Skocz do zawartości
Forum

słabe paznkocie u 10 miesięcznego dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witajcie:)
mój 10 miesięczny synek ostatnimi czasy ma bardzo słabe paznokcie w rączkach:( są bardzo łamliwe a że dziecko w tym wieku jest bardzo ruchliwe i rączki chwytają wszystko....bardzo łatwo paznokietki się łamią i rozdwajają. Czy może któraś z mam ma taki problem??? Jak można temu zaradzić??? Może szkrabowi brakuje jakiś witamin??? Jeśli możecie podzielcie się swoją wiedzą na ten temat:) wielkie dzięki:)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-67805.png
http://suwaczki.maluchy.pl/li-67804.png

Odnośnik do komentarza

U moich dzieci nie ma takich problemów ale kiedyś czytałam o takich przypadkach na forum.
Czasem problem jest zupełnie prozaiczny – i nie przez brak witamin dziecku rozdwajają się paznokcie tylko przez ciągłe raczkowanie (na czworaka), szkrab „obija” sobie wtedy paznokcie o podłoże.
Jeśli paznokcie się łamią to trzeba je starannie i częściej przycinać na krótko, tak by nie dać im szansy zbytnio odrosnąć. Jeśli tak robisz i pomimo to się rozdwajają to zapewne przyda się wizyta u pediatry, która zaleci jakieś witaminki, bo najpierw trzeba zadbać o siebie od wewnątrz.
Z domowych sposobów poleca się maczanie w ciepłej wodzie z oliwą z oliwek, potem można dodatkowo wcierać w paznokcie cytrynkę (Wit. C).
Możesz też kupić w aptece witaminę A+E w kapsułkach, przebij kapsułkę, i po kropelce daj witaminki na każdy paznokieć i wcieraj.
No i generalnie ważne jest też żeby nie przesuszać płytki (np. częstym myciem w wodzie z mydłem).
Warto zasięgnąć opinii pediatry albo zapytaj naszej ekspertki od paznokci :) Manicure / Pedicure / Tipsy - Ciąża, poród, wychowanie - serwis dla rodziców Parenting.pl

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...