn wcześniej pisały i wtedy trudniej walczyć z AZS.
Tak więc jeśli u Twojego Synka to jest "tylko" sucha skóra, to pozostaje eliminacja białka krowiego i smarowanie mocno natłuszczającymi środkami.

U Maciusia przy zdiagnozowaniu skazy białkowej (AZS) były to krostki na linii brody i szyi oraz tzw. "efekt naderwanego ucha". Po 2 dniach te objawy zniknęły gdy tylko Maciek zaczął pić Nutramigen. Teraz od czasu od czasu ma suchą skórę np. na kolankach albo przy nadgarstkach, czasem na jednej stronie klatki piersiowej. Kąpiemy go w Balneum, smarujemy Balneum albo Atoprą i skóra jest śliczna, gładka i mięciutka. Nikt by się nie domyślił, że ma skazę. Miał 2 razy duszności przy chorobach, dlatego podejrzewają Maćka o tzw. marsz alergiczny. Ale, że jest jeszcze mały, to wszystko jest w sferze tylko domysłów. Ale jestem (staram się być) dobrej myśli i wierzę, że z tego wyrośnie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie
Moj synek od kilku dni ma wyysypke na twarzy wygladajaca jak tradzik mlodzieczy...
zaczelo sie od policzkow i czola, teraz przechodiz to na szyjke i za uszkami i na glowke...
Z jednej strony znika - pojwia sie z drugiej i tak w kolko...
Bylam u lekarza dzis... stwierdzono ze to jakas alergia no i diete dla mnie... w sumie to i tak nie wiele rzeczy jem bo chcialam uniknac kolek - karmie piersia...
Czy to moze byc skaza bialkowa lub cos innego - czy to azs??
W sumie sama nie wiem jak to pielegnowac... Lekarka polecila krem Topialyse, ale jest bardzo drogi, czy cos podobnego mozna polecic?? Czy pieglenowac taka buzia??
Pozdrawiam :Smutny:

http://suwaczki.maluchy.pl/li-12696.png
http://www.suwaczek.pl/cache/ee7d08d77b.png

Odnośnik do komentarza

poczytaj wyzej tam piszemy czego uzywamy i co naszym dzieciaczkom pomaga, kazdemu co innego pasuje niestety nie ma 1 produktu ktory dzialalby zawsze i na kazdego :/
my poki co od dluzszego czasu nie mamy problemow, nie ma suchych plackow nawet.
ale powiem wam ze poprostu wzielam te alergie jak byka za rogi i powiedzialam NIE i zaczelam dawac awkowi wszystko, od parowek po danonki naprawde wwsztstko. tylko w rozsadnych ilosciach. i wszystko przeszlo, zniknely wszelkie problemy z kupami, krostki suche placki itp itd. !! jestem w szoku naprawde. a to wszystko za sprawą artykułu o alergii w Newsweeku z grudnia nr 48/2007 bodajże. to temat z okladni naprawde wam polecam

Odnośnik do komentarza

Didianka - Tomuś jest jeszcze malutki i w tym wieku ciężko stwierdzić jednoznacznie skazę białkową (no chyba, że przez badanie krwi). Bardzo możliwe, że jest to trądzik młodzieńczy. Jeśli pediatra nie potrafiła określić co jest Tomkowi ani nic polecić, to wybierz się do dermatologa. Tak będzie najprościej i najszybciej, bo szkoda tu spekulować co może pomóc takiemu maleństwu.
Aaa, skaza białkowa to AZS, ale nie każde AZS to skaza białkowa ;)

Mrs_Szaya - Danonki dajesz temu młodszemu synkowi??
Ten arytkuł z Newsweeka chętnie przeczytam, bo słyszałam wiele opinii o tej "metodzie". Jedni są za, inni przeciw.

Odnośnik do komentarza

Moja Niki nie ma zdiagnozowanego AZS, ale ma alergię na drób i jak za dużo zje to jest cała wysypana . Są to plamki, brdzo suche i blado czerwone. Zawsze wtedy podaje je3j clemastinum i smaruję maścią cholesterolową, robiona w aptece na receptę. Ten zestaw super się sprawdza,a maść jest niezawodna, nawet jako ochrona na policzki podczas mrozu.

