Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość myszka19842

Spirala? Jaka wasza opinia?

Rekomendowane odpowiedzi

hej jestem mama trzylatka..i spirale tez mam od trzech lat..na poczatku bylo swietnie..zadnego bolu podczas okresu,okres dwa dni ..male plamienia..kondycja psychiczna i fizyczna swietna..po pig byla tragiczna..jestem instruktorem yogi ..wiec ruszam sie wiele..i nigdy nie mialam dyskomfortu..ale ostatnio zaczelam miec rozne historie ze zdrowiem..i lekarka sama zaproponowala mi wymiane spirali na zastrzyk..tak wiec za kilka tygodni jak znajde czas;) to sprawdze i zastrzyk..spirala moze byc na 5 lat(tak jak moja) ale ginekolog przyjaciel rodziny powiedzial ze czasami dla niektorych organizmow korzystna jest wymiana co trzy ..czyli nie czekanie do konca..
ale przez pierwsze trzy lata bylam mega zadowolona..zawsze mozna wlozyc i obserwowac..wyjecie to sekunda.xx

http://lb4f.lilypie.com/ZA3vp2.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja też nie dam sobie włożyć czegoś na kilka lat do magicznego miejsca:noooo:
koleżanka sobie założyła i już 2 mc ciągle plami a lekarka kazała jej czekać- to ja dziękuję za takie coś.
ja przez najbliższy czas nie potrzebuje nic :smile_move:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wszystko kwerstia spojrzenia na sprawe, kazda z nas reaguje inaczej, ja plamilam troszke po kilka dni w miesiacu, po 2 przeszlo i od 4 lat nie ma problemu
a ze spirali nie czujesz to i w niczym mi ona nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie, sluzy i dziala jak nalezy :D
wiec zero dla mnie swiadomosci ze cos tam gdzies mam, jest to wystarczajaco gleboko zeby nie bylo o czym mowic :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja miałam spirale po pierwszej ciąży i było ok, po drugiej nie założyłam jakoś sie nie złożyło, ale po 3 znów miałam spirale MIRENE. Miesiączka całkowicie mi się zatrzymała,, po jakimś czasie złe się czułam i nic z wagi nie mogłam spaść, wyjęłam ja i po tygodniu straciłam 5kg teraz biorę pigułki

http://www.suwaczek.pl/cache/81f6d70ef3.png
http://www.suwaczek.pl/cache/b444194b7a.pnghttp://www.suwaczek.pl/cache/de95d1bd24.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helena

ja nie wiem czy bym sie zdecydowala na hormonalna
slyszalam duzo pozytywow na jej temat-no przede wszytskim brak @

no ale brak @(bez porodu:P) to mi sie kojarzy z menopauza:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helena

ale po 3 znów miałam spirale MIRENE.

ja nie wiem czy bym sie zdecydowala na hormonalna
slyszalam duzo pozytywow na jej temat-no przede wszytskim brak @

no ale brak @(bez porodu:P) to mi sie kojarzy z menopauza:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tez mialam spirale (5lat) pelen komfort zero skutkow ubocznych, @ normalna kazdego 10 przychodzila. wszystko zalezy od rodzaju spirali i organizmu nie kazdy przyjmuje to fakt... w tej chwili jestem bez... teraz jak zamkne warsztacik to poprosze lekarza o podwiazanie i tez bedzie po klopocie.

Trzy serca, jeden rytm
Kjære Gud, hvis du ikke kan gjøre meg tynn....
så vær så snill å gjør mine venner tykkere
:na:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Helena

ma-mmi
ja tez mialam spirale (5lat) pelen komfort zero skutkow ubocznych, @ normalna kazdego 10 przychodzila. wszystko zalezy od rodzaju spirali i organizmu nie kazdy przyjmuje to fakt...

ja mam miedziaka,wiec tez mam @:wink:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam miedziaka od roku i jestem zadowolona

Okresy są całkiem obfite, ale trwają przepisowe 3-4 dni (co mi się nie zdarzało wcześniej, ale nie wiem czy to zasługa spirali czy po ciąży się uregulowało, bo spirale założyłam zaraz po ciąży) i nie są bardzo bolesne, pierwszy dzień trochę boli mnie brzuch, ale później nie mam żadnych dolegliwości, chociaż ginekolog ostrzegał, że może taki efekt wystąpić, bardzo bolesnych miesiączek.

JEstem bardzo zadowolona jak narazie :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...