Skocz do zawartości
Forum

Jakie macie materace i jak Wam się śpi?


Rekomendowane odpowiedzi

Muszę kupić nowy materac bo na moim juz się nie da spać. Mam materac bonellowy kupiony w Abrze, kupiłam go 4,5 roku temu i w miejscu gdzie mam biodra sprężyny mam na wierzchu, także cała jestem obolała. :Wściekły:
Na rynku jest duzy wybór materaców, różne firmy, ceny itd. Wiem, że materac należy sprawdzić i wypróbować, ale nie chcę szukać w ciemno, bo szybko muszę kupić nowy, więc moze napiszcie jakie Wy macie materace, jak długo i czy jesteście zadowolone, może Wasze opinie pomogą mi to dokonać wyboru.
Słyszałam że najlepsze są lateksowe, czy któraś z Was taki ma?

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

My mamy materac lateksowy, śpimy na nim już od prawie 1,5 roku i nie wymieniłabym go na żaden inny.
Zanim go kupiliśmy sporo sobie poczytałam o materacach żeby wiedzieć, który warto kupić. I materac lateksowy nie ma sobie równych. Bardzo polecam :yes:
A, ważne by nie był lateks sztuczny!
My mamy ten (140x200) IKEA | Materace | Materace lateksowe | SULTAN ERFJORD | Materac lateksowy

Odnośnik do komentarza

Dziubala
My mamy materac lateksowy, śpimy na nim już od prawie 1,5 roku i nie wymieniłabym go na żaden inny.
Zanim go kupiliśmy sporo sobie poczytałam o materacach żeby wiedzieć, który warto kupić. I materac lateksowy nie ma sobie równych. Bardzo polecam :yes:
A, ważne by nie był lateks sztuczny!
My mamy ten (140x200) IKEA | Materace | Materace lateksowe | SULTAN ERFJORD | Materac lateksowy

Kurcze nawet niedrogi, myslałam że lateksowe są dużo droższe. Wielka szkoda, że nie ma rozmiaru 200x220, bo takie mam wielkie łoże.

moje łobuziaki
Marcel Oliwier 22.07.2005
Magdalena Weronika 16.03.2008

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o materace lateksowe, to upewnij się, że mają one w sobie więcej lateksu naturalnego niż tego, ktory uzyskany jest w wyniku syntezy chemicznej. Proporcja 70 do 30 to bardzo dobry wynik i cechuje materace z najwyższej półki. Kauczuk może być wulkanizowany w ujemnych temperaturach, i wtedy nabiera lepszych właściwości oddychających.

Odnośnik do komentarza

Jakies opinie o tym materacu? 

https://witek.pl/materace/makarena-materac-sprezynowy-multipoket.html

Jestem na etapie dobierania materaca i zależy mi na czymś NAPRAWDĘ porządnym. Przez lata spałam na kanapie,jednak teraz chciałabym wyspac sie na porzadnym materacu 😉 I biorę pod uwagę sprężynowy. Czy moze jednak szukać lateksowych?

No i dziewczyny jakie macie opinie na temat szerokosci łóżka? Jakiej szerokości łózko jest najwygodniejsze? Zastanawiałam się nad 140 cm, jednak rozmawiałam ostatnio ze znajomą i ta stwierdziła, ze 160 cm to minimum. 

 

Odnośnik do komentarza

Dustii, wcześniej miałam materac lateksowy. Kupiłam go ze względu na to, że z różnych opinii wynikało, że jest najzdrowszy, do tego antyalergiczny i nie łapie roztoczy. Ale po paru latach go zareklamowałam (w Ikei), bo na rogach zrobiło się zaokrąglenie i materiał wierzchni się zaczął rolować. Cieszyłam się, że był pretekst do reklamacji, bo mimo że był półtwardy, to dla mnie za miękki ;). Kolejny też kupiłam w Ikei (zachęcała gwarancja 25 lat), tym razem wybrałam materac  twardy sprężynowy wielokieszeniowy (ma m.in.  warstwę lateksu). Rehabilitanci taki zalecali. I ta twardość mi odpowiada, a mam go już ok. 7 lat 🙂
Co do szerokości łóżka, to kwestia indywidualna, no i może być związana z wielkością pokoju ;). Ja mam 140x200 :). Jeśli pokój masz duży, lubisz się wiercić i do łóżka mogą przychodzić też dzieci, to warto wybrać 160x200 🙂

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...