Nikolka
http://www.suwaczek.pl/cache/85b5fb45f4.png

Maja
http://www.suwaczek.pl/cache/27e310f6f4.png

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20050122290117.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia - ja używam balsamu (emulsji) do nawilżania całego ciałka synka, a nie tylko tych części, które są potencjalnie narażone na wysuszenie ;)
Jak balsam nie wystarczy, to wtedy pediatrę poproszę o maść cholesterolową, chyba że będzie uważała za stosowane coś innego przepisać.
A ta maść nie pomaga wszystkim, byłoby to zbyt piękne.

Odnośnik do komentarza

witajcie mamuski
Moj syn 13 miesieczny ma AZS od 5 ms,ale na poczatku bylo naprade wszystko ok ale teraz od jakis 2 miesiecy jest coraz gorzej.Maly nie dosc tego ze jest na diecie to jeszcze ma lekko anemie i plamy na brzuszku(krostkidelikatne) na zgieciach nozek,raczek na karku i na dekoldzie,strasznie go to swedzi.Dziewczyny najgorsze jest to ze nie wiem od czego maly je naprawde malo rzeczy,a teraz jak go wysypalo to naprawde nie wiem od czego nic z nowosci mu nie odawalam:Zakręcony:Zwsze maly jak ma takie zmiany uzywam masci robionej ze sterydem przez 2-3 dni a potem mam spokoj na tydz-2 tyg i na nowo powraca boje sie stosowac nawet co 2 tyg sterydow niby jest mala ich ilosc ale jednak jest:Płacz:Robilam malemu miesiac temu testy z krwi i wyszlo mu ze nie jest na nic uczulony no i co mam myslec.Juz sie zastanawialam czy to moze uczulenie na roztocza lub pylenia(tylko czy alergia wziewna moze sie przejawiac plamami skornymi) Zastanawiam sie czy nie zaczac podawac malemu chleb zytni,jogurt sojowy itp zobaczyc co bedzie.Tylko boje sie bo czytalam gdzies ze jak dziecko jest uczulone np na marchew a my ja mu podajemy to alergia moze sie przemienic w astme :Płacz:prawda to????DORADZCIE COS prosze bo nie wiem juz co robic

Odnośnik do komentarza

Witajcie Mamy:)
Ja u mojego Grzesia zaobserwowałam najpierw kilka przesuszonych,szorstkich miejsc na ciele w okolicach łokci i łydek.Ostatnio pojawiła sie wysypka:czerwona,szorstka i brzydka w zgięciu kolana,w pachwinie i pod pachą. Pediatra stwierdziła,ze to zapewne efekt działania detergentów albo jakaś alergia pokarmowa.Mój maż ma alergię na drób,jajka,ryby,mleko i truskawki (biedaczek:( ).Możliwe,że moje dziecię odziedziczyło tą przypadłość po tatuśku(drugi biedaczek:( ).Dostałam dla młodego Zyrtek - 5 kropel 2xdziennie,puder w płynie do smarowania-taki,jaki stosuje się przy ospie i nakaz kąpania małego we "fiolecie". Nie zauważyłam u niego żadnej poprawy.Wysypka jaka była czerwona, taka jest dalej.Smarowanie tym pudrem przynosi mu ulgę,bo nie drapie się.Odstawiłam z menu małego ryby,danonki.....czyli wszystko to,na co uczulenie ma mąż.Zastanawia mnie tylko jedna rzecz.Grześ od dawna jadł już te produkty,czy uczulenie może wyjść nagle?

http://b2.lilypie.com/NFfDp2/.png

Odnośnik do komentarza

Monika – wybierz się do alergologa, niech zaleci postępowanie w takich sytuacjach. Sterydy to ostateczność, przy naprawdę ciężkich postaciach.
Alergia przeradza się w astmę bardzo często gdy jest nie leczona, a rzadko gdy jest leczona.

Iga – niestety uczulenie może wyjść nagle. Nawet jak dziecko jadło czy piło dany produkt, to po jakimś czasie może się okazać, że reaguje na niego alergicznie.
Skontaktuj się z alergologiem, bo szkoda żeby Grześ dalej się tak męczył.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję Dziubala:)
Byliśmy z Grzesiem ostatnio u dermatologa.Dostał Oliatum do kąpieli,maściochy,do smarowania robione w aptece. Zyrtek,Calcium,Clemastinum.Mamy go kapać co 2 dnii dodawać Oliatum do kąpieli.Smarować maściochami i dietka.Ma zmienione mleko na Bebilon Pepti2- nie chce go pic:( Mamy wyeliminować z dziennego menu małego nabiał,jajka.Zupki maja być "jałowe" - mięsko może jeść tylko dobrze wygotowane. Zobaczymy,co będzie dalej.Czekamy na wizytę u alergologa.
Pozdrawiam:)

http://b2.lilypie.com/NFfDp2/.png

Odnośnik do komentarza

IGA nam alergolog rowiniez kazala kapac malego jak najzadziej nawet co 3 dni bo woda ponoc jest okropna dla naszych maluszkow.Moj maly przez 2 dni byl smarowany mascia sterydowa bo strasznie sie drapal:Męki:Ale juz od 3 dni ma ladna skorke .Dziewczyny nie orientujecie sie moze jesli zakonczy sie smarowanie mascia sterydowa czy po zakonczeniu kuracji ona jeszcze w jakis sposob ma dzialanie czy z chwila zakonczenia samrowania juz jej nie ma.Dziewczyny u nas najgorsze jest to to ze juz 2 razy po wyleczeniu plam po jakis paru dniach wszystko wraca z powrotem.A byl naprawde na scislej diecie,i ciezko jest miznalesc winowajce.A najgorsze jest to ze robilam mu badania i testy i z nichnic nie wyszlo,gdybym wiedzila ze jest to np;ziemniak to poprostu mu go nie podaje.Mam tylko nadzieje ze mu to przejdzie z wiekiem
DZIUBALA-dziekuje za odp i wiem ze steryd to ostatecznosc ale najgorsze jest to ze malego jak wysypuje to strasznie sie drapie i boje sie ze sie zadrapie do krwi
Dziewczyny my pod koniec maja jedziemy nad morze moze ktoras z was byla i prosze napiszcie jak sie skorka zachowywala
pa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Monika, współczuję i wiem, co mówię... skóra mojego Beniamina to totolotek, przy czym jej dobry stan jest tą wygraną! Najgorsze jest to, ż leczenie samej skóry to półśrodek. To ci na skórze, to w jelitach, brzuszku... jakie dodatkowe leki prócz maści zapisał wam lekarz? Baniamin brał Zaditen, teraz jest na Zyrtecu. Prócz tego mam maści robione na receptę ( Hydrocorthison 0,5 i Cicriclsen).
Skóra nad morzem ... mhhh ... jeśli kremowana sterydami, unikać słońca!

http://www.suwaczek.pl/cache/545ce0df7a.png
http://www.suwaczek.pl/cache/4eb0aee931.png
+28 kwietnia 2008 Julcia wróciła do Nieba:Aniołek:

Odnośnik do komentarza

Maciuś wczoraj miał pobraną krew do badania, za 2 tygodnie mam się skontaktować z naszą alergolog. Ciekawa jestem co pokażą wyniki, czy wyjdzie, że jest na coś uczulony, bo wiadomo, że badanie krwi w tym wieku na alergię jest niemiarodajne.

Iga – jedna lipcówka podpowiedziała mi kiedyś, że zamiast wlewać Oilatum do wody lepiej go nalać do ręki i tak wymyć dziecko. I faktycznie pomijając, że mniej się go zużywa to skóra robi się bardziej nawilżona :)
Nie wiedziałam, że dziecko lepiej rzadziej kąpać. Maciuś ma całkiem ładną skórę i kąpiemy go codzienne, bo teraz dużo raczkuje, sporo spacerujemy (część niestety wzdłuż ulicy) więc częsta kąpiel jest tu wskazana ;), ale w zimowe dni to był kąpany co 2 dni.

Monika – biedny synek z tą swędzącą skórą. A jak jest na diecie to skóra jest ok?
My nad morze jedziemy w drugiej połowie czerwca więc będę czekać na wiadomości o skórze. Na pewno bardzo ważne jest to co napisała Iszpan, że skóra smarowana sterydem nie może być wystawiona na działanie słońca!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...